Co s mládětem vrabce?

Od: Datum: 16.06.15 19:38 odpovědí: 5 změna: 17.06.15 16:10
Dobrý večer, dnes jsem na zahradě objevil mládě nejspíše vrabce. Nevíte, co s ním udělat? (Např. kam ho odnést?) Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.15 19:43
avatar

Odnést někam dozadu k plotu. I kočky potřebují žrát.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.15 19:48
avatar

nesahat, pohledem z okna pak uvidite, ze rodice se o nej staraji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 19:53
avatar

Já nevím co vás v té škole učí, každé malé děcko ví, že na ptáky co se učí létat a nevyletí zpět do hnízda se NESAHÁ, rodiče si ho krmí na zemi, ano, někdy ho "někdo" sežere ale tak už to v přírodě bývá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.15 07:51
avatar

A když jsi mládě viděl, nevšimnul sis, jak kolem poletují a křičí jeho rodiče? Vědí o něm a na zemi do dokrmují. ;) Na parkovišti před Kaufem jsem viděla dojemnou scénku. Taťka vrabčák, s hnědou podkůvkou na hrudi, vyskakoval na značky aut a sbíral z nich přilepené mušky. Kolem s kříkem poskakovala tři vrabčata, třepala křídélky a otvírala zobáčky. A on je krmil. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 16:10
avatar

Narozdíl od savců, není problém na ptáčata sáhnout a odnést třeba mimo silnici apod. neřídí se čichem, proto to ničemu nevadí. Vrabce ani jíných viditelně nezraněných ptáčat si nevšímejte. Je to normální, že ještě zdatně nelítají a jsou mimo hnízdo. Rodiče je krmí na zemi a oni se přitom zdonalují v létání. Pokud jste ho odnesl domů, hned ho dejte ven kdy jste ho našel, přivolá si rodiče sám, jistě ho už hledají a když budete trpělivý uvidíte jak se slétají s potravou a krmí ho. Nemáte moc šancí ho vychovat sám, zemře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.