Jaká je to asi rasa?

Od: Datum: 17.06.15 20:43 odpovědí: 18 změna: 20.06.15 18:16

Zdravím, minulý týden jsme na kolách našli pejska (bez obojku) pobíhat po silnici nedaleko útulku. Protože se nás nepustil tak jsme ho vzali do útulku, zda jim neutekl. Paní nám sdělila, že určitě jejich není a že odhaduje stáří pejska cca na 9 měsíců, druhé zoubky (kromě jednoho mléčného) a vypadá celkem udržovaně. Rozhodli jsme se si ho nechat u babičky na chalupě. Až asi po 3 dnech začal dost hlasitě štěkat (rozhodně to nezní jako 9 měsíční pes, ale spíš jako třeba dospělý vlčák), co je v jeho dosahu, tak to rozkousal a nesnese se s ostatními psy. Začínáme mít trošku obavy, co z něj vyroste. Na veterinu jdeme až příští týden, hlavně kvůli očkování a tak, ale vůbec nedokážeme odhadnout, co to může být za rasu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.15 20:48
avatar

Pražský výběr. Nemá třeba čip? Měšťáci by měli mít detektor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kockla
Datum: 17.06.15 21:20

Čip jsme právě nenašli.

Datum: 17.06.15 21:23
avatar

Jo vlastně v útulku by to taky měli umět najít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 17.06.15 20:57

Hmm... připomíná mi když spí mojeho psa labradora, proto tvrdím, že to může být kříženec labíka a možná vlčáka, ale nevím jestli ten vlčák, v našem městě mají jen 2 lidé křížence vlčáka a labíka a oba vypadají stejn, ale jinak než ten váš, ale je to možné, že je třeba ještěi voříšek a jeden nebo oba z rodičů už byli křížení ... ale podle mě tam má kus labíka.

Pokud je čistokrevný tak se omlouvám, ale mi to žádnou konkrétní rasu nepřipomíná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kockla
Datum: 17.06.15 21:26

Na první pohled mě připomínal retrívra..Asi to bude nějaký voříšek, ale hlavně, aby se z toho nevyklubal třeba bernardýn *smich* Hlavně ty netopýří ušiska *smich*

Od: klarahahnova*
Datum: 20.06.15 18:16

Ano retrívr, labrador je taky retrívr ... labradorský retrívr. Aspon mi ho dost připomíná, no, bernardýn asi ne, ale co mi víme :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.06.15 21:07
avatar

Ten je ale hezký! Na rase nezáleží, hlavně aby se Vám pejska podařilo aspoň trochu vychovat, abyste z něho mohli mít radost a aby on s vámi byl šťastný.

Můžete ho taky nafotit a nasdílet na FB, možná ho někdo hledá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kockla
Datum: 17.06.15 21:29

No je to náš miláček, ale asi musíme být přísnější, protože začíná dost lumpačit *smich*

Datum: 17.06.15 21:52
avatar

A nenapadlo Vás, že toho psa může třeba někdo hledat a že mu chybí?

doplněno 17.06.15 22:28:

Tak to potom jo. Jste hodní, že jste se ho ujali. Také v něm vidím labradora s něčím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kockla
Datum: 17.06.15 22:01

Schválně jsem tu nechtěla rozebírat celý příběh, ale paní v útulku nám i oznámila, že v ten den ráno tam přišel pán, že má v autě štěně, aby si ho vzali. Když mu řekla, že se to musí ještě řešit přes obec atd., tak pán vulgárně řekl, že se na to může "vykašlat" a zmizel.. Následně jsme se tam se psem po pár hodinách objevili my. Pejsek byl dost vysílený, plný bodlin, zmatený a bez obojku. Asi by byla hodně velká náhoda, kdyby zrovna v tomto místě, ve stejnou dobu se ztratilo štěně.. A to, že někdo může být takový hulvát, který tohle udělá, jsem rozdejchávala dost dlouho..

