Co nás večer navštívilo v chalupě a zabíjelo

Od: Datum: 08.06.15 10:28 odpovědí: 19 změna: 11.06.15 21:33

Kolem 20.45 hod jsem zaslechla, že něco velkého a těžkého vešlo do chodby. Sledovala jsem TV a manžel spal. Od chodby jsem byla vzdálená cca 3.5 m a dveře na dvůr byly otevřené. Měla jsem pocit, že nás navštívil soused nebo syn, ale bylo mi divné, že neklepe. Po velmi krátké chvíli se TO něco otočilo a těžkým krokem to odcházelo ven.Zahlédla jsem zadek bez ocasu, bouchlo to do vchodových dveří...toto všechno trvalo 2-3 minuty. Okamžitě jsem vzbudila manžela, že v chodbě je nějaké divné zvíře ať tam ihned jde. Manžel prohlédl chodbu chalupy,vedlejší pokoj, ale nikde nic nenašel. pak ho napadlo podívat se pod botník, kde v košíku spala dvě koťata, 1 měsíc stará. Jednomu z nich chyběla hlava, mělo rozpáraný hrudník a vyndané vnitřnosti. Nikde nebyla ani kapka krve. Druhé kotě sedělo a evidentně bylov šoku...nemňoukalo, jen sedělo s otevřenou tlamičkou. Všude byl cítit zvláštní zápach, kočičina od kocoura smrdí jinak.Mohl by do obydleného domu, kde navíc hrála poměrně nahlas TV vlézt např. jezevec? Díky za vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: liduli
Datum: 08.06.15 11:11

Renato, nevím, co by to mohlo být, ale vy se večer nezamykáte nebo dokonce necháte pootevřené dveře? Bydlíme v rodinném domku sami s manželem, ale po včerejších zprávách o přepadení a zabití muže v Újezdě u Prahy mám vážně strach (ten už mám dávno, ale drzost zakuklenců je hrozná).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.06.15 11:47

Zvíře bez ocasu? Jezevec ocas má, hm, nevím. Popište asi velikost zvířete, barvu, něco bližšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cupakabra0
Datum: 08.06.15 13:21

Z popisu těch koťat to vypadá na čupakabru :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 09:55
avatar

Na tuhle?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renatazmohelni
Datum: 10.06.15 11:10

*ua*tak tahle potvůrka aťnás klidně navštěvuje dál *ua*

Od: cupaka
Datum: 10.06.15 18:32

to je nějaký obrázek mimozemšťana z dětské knížky ne? *bzum*

na netu se sice dají najít nějaké fotky http://www.google.cz/search?q=%C4%8Dupakabru&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCwQsARqFQoTCNO748zDhcYCFUa-FAodY-AAdw&biw=1366&bih=657 ale většinou je zaměňována za něco úplně jiného, má dost vyvinuté smysly vycítit nebezpečí a je ji velmi těžké spatřit, nedivil bych se kdyby vypadala úplně jinak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 17:12
avatar

Divočák? Má malý ocásek, nemusel být ve tmě vidět

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.15 19:00
avatar

Zajímavý začátek filmu *smich* ale realita pochybná. A nepopsala jste velikost zvířete. A zvíře by si je odneslo. Nedivím se, že jste měli otevřené dveře v těchto vedrech, ale pokud bych něco (někoho) zaslechla, jak vchází dovnitř, hned bych vyskočila a šla se podívat. Pokud tedy pominu, že vy jste nezareagovala (nebo ano, ale pozdě), jak to, že nereagovala ta koťata? Proto tento příběh řadím do Zóny soumraku. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 19:12

To má již od začátku nádech scifi a nebo to může být i jako by pravda, pouze za ní třeba stojí např.nějaký rodinný příslušník, který zná vaše zvyklosti a který vás potřebuje dostat z baráku.. a toto mnohdy často zabírá, zejména na ženy.., psychika dělá hodně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 22:55

2-3 minuty jste to poslouchala? A nešla jste se podívat? Normální člověk by: 1) vzbudil OKAMŽITĚ manžela, 2) odvážnější vzal jakoukoli zbraň a šel se podívat páč by si myslel že je ohrožen na zdraví nebo životě. Nějak si to nedovedu představit. Nebyl to sen? Kotě bez hlavičky, rozpárané břicho bez kapky krve?

doplněno 08.06.15 22:56:

A hlavně ve 20:45 je ještě dost dobře vidět...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.15 13:32
avatar

Jasně byla to ta čupakabra, kdyby byla zima mohl by to být i Yeti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cupaka
Datum: 09.06.15 14:39

tak čupakabra je tím pověstná (chupar = vysávat), když nikde nebyla ani kapička krve

