Co by to mohlo být?

Od: Datum: 07.06.15 10:59 odpovědí: 4 změna: 07.06.15 16:48

Dobrý den, potřebovala bych se poradit.

Mám osmiletou fenku Bernského salašnického psa bez papírů,ale z dobrého chovu, jmenuje se Bella. Včera se nám ale stalo, že se vyhýbala překážce v mírném klusu, a od té doby nešlápne na levou zadní nohu. Má jí neustále ve vzduchu. V moment kdy se to stalo pár kroků odskočila a lehla si na zem. Nekňučela, jen si lehla. Nohu jsme prohmataly, nejspíš nic zlomeného nemá, šlacha je nejspíš také v pořádku, na celou nohu si nechá bez problémmů sáhnout, bez kňučení.

Něco podobného se nám již stalo v zimě, když má radost skáče vysoko do vzduchu, ovšem když v zimě dopadla rozjely se jí zadní nohy a měla natržený vaz v koleni, veterinářka doporučila úplný klid, kloubní výživu + nějaké léky. Prý kdyby si to utrhla úplně, bylo by to na plastiku. Ovšem po klidovém režimu se noha srovnala, již nekulhala a vše bylo ok. Kloubní výživu má stále...

Ale bohužel včera se to stalo a mě nenapadá co by to mohlo být, zda si to pouze nenatáhla... rodiče tvrdí pár dní počkat, veterinářka jezdí k nám, protože do ordinace bych jí asi nedostala. Tak se strachem čekám a proto bych se chtěla poradit, zda někdo nemá s tímto zkušenosti.

Děkuji za odpovědi Radka V.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.06.15 12:14
avatar

Dobrý den, může se stát, že pejsek šlápne např. na včelu a dostane "pigáro". Nebo může mít ve šlapce něco vraženého (osina, trn. kamínek, větvička). Prohlédněte ji i šlapku. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkav
Datum: 07.06.15 13:46

Napadlo nás, že tam něco může být, ale tlapka byla v pořádku.

Datum: 07.06.15 13:39
avatar

Co máme zkušenosti s tímhle plemenem(tchýně měla psa a teď má dalšího...)tak jak stárnou,objevují se potíže s nohama.Trpí na klouby něco jako lidská artroza a občas je to zabolí.U jejího psa do dopadlo tak,že ve 12letech se musel nechat utratit.Trpěl s těma nohama cca3roky,byly dny kdy ho to jen zabolelo,pak byly dny kdy jen ležel a někdy byl úplně v poho.Léčba možná je,ale nejen,že je drahá,ale poškozuje ostatní orgány.V klidu počkejte na veterinářku co Vám poví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.15 16:48
avatar

Psi a vlasně většina savců má klouby a pouzdra kloubů stejná jako lidé. Stářím přichází revma. Revma je lidovým výrazem pro bolest kloubů. Schová se do něho artoza (nedostatečná nebo odrbaná "chlupatá" chrupavka), artritida (nevysvětlitelný zánět kloubu) a ještě několik věcí, které jsou bolestivé a špatně řešitelné. Člověk nafasuje náhradní díl, totální endoprotezu, ale u starého psa toto nelze. Všichni staří lidé s klouby trpí. A velký pes, v tomhle věku, je už starý a bolavý. Navíc, všechny klouby nosí velkou váhu. A šlachy a celé okolí, se kterým může kloub správně fungovat, také už není v ideálním stavu. Až tu vaši krasavici vet prohlédne, napište jeho diagnozu, moc prosím. A pohlaďte ji za mě. ;)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.