Vyprazdnovaní psa

Od: Datum: 18.06.15 20:44 odpovědí: 5 změna: 19.06.15 11:11

Máme doma 3 měsíční fenku Jorka ale jak ho jud vyvenčit tak nic a přijdem domu a hned se vyčurá i vykadí.Nevím co s tím mame dělat poradíte nám někdo prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.15 21:22
avatar

Učili jste ho na plenu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 21:27
avatar

3měsíční pes je jako miminko, musíte být důslední a trpěliví. Jak dlouho jste s ním venku? Jakmile se venku vyčurá, odměňte ho a pochvalte. Když se vyčurá doma, nedostane nic. Velmi brzy to pochopí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.06.15 08:27
avatar

Vědomé ovládání svěračů nastoupí někdy kolem 6.měsíce života. ;) Vaše psinečka nepochopila, proč se chodí ven. Pobyt venku je pro ni příjemná záležitost a nechce se zdržovat nějakým čuráním. Doma, v klidu je to mnohem příjemnější. Musíte ji vysvětlit, co po ní chcete. Doveďte ji k místu, o kterém víte, že tam nějaký pes čural. Ukažte na to místo, nechejte počuchat a řekněte: Čurej. Nepochopí to hned, ale časem jí to dojde. Když se vyčurá, pochvalte. Tááák je hodná! Když doma vidíte, že se chystá čurat, kakat, ihned! bez převlékání, obouvání, bez otálení ji vyneste ven. Všecko laskavě, ale důsledně. ;) Musíte mít trpělivost ještě dlouho. Asi měsíc, dva? Došlo to všem, dojde to i tvé psince.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 10:48
avatar

Je krásně, buďte venku tak dlouho dokud neudělá potřebu a moooc pochvalte a odměňte, doma za hromádku slovně pokárejte. Musíte být trpělivý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 11:11
avatar

Přiznejte se, jak jste se psem dlouho venku! Choďte po přírodě, po trávě, okolo keřů. Prostě jednou to musí ven. Dejte si venku procházku alespoň hodinu a půl. Jestli chodíte jenom okolo paneláku, nebo v ulici na vesnici, tak je to málo. Musí být pohyb. Je ještě malý, tak pohyb prokládejte odpočinkem, ale domů prostě nepůjde, dokud se nevyvenčí. Sledujte hodinky, jak jste dlouho venku. Vám se to možná zdá, že jste venku dlouho, ale třeba to tak nebude.

Pejsek si navykne, že kaká a čůrá doma, v bezpečí, takže si to musí v hlavě přehodit. Jak správně píše kolega, vždy pochválit za venkovní práci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.