Falešná březost - co s tím?

Od: Datum: 09.06.15 10:10 odpovědí: 6 změna: 10.06.15 19:42

Dobrý den, máme yorkshira - 3-letou holčičku a cca přede dvěma měsíci hárala. Teď zřejmě dostala falešnou březost. Již pár dní za ní můj druhý pejsek - kluk, běhá, čuchá. Myslela jsem si, že je to kvůli další hárající fence, kteru máme, takže je taky načichlá... Ale včera večer jí trošku teklo mléko a i trošička krve. Zkušenosti s falešnou březostí nemám, takže nevím, zda je nutné jít na veterinu, či to příliš nedramatizovat. *nevi*Žádné hračky nemá, až na jednu a s tou si nijak výrazně nehraje. Jaké máte zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.15 10:33
avatar

S falešnou březostí nic neuděláte. Jen snad více pohybu a pak razantní kastrace. Tělo je plné hormonů a to nemůžete změnit. To mlíko má ve vemínkách? A krev je odkud?

Každopádně pohlídejte, ať ji pejsek neotravuje. Ona má svých problémů dost!

doplněno 09.06.15 11:00:

Takhle podobně to měla moje minulá fenečka. Nejprve vemínka plná mlíka a snahu budovat hnízdo. Po několika letech, když už měla skončit hárání, krvácela. Vet pravil, že takhle si jen zakládá na rakovinu a dali jsme ji vykastrovat. ;) Vy hlídejte, jestli nemá bolest nebo horečku, může dojít k zánětu dělohy. A to je hodně velký a bolestivý problém. Sledute ji velmi pečlivě a když se vám to nebude líbit, běžte za vetem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 09.06.15 10:52

Mlíko jak jste napsala a krev klasicky ze zadečku. Pejsek jí neotravuje, jen si občas čichne, je velmi hodný. Pohyb se jí/jim snažím dát dostatek.

Od: bilavlcice
Datum: 09.06.15 11:25

S falešnou březostí není nutné běžet k vetovi, má jí skoro každá fenka, některé jen mírnou, že si páníček ani nevšimne, jiné víc. Mléko se zastaví samo, ale ta krev k falešné březosti nepatří.

Raději si to ohlídejte, protože právě dva měsíce po hárání se nejčastěji objevuje zánět dělohy.

Ten poznáte podle zvýšeného pití, možného výtoku z pochvy, zvětšeného objemu bříška, nechutenství a skleslosti fenky. Fenky se zánětem dělohy prý psům voní podobně jako háravky.

Pokud by bylo podezření na zánět, pak je nutné rychlé ošetření u veterináře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 09.06.15 11:53

Děkuju :)

Právě toho se bojím, aby se to nezvrtlo.

Datum: 09.06.15 15:29

Moje fenka mivala hroznou falešku.Zapálené cecíky,teklo mléko-Nechala jsem ji vykastrovat a měla krásný život :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.15 19:42
avatar

Jen ji hlídejte, snižte krmnou dávku a dejte pozor ať si mléko sama nepije. Dřív se ji ztratí. Kdyby měla tendence dělat pelech a podobně, řádně ji venku utahejte...veterina není třeba..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.