Sežraná koťata

Od: Datum: 12.06.15 23:15 odpovědí: 17 změna: 25.06.15 19:09

Udělali jsme tu chybu, že jsme včas nezahradili přístup kočkám na půdu naší chalupy. Máme 2 kočky, které obě ke konci května porodily. Starší kočka umístila svá koťata na nepřístupné místo nad nově přistavěný pokoj a druhá- její dcera - také na půdě do nepčístupného místa, odkud jsme na jaře vyháněli mladé kuny. Hned v den, kdy mladá kočka slehla, jsem slyšel z toho místa po kunách mňoukání koťat. Druhý den běhala mladá kočka stále kolem mne a mňoukala. Nevěděl jsem, co jí je, až později jsem zjistil, že nemá vůbec zduřelé cecíky a že tedy nekojí a že tedy asi naříkala nad ztrátou koťat.. Koťata od staré kočky asi po 3 týdnech vylezla z úkrytu na půdu, kde jsem je odchytil a dal do krabice a dolů do stodoly. Byly 4. Koťata od mladé kočky se vůbec neobjevila a máme podezření, že je hned po porodu něco sežralo. Mohla by to být kuna? Nebo nějaký kocour?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.15 07:34

Možné to je a zabránit tomu nelze. U nás spolu kuny i kočky žijí, dá se říci, v příměří. Spíš je divné, že je něco sežralo hned. Kočka svá koťata po porodu neopouští. Mona

doplněno 15.06.15 18:44:

Vůbec nechápu reakce některých "rádců", kteří neradí, ale odsuzují "chov" venkovských koček. Jejich přemnožení (přeberte si sami, jestli remcalů, nebo koček :-P) je lokální záležitostí. To znamená, že v dané lokalitě mají příznivé podmínky bez lidského zásahu. Tyto kočky nikomu nepatří a nelze je srovnávat s kočičí populací na chalupách. Když jsem vyrůstala, přesně takovou lokalitou byl místní kravín. Jejich počty však byly regulovány "přirozeně" a to z důvodu chybějící veterinár. péče, takže žádná "kočičí pandemie" se nekonala. Vy tu odsuzujete majitele venkovních koček. Ano, nepořizují svým kočkám obojky a sametové pelíšky a nechávají si domů přitáhnout koťata zn. otec neznámý. ALE! O své chlupaté svěřence se starají a koťatům nacházejí nový domov. Vkládám foto mých koček s "půdním" původem a prohlašuji, že jsem byla jejich hrdou majitelkou... Mona

Ohodnoceno: 0x

Od: svataprostoto
Datum: 25.06.15 00:20

A není to úplně jedno jestli vrhají dvakrát nebo třikrát ročně..i kdyby to bylo jen jednou, nebo jednou za dva roky. Taková kočičí bába nebo kočičí dědek je neštěstí pro celou vesnici, vím o čem mluvím, jednoho takového kočičího pomatence máme v ulici. A zřejmě jste ještě nestačila zaregistrovat, že i na tom vašem "venkově" už lidi doma neprovozují kravíny a po domě se jim neprohánějí zástupy myší *bzum*

Datum: 13.06.15 13:07

A sakra, smazali mi to, tak to zkusím podat jinak. Koťata mohla zabít kuna nebo jiný kocour. Kočka koťata i po porodu běžně opouští na hodinu i více, potřebuje se totiž nažrat a odpočinout si. Bezprizorní množení koček někde na půdě odsuzuji a proto byl asi můj předchozí příspěvek smazán. Protože jsem nějak nepobrala, když je zadavateli jedno jak mu kočky rodí bezprizorně na půdě, že se vůbec stará co sežralo koťata když je to stejně ve finále jedno. Něco je buď sežere, nebo se budou toulat plná nemocí a hladovět někde na vsi. Takových koček jsou miliony a lepší, když to příroda zredukuje sama, pokud je majitel kočky poněkud laxní.

Ohodnoceno: 3x

Od: moula*
Datum: 13.06.15 13:14

Kde by podle vás na vesnici v zemědělské usedlosti měla kočka rodit?

