Mám si pořídit králíčka či ne?

Od: Datum: 11.06.15 16:49 odpovědí: 28 změna: 19.06.15 22:20

Ahoj. Chtěla bych si pořídit králíka.
Se mnou by mu nic nechybělo, až na jednu věc dosti zásadní.
Dočetla jsem se, že králík potřebuje každý den nejméně 2 hodiny být se svým majitelem venku. Já bych s mým králíčkem mohla být pouze dvakrát za týden, a to pouze o víkendech, nebo týdny o prázdninách.

Nikdy bych nechtěla zvířeti ublížit, a proto se před koupí králíka ptám, abych králíčkovi neublížila. Předem moc děkuju za odpověď, zda je správné si králíčka pořídit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.06.15 16:53
avatar

My měli králíkárnu venku celoročně a chodilo se tam jen dávat seno a voda... nebo pro oběd.

Jestli máte potřebu o někoho pečovat, navštivte pečovatelský dům nebo dětský dům - peníze za mazlíčka, který za pár týdnů-měsíců vyletí komínem... nechápu dnešní svět, pardon.

Jestli chcete mít "mazla" - nahrajte si na android Pouíčka..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.06.15 17:08
avatar

Přesně tak. Králík patří do králíkárny a pak na pekáč. Škoda, že se domácích mazlíčků nemůžeme zeptat, jestli chtělí být domácími mazlíčky a dělat kašpary kdykoliv si páníček vzpomene, i když se mu třeba sebevíc nechce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 18:06

Každý, kdo má zvíře a chová se k němu tak, jak by měl nemá problém s tím, že by jeho mazlíček byl smutný. Pokud je o zvíře dobře pečováno a cítí to tak i právě toto zvíře je snad vše v pořádku!? nebo ne? Člověk by měl zvířatům naslouchat. A ten, kdo to neumí by zvíře neměl mít. Pak to totiž pokládám za týrání.

Od: karolina*
Datum: 11.06.15 18:01

Promiňte, ale přijde vám králík (králík zakrslý) jako jídlo? Já osobně králíky jím (ty zakrslé ne), ale ne vždy se vše chová jen k lidským potřebách fyzickým, ale také psychickým. Zvířata poznávají lidi a lidi zvířata. Pokud člověk nemá přístup ke zvířatům, tak se pak nemůžeme divit, kde žijeme. Snědl by jste snad psa? Nebo kočku?! Já tedy ne. (Toto nemá vyznít tak, že by člověk měl být vegetariánem. S tím nesouhlasím)

Od: wamp®
Datum: 11.06.15 18:31
avatar

Souhlasím s příspěvky,že králík je na chov,nikoliv na hraní.Co to je proboha dnes za móresy? *bzum* Pokud chceš domácí zvíře,tak si pořiď pejska nebo kočičku.Když se jim nemůžeš věnovat,tak si nepořizuj nic.

Znám lidi,kteří koupili svým dětem Andulku.Jejdá,to bylo hádek,jen co se týče krmení a vody.To bylo všechno,co pro ni s křikem udělali.Nikdo z nich /ani z dospělých/ se jí absolutně nevěnoval.Víš,jak to s ní dopadlo? Umřela steskem a žalem.Strašné *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.15 18:40
avatar

wamp - vůbec nechápu, proč by měl být králík jen tzv. "na chov" ! - souhlasím jenom s tím, že pokud se člověk nemůže zvířeti věnovat, tak si ho nemá pořizovat ! Nakonec - pokud se zvířetem nejsi, tak jako bys ho neměl ! - a přijdeš o to nejlepší, co ti zvíře může dát ! - pak ho fakt člověk může akorát tak "sežrat", ať už jde o králíka, nebo psa.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 18:50

Králík (ZAKRSLÝ) se dneska normálně chová. To o tom nevíte? Já bych se o své zvíře jistě starala! Starala jsem se již o 11 koček, několik myší a psa (ne naráz, za život). To, že by si některé lidi neměli pořizovat zvířata, to máte jistě pravdu obzvláště malé děti, ale já se vždy o své mazly pečlivě starala.

Datum: 11.06.15 17:04
avatar

A kdo by se o něj staral a kdy by byl po dobu kdy nemůžeš?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 17:47

Příbuzní,ale ti se mu nebudou věnovat,tak aby si s ním hráli.