Yeti je naprostá blbost to nebudu ani komentovat (a je snad zima?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renatazmohelni
Datum: 09.06.15 15:39

Všem, co reagovali na můj příspěvěk. Díky za Vaše názory, některé mě vyloženě pobavily. Psala jsem, že to celé trvalo cca 2-3 minuty, to jsem asi přehnala, bylo to kratší. Vzbudila jsem manžela a hned jsme šli chodbu i zbytek usedlosti prohlédnout. Podle místních myslivců, se jednalo o jezevce...ten ocas jsem mohla v pološeru přehlédnout. Pro toho, komu připadá divné, že máme otevřené dveře, tak na vysvětlenou : bydlíme na konci vesničky, prakticky v lese a zhledem k tomu, že byl velmi teplý večer, nechala jsem otevřené dveře. Na tom neschledávám opravdu nic divného. Nepsala jsem to sem coby záhadu, spíš mě zajímalo, jestli má někdo podobnou zkušenost. Koho jsem tedy výše uvedeným článkem vytočila, tomu se omlouvám.

Datum: 09.06.15 22:59
avatar

Hezký večer, nedá mi to, musím se ještě ozvat. S tím jezevcem mi to pořád přijde nějaké pochybné, přestože vám to řekli místní myslivci. Jsou plaší (myslím jezevce:-D). Pochybuju, že by si jen tak nakráčel do baráku, dal si kočičí mňamku a zase v klidu odpochodoval. Žádné divoce žijící zvíře nevleze dobrovolně k lidem (snad jen medvědi, ale to můžeme ve vašem případě také vyloučit:-D). Teď mají všude dostatek potravy(opět myslím jezevce;)), takže nějaká micka pod botníkem je trošku mimo jejich revír. Proto se to nám všem zdá nereálné. Mona

doplněno 10.06.15 18:42:

Je pravdou, že pokud byl odchován u lidí, mohl se k vám skočit podívat. To už mi reálné připadá. Je to v podstatě (aspoň myslím) přerostlá lasicovitá šelma, takže nějaký zápach by být mohl. A ještě k těm myslivcům...ti naši mají veškerou zvěř doslova pod dohledem. Mají spočítané srnky, (divočáky ne, ti jsou neviditelní), lišky, jezevce. Vědí, kdy mají nory. Kudy vedou jejich stezky. Co ti vaši? Měli by i vědět, jestli si některý z nich neodchoval malého čupakabru ;). To si lidé mezi sebou řeknou. Asi by to chtělo rozhodit pomyslné sítě. Zdravím, Mona.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renatazmohelni
Datum: 10.06.15 08:41

Mono, příběh vypadá skutečně prapodivně, tomu se nebráním. Jako spisovatelka mám velice bujnou fantazii, ale sci-fi není zdaleka můj obor. Píši o jiných věcech. Ať už to bylo cokoliv, pěkně nás to vyděsilo a ukouslo to kotěti hlavu...a zanechalo velký zápach, jiný než od kocoura, který může koťata zabít, nikoliv však čistě ukousnout hlavu. Myslivci měli na mysli jezevce, který mohl být jako mládě vychván u lidí. No kdo ví? Každopádně máme večer zavřené dveře, což mi nečiní žádné potěšení. Myslíte-li si, že jsem se zde chtěla udělat zajímavou, tak mi věřte, že k tomu nemám sebemenší důvod a ani na takové věci nemám čas. Přeji hezký den Renáta

 

Od: renatazmohelni
Datum: 11.06.15 21:33

Jedna nora jezevce je od naší usedlosti vzdálená cca 500m, podle místních myslivců...všichni se schodli na tom, že skutečně mohl být odchován v zajetí a tudíž, mohl lovit i tímto způsobem. Jsme prakticky na samotě a v tesné blízkosti lesa. Já z toho nehodlám dělat žádnou senzaci ani záhadu, jen mě zajímalo, jestli má někdo podobnou zkušenost. Nic víc.

Datum: 10.06.15 18:16

Myslím, že to byl velký pes. Večer se každý zvuk rozléhá a je víc slyšet než ve dne. Pes ucítil koťátka a šel k nim. Psi se rádi válí v smradu, aby překryli svůj pach. Jezevec by nedělal takové zvuky, jaké jste popsala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.15 08:02
avatar

měli jste velké štěstí že se vám nic nestalo, protože v noci u vás byl Joginius orbicularis, česky Jožin bahenní. Jeden exemplář byl donedávna k vidění v ZOO Lešná, ale utekl jim, teď se potlouká kolem a na koho narazí, toho rozsápe. Takže pozor, večer pořádně zamykejte dveře. Jedna paní povídala, že prý se letos přemnožili.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: renatazmohelni
Datum: 11.06.15 21:22

Jéééé, škoda, že u nás nezůstal *ua*

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.