Datum: 13.06.15 13:28

Neměla by rodit vůbec, měla by být KASTROVANÁ.

doplněno 13.06.15 13:35:

Počítejte se mnou. 1 kočka průměr 4 koťata, z toho dvě samičky. 4 koťata 3x do roka, to máme 6 samiček, ty budou mít taky 4 koťata 3x do roka, což je 36 reprodukce schopných koček. Za další rok už jich je 216, pak 1296, za další rok už jich bude 7776. Uvažujme, že se dospělosti dožije tak polovina. KDO SE O TO BUDE STARAT? Já Vám to povím. Starají se o ně hodní lidé, kteří na vlastní náklady kočky krmí, snaží se je umístit do adopce, kastrují aby zabránili populační explozi. Zatímco majitelé těchto koček řeší, jestli jim na té půdě ta koťátka náhodou něco nesežralo.

doplněno 13.06.15 13:41:

V útulcích jsou tisíce bezprizorních koček, tisíce bezprizorních koťat. Až budou útulky prázdné a o všechny kočky postaráno, nechť si na půdě každý množí co uzná za vhodné.

Ohodnoceno: 7x

Datum: 13.06.15 13:50

podpora pro tarantel... je to tak - chovatelé koček by měli být zodpovědní... *palec*

Datum: 13.06.15 13:58

Děkuji. Ono nejsme daleko od toho, co se děje v USA. Najděte si na youtube záběry, jak se po stovkách plynují kočky, protože je jich prostě moc. Jsou to opravdu drastické záběry a opravdu ošklivá smrt. A to u nás nastane taky, protože nebude jednoho dne jiná možnost. Kastrace koček je snad, předpokládám, lepší cestou než je pak hromadně vraždit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.06.15 17:35

To je dobrá rada, dát kočku kastrovat. U kočky chované v bytě bych to udělal, ale kočka, která žije volně u chalupy u silnice a přes týden ji tam chodí krmit soused, je to riskantní investice ( 800 Kč). Jeden den ji dáte kastrovat a za 3 dny vám ji přejede auto. Nyní máme od jedné kočky 4 krásná koťátka ( 2 kočičky a 2 kocourky), která snadno rozdáme.

Od: uztotubylo
Datum: 13.06.15 14:19

Datum: 15.06.15 19:06

Ale jistě, ono je to obrovská investice těch 800 korun za kastraci. A proč to dělat, když se o ty tisíce kočkek v útulcích postarají daňoví poplatníci a hromada dobrovolníků investující do toho svůj volný čas i prostředky. Jak jsem psala, plynovat to pak můžeme vždycky. Já jsem takového lokálního přemnožení koček byla už několikrát svědkem a končilo to vždy odchytovou službou. Ono kočky bez veterinární péče totiž ve svém okolí nikdo dbalý hygieny jaksi nechce. To je stejná hrozba jako holubi ve vedlejším vlákně. Kvůli nezodpovědným lidem na to doplácíme všichni a nakonec to povede ke změně zákona a povolení utrácení v útulcích (stejně se to již v tichosti děje). Peníze investované do bezprizorních zvířat by se přitom daly využít lépe, třeba na děti apod. Stačilo by, kdyby majitelé koček používali tu kouli, co mají na krku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.06.15 23:02

A pořád dokola... házíte všechny do jednoho pytle. Že vy jste byla svědkem neznamená, že se to děje všude. Tam, kde žiji já, se to neděje. To, že někde existují jedinci, kterým nezáleží na tom ,co jim běhá a množí se na dvoře přece nemůžeme aplikovat na všechny. Peníze investované do bezprizorních zvířat by se přitom daly využít lépe, třeba na děti apod - a víte kolik bezprizorních dětí je v ústavech? Kdyby se to vyřešilo, daly by se ušetřené peníze využít jinak, třeba na seniory...a tak bchom s těmi kdyby mohli pokračovat do nekonečna a ničeho bychom se nedobrali. Je to jen okecávání něčeho, na co můžete nadávat, aniž byste se na problém byla schopna podívat i jinak. Nejspíš vůbec netušíte, o čem píšete. Jak byste mohla tvrdit, že kočka může mít koťata 3x ročně?! A jiní inteligenti vám za to ještě dají body. Tak vám přidám obrázek další kočky, co vzešla z nekontrolovaného chovu. Ať je tu alespoň něco pěkného, na co stojí se podívat. Mona

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.15 00:19

A není to úplně jedno jestli vrhají dvakrát nebo třikrát ročně? I kdyby to bylo jen jednou, nebo jednou za dva roky. Taková kočičí bába nebo kočičí dědek je neštěstí pro celou vesnici, vím o čem mluvím, jednoho takového kočičího pomatence máme v ulici. A zřejmě jste ještě nestačila zaregistrovat, že i na tom vašem "venkově" už lidi doma neprovozují kravíny a po domě se jim neprohánějí zástupy myší *bzum*