Datum: 11.06.15 17:16
avatar

nevím, jestli je nutné, aby byl s majitelem každý den venku, ale měl by mít prostorný příbytek a ne jen malou klec, kde se tak-tak otočí ! A nějakou společnost (alespoň lidskou přítomnost) by mít měl. Např. nějakou "babičku", maminku, ségru, nebo bráchu, kteří by se o něj v Tvojí nepřítomnosti postarali. Já bych to, jako babička, například brala.

- jmlc - nemusíte každého králíka nutně "sežrat" !

doplněno 11.06.15 17:58:

- jako babička bych se s králíčkem i ráda mazlila - ale nevím, jestli se dá vždy zaručit, že králík nebude kousat - i když u mazlíčků asi ano, s nimi zkušenosti nemám.

doplněno 11.06.15 18:01:

- ve Zverexu jednou měli v takovém boxu velkého králíka a s ním tam byli ještě 2 křečci, takže jim smutno nebylo. Bylo to moc hezké. Třeba by mohl mít jako kamaráda i morče?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 17:53

Ano moc děkuji za odpověď. Zvedlo mi to šanci. Jistě, že bych nenechala králíka bez jídla týden :D. Kolem by chodila furt babička, která by ho krmila, dávala vodu apod. Je moc laskavá. Já bych s ním byla venku vždy, když přijedu.

Jen mám starost o to, aby byl pak králíček přítulný a nekousal. Mám v plánu vybudovat velkou klec. Moc děkuji za odpověď.

Od: karolina*
Datum: 11.06.15 18:10

Babička by jsi ho i pohladila, ale aby ho vytáhla z klece, To pochybuji. Nejhorší by bylo, kdyby se králík neochočil. A toho se bojím.

Datum: 11.06.15 18:51
avatar
Ven s králíčkem chodit není třeba, ale bylo by vhodné, kdyby se mohl volně po bytě každý den proběhnout, nebo by musel mít opravdu velkou klec.
Kdo bude s králíčkem chodit na veterinu, když bude třeba a kdo to bude financovat? Kdo mu bude čistit klec?
Proč chceš mermomocí králíčka, o kterého se nemůžeš pořádně starat?
Co takový osmák degu nebo pískomil? Pokud jsou v páru, nejsou závislí na člověku.
Nemyslím si, že by bylo pořízení králíčka do podmínek jaké popisuješ, zodpovědné. Buď pořiď jiné zvířátko, nebo to odlož na jindy.
doplněno 11.06.15 19:07: Jenže píšeš, že máš čas jen o víkendu. Týden má 7 dní a ty jen dva se o něj můžeš starat. Zbylých pět ne. Je třeba mu každý den vyměnit čistou vodu. Pokud si počůrá jedno místo v kleci, tak je také dobré to vyčistit a ne ho v tom nechat týden.
No nevím, do takových podmínek mi to přijde vážně nezodpovědné.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 18:59

Mám pískomily. Měla jsem pár odchovů. Veterinu a čištění klece bych přeci zajišťovala "já". Byl by to můj králík. Jde jen o to, že by byl "cvičený" pouze 2x za týden a mám strach aby nekousal, nebo mu nebylo smutno. Jinak kontakt s člověkem by měl každý den a měl by velkou klec s "výběhem".

Datum: 11.06.15 19:05
avatar

- karolino - to je dobře - ale myslím, že Ti fakt nikdo nemůže zaručit, že králík nebude kousat. Tak jako "zlý" člověk, může existovat i "zlý" králík. Pravděpodobně ne, pokud bude mít péči, ale i mezi zvířaty existují povahové rozdíly a každý bude třeba určitou samotu snášet jinak. Co mu tedy pořídit to morče, jako kamaráda? - morče přece není nijak náročné, ne? - třeba by stačila i nějaká myška.

doplněno 11.06.15 19:10:

- jinak - coklit má pravdu - proč vlastně chceš toho králíka, když s ním ani nebudeš? To nemůžeš počkat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 19:17

Byla bych s ním. Měl by to být takový domácí mazlíček pro celou rodinu. Jenom je problém, že zbytek rodiny kromě mé sestřenice by si netroufl ho vyndat ven z klece. A morče je dobrý nápad, ale zbytek rodiny s ním nesouhlasí :/

Datum: 11.06.15 19:37
avatar

- karolina - no jo - ono ale na té rodině záleží ! - pokud se o králíka má starat po většinu času. Proč by si ho netroufli vyndat z klece? - takovýho malýho králíčka? - milýho a hezkýho - to se ho bojí? - na co by tedy potřebovali mazlíčka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 19:48

Bojí se, že by jim utekl.