Datum: 17.06.15 22:25
avatar

Hm, lidi jsou fakt hrozní. Skoro bych řekla, že pořídili rozmazlenému děcku štěně pod stromeček, a když zjistili, že to není jenom ťuťu ňuňu, zbavili se ho nevybíravým způsobem.

doplněno 17.06.15 22:28:

Pejsek podle všeho přichází do puberty - zkouší, co všechno mu dovolíte a jestli by tady náhodou nemohl být pánem on. Je potřeba důslednosti, jinak budete ze psa zoufalí a on taky nebude spokojený- nebude umět zacházet s příliš volnými mantinely a bude obtížný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.15 21:53
avatar

No mně to přijde jako kříženec německého ovčáka a labradora. Pes je to pěkný, nyní ho ale začněte vychovávat, abyste se s ním vůbec časem domluvili. Trénink základních povelů poslušnosti se vám určitě vyplatí.

doplněno 17.06.15 22:14:

Pes nesmí ani loudit, ani kousat do nohou. Máte doma ještě asi štěně, tak tu výchovu rychle podchyťte. Navíc - pes se výcvikem zabaví. Mockrát se vám to pak vrátí. Není nic horšího než nevychovaný pes. A nezapomeňte, že možná máte doma psa, u kterého někdo podcenil jeho výchovu, nebavil ho a zbavil se ho tím hnusným způsobem, že ho prostě někde vyhodil. Je to smutné, ale lidi se takto ke zvířatům velmi často chovají.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kockla
Datum: 17.06.15 22:07

Máte asi pravdu, taky to v něm čím dál tím víc vidím...Zatím umí hlavně loudit a kousat do nohou *smich* ale to z něj musíme dostat a pěkně ho vycvičit :)

Datum: 17.06.15 22:55
avatar

Vezměte si noviny, stočte do ruličky a když bude zlobit, tak ho tím přetáhněte. Pořádně, nebojte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 16:03
avatar

Jakmile kousne do nohou, zastavte ji. Okamžitě, napoprvé, bez varování - naši fenu to brzy přešlo, měla s tím dost problém, často se to opakovalo, ale jakmile párkrát zjistila, že pokusem o kousnutí se noha zastaví a sranda končí, nechala toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 23:27
avatar

A zase noviny! Zadavatelko, když budete psa nepředvídatelně mlátit (z jeho pohledu je nepředvídatelné bít ho za "zlobení") tak si taky můžete vychovat agresora. Když dělá co nemá, tak okřiknout a PŘEVÉST NA JINOU, DOVOLENOU ČINNOST - třeba hru s hračkou. Pokud štěně přezubuje, bude prostě kousat všechno. Kupte mu kousací hračky a buvolí kosti a když bude kousat co nemá, dejte mu je. PŘEJDE HO TO!

doplněno 19.06.15 14:12:

Jak píše babkazov, veďte psa s laskavou důsledností. Ukažte mu, co od něj požadujete. Berte ho na procházky a můžete zajít i na cvičák. Zaměstnaný pes = unavený pes = hodný pes.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.06.15 16:00
avatar

Kdybych mohla, Tarantel, dala bych vám bodů alespoň 10. *palec*

Pro tazatelku: Pes je hravý puberťák, ale už byste měli začít s výchovou a cvičením. Ještě ne dril, ale formou hry. Nic vám nebrání naučit ho PŘIVOLÁNÍ, povel SEDNI, LEHNI, ŠTĚKEJ, VSTAŇ! Bez kraválu, bez ruličky z novin. Stačí hrstička nalámaných piškotů. Toto jsou cviky poslušnosti, kdy si pes uvědomí, že je pes a že vás musí respektovat a poslouchat. Jinak bude šéfovat vám a všichni budete pokousaní a pes bude zdrhat a dělat neplechu. Chce to jen laskavou důslednost.

http://pejsek55.blog.cz/0808/…volani-lehni-stekani-na-povel

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.06.15 10:17
avatar

ten je tak krásnej

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.