Mops sám doma

Od: Datum: 18.06.15 20:09 odpovědí: 6 změna: 22.06.15 17:16

Dobrý den,

máme štěňátko mopse, má necelé tři měsíce a doma ho máme od osmého týdne. Od začátku si ho beru denně do školy, ale od září už to takhle být nemůže. Je tedy stále se mnou, jen jeden den jsem ho musela nechat na 3,5 hodiny samotného doma a záhadně dostal průjem... Mám načteno, že mopsíci hodně špatně snáší samotu a přemýšlím, co teď. Od září by zůstával doma sám přibližně na 7 hodin denně. Přemýšlím nad tím, pořídit mu kamaráda/ku, co vy na to, je to dobrý nápad? Měl by to být taky mops nebo je to jedno? Docela by semi líbila ještě kočička:) Ale bydlíme v bytě tak aby tu ve dvou netrpěli.. Poraďte prosím:)
N.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.15 21:31
avatar

Aha, a jak jste to měli vymyšlené, když jste si štěňátko kupovali? Mopsíci jsou hodně kontaktní a společenští. Celé mi to připadá jako ne moc dobrý nápad, případně ještě pořizovat kočku...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vklus
Datum: 18.06.15 22:46

Dobrá a zajímavá logika. Nezvládám vychovávat jedno zvíře tak mu pořídím kamaráda a to ještě v dobré kombinaci pes+kočka.

Psa vychovávat a navykat na samotu nic jiného neexistuje. A nebo se zeptej maminky s tatínkem kde je útulek a psa tam zavez.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fgjdj
Datum: 18.06.15 23:13

Kup si nějakou knížku o psech a nastuduj si ji. Máš celé prázdniny na to, abys ho naučila zvládat být o samotě. Začneš krátkými časovými úseky a postupně prodlužuješ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 08:36
avatar

Byla tady bezvadná poradkyně Mařenka, ta měla dva mopsíky. Poklikejte v archivu a pohledejte něco od ní. Mařenka mnoha lidem chybí. ;) Ale zpět k vašemu problému. Tu srajdu určutě psík neměl ze samoty. Je potřeba nacvičovat samotu. Běžte za dveře, ale kousek dále, slyší vás. Tu doby své nepřítomnosti prodlužujte. ;) Mopsíci nejsou v tomhle vyjímeční. Samotu snášejí velmi špatně všechny rasy. Od čivavky až po pitbuly. Všimněte si, kdo nejvíce před sámoškou řve! :-D Musíte naučit, natrénovat, když nebudete kupovat parťáka. Jen si ale nemyslete, že přinesete nějaké zvířátko domů a všechny problémy zmizí. Není tomu tak. Mohou se zdvojnásobit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 10:28
avatar

Nechci odsuzovat, ale nejspíš jste si to od začátku moc nepromysleli. Když přijde štěně, okamžitě ho musíte začít připravovat na běžný chod rodiny. Nechci tím říci, nechat ho hned samotného 7 hodin, ale postupně ho učit být samotné. Nejdříve jen po minutách, pak to prodlužovat. Když jsem si já přivezla toho svého moulu, dokonce mu i vadilo, že jsem si zavřela dveře na záchod. Hned jsem s ním začala pracovat. Opouštěla ho, když spal a vracela se, když jsem ho slyšela, že se ozývá (musela jsem si to ale načasovat tak, abych dveře otevírala v momentu, kdy byl zticha) a pak jsem jen prošla kolem něj. Žádné vítání, žádné utěšování. Nebo jsem jen zavírala mezi námi dveře, vždy se slovy "buď hodný".Ještě to mám někde napsané, jaké pokroky jsme udělali a za jakou dobu. Jsou to rozkošná chlupatá mimina a každá chvilka prožitá společně je radostí pro obě strany. Proto se zpočátku musíme chovat macešsky, aby náš následný společný život probíhal ve stejném duchu. Teď budou prázdniny, tak máte šanci to trochu napravit. Jen si myslím, že už to nebude tak jednoduché. On si bude velice dobře pamatovat, že mohl být s vámi celý den a těžko mu budete vysvětlovat, že teď už to nepůjde. Druhé zvíře to moc nezlepší, protože to nebudete vy. Mona

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.06.15 17:16
avatar

Máš teď prázdniny, ideální doba učit psíka samotě. Každý pes nese samotu špatně, pokud není naučený, není to výsada jen mospů. V žádné případě sebou psíka všude neber, jak doporučíjí nademnou, pomalu učit být sám. Rad a postupů je plný internet, nepodceň to, protože jinak budou problémy. Kamarádku nedoporučuji. Maximálně tak plyšovou :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.