Datum: 11.06.15 19:03
avatar

To je zase prima diskuze, zakrslý králík na pekáč, brečím smíchy:) Zadavatelko, pokud by byl králík zavřený v kleci a puštěný jen 2x týdně na dvě hodiny, tak to není dobrý nápad. Je to pro něj trápení a ochočený by nebyl ani náhodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 19:12

Děkuji za radu :). Věnovala bych se mu 2x týdně, ale na více hodin než na dvě. 4 hodiny denně. Myslíte si, že i tak je to špatný nápad? Měl by velikou klec a lidi kolem sebe (mimo mojí návštěvu, jen by nebyl puštěný). Jenom nevím jestli by právě byl ochočený a netrápil se. Králíka nechci pokud by se měl trápit.

Datum: 11.06.15 19:19
avatar

Předpokládám, že to 2x týdně by byl víkend a celý týden by byl králík zavřený. To vážně spíše ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 11.06.15 19:23

Ano víkend. Zbytek týdne by se o něj staral zbytek rodiny. Nebyl by puštěný, sice by byl ve velké kleci s výběhem, ale nebyla jsem si jistá, zda by to bylo správné, proto jsem sem napsala. Moc děkuji za rady.

Datum: 11.06.15 22:48

Karolinko, máte zahradu nebo nejaky dvorek? My máme králíka, mysleli jsme, ze bude zakrslý, no není. Nejdrive byl v byte, to bylo hrozné, kdyz vylezl z klece, prekousal kabel od lednice, co videl vsechno rozkousal. Jednou jsme ho nastehovali dolu, do technickeho prizemi, kde neni nic co by mu chutnalu. Ma tam klec, vyleze si kdy chce, beha si po celem patre a kdyz otevreme ven, tak chodi na travu se pást. A to tam není zádný plot, normalne se napase a zase prijde dovnitr. Ale ze by byl nejak extra pritulny to bohuzel neni. Ale kamaradka, ty maji kralika v panelaku a to je mazlik a chodi ho vencit jako psa. Ja kdyz byla mlada, tak jsem take mela doma kralika, normalniho a ta byla ochocena a to bylo hrozne fajn. Mozna ho koupit od nejakeho chovatele, kdo ma klidne a pritulne kralicky. Mozna ti zakrslici jsou celkove pritulnejsi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.15 23:28
avatar

cibetkava - tak to je ten nejkrásnější příběh o králíkovi, jaký jsem v životě slyšela ! - Jako malá jsem takové štěstí neměla - rodiče mi každého "mazlíčka" zabili, do teď na to nemohu zapomenout ! - možná i psychiatr by si na takovém "týrání dítěte " smlsnul.


doplněno 19.06.15 22:40:

cibetkava - děkuju - takovou vzpomínku Vám závidím a přeju. Mám zvířata moc ráda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.06.15 22:20

Děkuju, tak to já se s Vámi ještě ráda podělím o zážitky s králíčkem. Tu co jsem měla doma jako malá, za mnou běhala jako pejsek. Když jsme koukali na televizi vlezla si nahoru na gauč a koukala s námi. Jak jsme zasedli ke stolu, už tam byla, stoupla si na zadní a koukala co dostane. Byla čistotná, měla bedýnku a tam chodila. Všichni jsme jí měli rádi, byla člen rodiny. Dodnes na ní rádi vzpomínáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 12.06.15 14:28

Ano, zahrádku, ale ta je malinká a nic se tam nevejde. (jedině něco mini)

Pak máme velikou zahradu, ale bojím se, že by tam králíček v zimě umrzl.

Datum: 12.06.15 14:35
avatar

karolíno - ale když mu uděláte nějaký zateplený domeček - proč by umrzal - králíci, chovaní v králíkárnách jsou taky venku i přes zimu a v mrazech, ne?

doplněno 12.06.15 14:40:

- a ve velkých mrazech může být někde doma, třeba v té kleci.

doplněno 12.06.15 15:57:

- tak, když nic nejde - tak jedině s pořizováním králíka ještě počkat, nic už mne nenapadá. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 12.06.15 15:53

To ano, ale toto by byl králík zakrslý.. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Zakrsl%C3%BD_kr%C3%A1l%C3%ADk

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.