Datum: 25.06.15 10:55

Tak nevím ,jestli píšu svahilsky. JÁ NEOBHAJUJI NEKONTROLOVANÉ MNOŽENÍ KOČEK! ODSUZUJI LIDI, KTEŘÍ TOHLE DOPUSTÍ. ODSUZUJI! NIKDY JSEM NETVRDILA, ŽE JE V POŘÁDKU, MNOŽIT A POHAZOVAT KOŤATA. "zřejmě jste ještě nestačila zaregistrovat, že i na tom vašem "venkově" už lidi doma neprovozují kravíny a po domě se jim neprohánějí zástupy myší" .Zaregistrovala. ŘÍKÁM, ŽE VŠE JE O LIDECH. Pokud si nechám kočku aby měla koťata a dokážu jim najít nový domov, nejsem přece ten samý člověk, co plní útulky?! Jsem zodpovědná za své činy (kočky) a své problémy řeším také sama. Do této diskuze jsem zabředla proto, že nesnáším radikalismus v jakékoliv podobě. Věta: "neměly by rodit vůbec" mi zavání extrémním radikalismem. Píšu o vlastních zkušenostech a pokud mne někdo hází do společného pytle s problémovými individui, no tak to mne fakt vytočí. Nebudu se k tomu už vracet, protože pokud nerozumíte tomu, co se snažím vysvětlit, tak je to ztráta času pro všechny zůčastněné. Mona

doplněno 25.06.15 18:57:

Takže svahilsky *kafe*

Datum: 16.06.15 14:54

Víte, jakým způsobem je zvířeti ublíženo kastrací? Nechala byste se kastrovat Vy?

doplněno 16.06.15 14:56:

Až přijedu na chalupu, tak Vám sem dám fotku, jak šťastná kočičí máma pečuje o své děti. Leží, kojí je, olizuje je a packou objímá !

Datum: 25.06.15 00:31

Pro vás platí totéž co pro "kočičí bábu" výše, doslova mi připomínáte naše skorosousedy v ulici, také jim bylo líto kočičky kastrovat...netrvalo dlouho a dnes se jich v ulici prohání asi 15 a obtěžují celou ulici, na ty jejich s prominutím sr*čky narážíme doma denně *blee*

Datum: 25.06.15 00:43

Milý aloisi, my lidé jsme už před dávnými časi objevili mnohé způsoby, více či méně funkční, jak zabránit nechtěnému početí. Ženy totiž také nebaví rodit jedno dítě za druhým - a kdo by to živil, se podívejte na Afriku, Indii... Kočky se řídí pouze svými pudy a většina koťat by se v přírodě nedožila dospělosti. Jenže v lidské péči se pochopitelně velice rychle množí. Domestikací jsme přijali za zvířata určitou zodpovědnost, kterou Vy a Vám podobní ochotně házíte na jiné. Blahopřeji.

doplněno 25.06.15 11:08:

Mono, rozčilujete se zcela zbytečně. Vy těžko budete vědět, jaké jsou osudy všech Vámi vyprodukovaných koťat, a jejich koťat, a jejich koťat a tak dále. Kdyby uvažovali všichni jako Vy, tak těch koček tu máme ještě 1000x tolik. Naštěstí dnes už jsou lidé poměrně osvícenější ale NESTAČÍ TO. Nemůžete vědět, jestli neplníte útulky, protože kočky těžko budete sledovat všechny po celý jejich život a koťata darovaná zadarmo, těch se lehko zbavuje (jedno mám doma). Vy pořád nechápete, že koček je prostě MOC, lidí ochotných se zodpovědně starat je MÁLO a to je prostě jednoduchá matematika. Uvažuji radikálně? Tak se podívejte do útulků, přečtěte si osudy těch koček, zajímejte se o víc než že dáte koťátka do "dobrých rukou", protože nikdy nevíte co s nimi bude za rok, za dva (známe ty kecy typu alergie, stěhování, příchod děcka... kočka prostě musí pryč). Kočky produkované pro lidi zdarma prostě nemají pro lidi hodnotu a množením se jejich hodnota snižuje na úroveň pouličních potkanů. Jen když bude koček rapidně méně, si jich začnou lidi vážit, starat se o ně, Ne když jim je někdo strčí zdarma! Co nemá pro lidi finanční hodnotu a dostanou to za každým rohem zdarma, s tím podle toho budou zacházet (byť Vám při odběru kotěte nakecají cokoli). Nebuďte naivní a podívejte se trochu dál, než na vlastní dvorek.

doplněno 25.06.15 13:03:

Asi takhle http://www.kockaapravo.cz/images/let/letakmno.jpg

Obrázek snad bude mít větší efekt, než vyčerpávající vysvětlování naprosto zřejmých věcí.

Datum: 25.06.15 19:09

uz sem vedel jak kocka snedla svoje vlastni kotata :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.