Granule Fortify

Od: Datum: 25.06.15 08:32 odpovědí: 8 změna: 17.07.15 15:20

Dobrý den,

náš 21 měsíční labrador je vychrtlý jak chrt a má částečný průjem (téměř vždy u cca 3. hovínka). Je odčervený, dnes ho čeká 2. kolo odčervení. Zatím krmíme Acanou pro štěňata, ale možná i proto, že má velký výdej energie, ne a ne přibrat. Ten průjem bych možná i přiřadil špatnému skladování granulý, protože poslední zbyte(cca 6kg) jsme skladovali ve sklepě, kde je vlhko. Po konzultaci s veterinářkou nám byly nabídnuty granule Fortify, které sama prodává. Má se jednat o veterinární krmivo. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli s nimi nemáte někdo zkušenosti, případně jaké granule byste mi doporučili.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.15 08:43
avatar

Dobrý den, zkušenost s tímto výrobkem Vám možná napíši jiní. Ale, pokud veterinář i něco prodává, tak to nebude pomlouvat - to je jasné. Co se na ty granule vybodnout a připravit pro pejska pořádnou stravu? Třeba, maso s rýží nebo maso a ovesné vločky či maso a zeleninu? Granule jsou náhražka pořádné stravy (pro líné páníčky). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.15 09:18
avatar

Dobrý den. Oproti Acaně mají granule Fortify o dost horší složení. Spousta kukuřice (pro psa nestravitelná, nic mu nedá), pouze 26 % "masa" ve formě drůbeží moučky, což je defakto odpad z drůbežáren. Ten průjem však může být opravdu reakcí na nějakou složku granulí v té Acaně. Každému psu totiž nemusí každé krmení sedět. Na výběr ale máte z více a kvalitnějších značek, než je Fortify - považuji spíš za horší průměr. Zkustě například Taste of The Wild, Applaws, nebo speciálně pro citluvé psy krmivo LUPO Sensitiv. Případně se podívejte, zda v okolí nemáte prodejce krmného masa pro psy a kočky, to je vůbec nejlepší a ve výsledku i nejlevnější varianta.

doplněno 25.06.15 10:27:

Řada Brit Care, pro Vás připadá v úvahu asi Brit Care Junior Large Breed, je vcelku kvalitní krmivo. Složení má také lepší než to Fortify, klidně ho zkuste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzadl*
Datum: 25.06.15 10:23

Jen ještě dotaz, kolega mi povídal, že si nemůže vynachválit značku BRIT, co Vy na ni?

Děkuji.

Od: bilavlcice
Datum: 25.06.15 11:01

Brit i Brit Care je jen průměrné krmivo z Acany psovi hodně pohoršíte.

Dáváte pejskovi dostatečné množství? Dávkování uvedené u granulí je jen orientační, každý pes má jinou potřebu, někteří chovatelé dávají i téměř dvojnásobné dávky.

Brit je u chovatelů oblíbený hlavně k vůli ceně. Zatím se ještě nikomu nepodařilo dopátrat kolik je v něm masa, výrobce udává jen maso+vedlejší produkty v procentech dohromady. Ale určitě je lepší než Fortify.

Dáváte i jinou stravu než granule? Po granulích je stolice pevná, dáte-li maso, nebo tvaroh či jinou měkkou stravu, stolice je řidší, nedá se to ale nazvat průjmem.

Já krmím kombinovaně, dávám jednu dávku granule, druhou maso a stolice je střídavá, jednou tvrdá, jednou měkká.

Průjem se může objevit i po odčervení, je to bohužel drastický chemický zásah.

Dáváte i nějaké pamlsky? Psovi může nesedět i některý z pamlsků.

Jestli potřebujete aby pes přibral, krmte masem, psi přibírají po mase.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzadl*
Datum: 25.06.15 11:08

Děkuji za Vaší odpověď. On průjem jako takový nemá, jen je to hodně řídká stolice, která nejde skoro sebrat. S pamlsky jsme teď na 14 dní přestali a dáváme jen granule, abychom zjistili, jestli to nemůže být něčím jiným, než granulema. Jinak také střídám granule, kuřecí maso (někdy oboje společně), sem tam tvaroh, nějaké to vajíčko, mrkev, ... prostě aby nebyl jen na granulých. Vím, že hodně lidí si teď ťuká na čelo, že si na to pejskovo břicho nemůže ani zvyknout, ale bylo nám to takhle jednak doporučeno, a také nám přijde lepší, že psík nemá pořád to stejné hnědé... Jo a ještě jeden dotaz... Granule namáčíme, nemůže to, že má řidší stolici, být také tím? Já si osobně myslim, že ne, protože pes by se stejně šel pak napít, ale stejně se radši zeptám :).

Datum: 25.06.15 11:13
avatar

Střídat maso a granule můžete. Je ale potřeba tam dodržet časový rozestup několika hodin (např. ráno jedno a večer druhé), nemíchat granule s masem dohromady, protože obojí pes tráví jinak a nedělá mu to dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bilavlcice
Datum: 25.06.15 15:40

Střídat stravu opravdu je vhodné, to vám chválím. Když si pes zvykne jen na jeden druh žrádla, neumí už jinou stravu strávit a průjem pak má po všem co vyjimečně dostane.

Granule nenamáčím, ale tím to nebude, to by vadit nemělo.

To řidší každé třetí hovínko bude souviset s tím, co před přibližně 8 hod. sežral, průjmem bych to nenazvala. Asi to chce vypozorovat z čeho to má, já třeba nemohu dávat vejce a kuřecí maso z toho má jednorázový průjem. Někteří psi zase nesnesou mléčné výrobky, nebo obiloviny.

Jak správně píše Tarantel, důležité je nepodávat granule s masem dohromady, ale nechat časový odstup.

Je hodně kvalitních značek granulí, bohužel ani jedny z nich nenajdete v kamenném obchodě, já nakupuji jen z e-shopů. Zverimexy mají v sortimentech pravý opak, nablýskané krásné pytle s velkou reklamou, ale strašlivým obsahem.

Za kvalitní značky považuji například : Acanu, Annamaet, Nutra Gold, Canidae, Wolfsblut, Platinum,Go!,Taste of the wild, Power of nature, Now grain free, Golden eagle holistic, Barking heads, Artemis, Pronature holistic, First mate grain free, Dog lovers gold, Nutram, Essential foods, Natural Balance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanavesela
Datum: 17.07.15 15:20

Dobrý den, také jsme měli problémy s prujmama a vet. nam doporučila granule Fortify Sensitive Lamb end Rice a můžu vřele doporučit našemu rošťákovi velmi chutnají a vážně nám to pomohlo takže přeji hodně štěstí ať se má pejsek moc fajn

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.