Můžou se granule zkazit?

Od: Datum: 16.06.15 14:57 odpovědí: 5 změna: 16.06.15 15:46

Zdravím, otázka pro kočkomily: můžou se granule zkazit? Koupila jsem někdy na podzim velký pytel granulí Brit. Mají datum spotřeby až někdy na konci tohoto roku, ale naše kočička je najednou přestala jíst.Četla jsem, že kočky mají rády změnu... Myslíte, že se mohly zkazit, když jsem je měla půl roku načaté v neuzavřeném pytli, nebo se mohly kočičce omrzet? Díky za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.06.15 15:03

Dobrý den, nejsou ty granule mastné, resp. neobsahují tuk? Pokud ano, tak se mohou zkazit. Časem také tvrdnou a pokud Vám začnou bytem létat "motýlci", tak mají svůj domov v těch granulkách. Zdravím!

P.S. Obal je snad lepší uzavírat. Kočičce dopřejte změnu.

doplněno 16.06.15 20:10:

limoska - ano, vyhoďte je. Vy také máte jistě raději chleba měkký a chutnější, než tvrdý.

Ale, znám to. Člověk ten zbytek doma "suší" (když už je v tom investice), pejsek (v mém případě) to nežere a nakonec se v tom namnoží potravinový mol.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.06.15 15:08

Motýlci nelétají, ale máte pravdu, že mohly žluknout... Už jsem jí koupila nové, a zbytek těch starých bez milosti vyhodím Díky.

Datum: 16.06.15 15:10

Mohl by žluknout tuk, ale po čichu byste to právě měla poznat. V otevřeném pytli je lze skladovat, ale ne na přímem slunci a měly by být v suchu..

Já jsem kočičkám již několikrát zkoušela změnit značku, aby měly změnu, ale vždy se vrátím k té původní, protože je buď nechtějí nebo mají zažívací problémy, takže u nás změna maximálně tak ve formě kapsičky jako pamlsek..

Datum: 16.06.15 15:45

Když Dorka baštila Roaylky, brávala jsem celý pytel, který ve studeném špajzu byl nějaké 4 měsíce. V pohodě vydržely a psině prospívaly. ;) Nevyhazujte je, věnujte je nějakému útulku.

doplněno 16.06.15 16:17:

Alenko, máte pravdu. Vždycky usypu do 2 sklenic a pytel hodně utáhnu a přelepím izolepou.

Od: alenkalenka
Datum: 16.06.15 15:46

Ano granule se můžou zkazit. Otevřený pytel je třeba spotřebovat nejpozději do 4 měsíců, bez ohledu na to, že doba expirace bude až za dlouho. Správné je z pytle vymačkat vzduch a vždy dobře zarolovat, nebo granule přesypat do uzavíratelné nádoby. Na vzduchu oxidují, ztrácejí vitamíny a tvrdnou. V teple může i žluknout tuk. Já kupuji jen balení které spotřebujeme za měsíc, maximálně 2, tady se nevyplatí šetřit nákupem velkého balení.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.