Jaké plemeno kočky?

Od: Datum: 05.06.15 15:02 odpovědí: 10 změna: 06.06.15 08:24

Dobrý den *smich*,

dlouho jsem přemýšlela a po zralé úvaze bych si chtěla pořídit kočičku.

Bohužel nevím jaké plemeno. Dost se mi zalíbila siamská nebo birmanská kočka - ale nevím.

Měla by být mazlivá, zvyklá na nás a být společenská. Nejlíp aby zvládla i cestovat. Také by bylo dobré, kdyby byla vhodná i pro začátečníky. Lepší menší plemeno - né např. mainská mývalí.

Děkuji. :)

H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: raplik*
Datum: 05.06.15 15:17

Ahojky, já bych bral modrou britskou.. taky ji máme, sice se nemazlí ale tyhle kočky to mají prý v povaze .. kamarád má taky britku a ta by se mazlila pořád.. bude taková jak ji vychováte.. pokud vím žádná kočka nemá rádá změnu prostředí.. http://www.modrykocour.cz/koc…y/kocky-a-stres-pri-stehovani stresují se... ale podle mě ti každej nabídne plemeno které měl nebo má ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: h
Datum: 05.06.15 17:30

Taky se mi britská modrá hodně líbí a začíná to být můj favorit *smich*

H.

Datum: 05.06.15 15:47

Britská modrá je super, kdo by odolal takovému roztomiloučkému šedému stvoření *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 15:59

siamka je zcela specifické plemeno... u všeho musí být, všechno nahlas komentuje, když mrouská tak se sní nedá skoro vydržet (normální kočka zařve párkrát za hodinu, tahle když nespí tak řve).

na druhou stranu prakticky nepouští chlupy, je přítulná a strašně chytrá

doplněno 05.06.15 17:16:


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 16:26
avatar

I náš veterinář nechápe co lidi vidí na protivných britkách,kterých je většina.Siamku měli známí a teď mají siam.kocourka.Byla supr,milovala hlavně jednoho člena rodiny ,skoro žádné chlupy a líbil se jim ten "orientální"vzhled.Každý má rád jiný kočičí designTaky prý rády chodí ven a ta jejich to fakt vyžadovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 19:02
avatar

Máte alespoň trošku představu o ceně téhle kočky? Když jste kočku ještě nikdy neměla, nebojíte se, že kočka nedostane to, co potřebuje? Že takhle vyšlechtěná, drahá kočka, bude mít jiné nároky, než odolný mourek? Samozřejmě, že tím neříkám, že mourek je něco nebo něco. Ale díky křížením silných jedinců, kteří přežili, jsou morci velmi odolní. Vyšlechtěné, mnohdy přešlechtěné kočky chtějí a potřebují opravdovou péči. Kdybych měla porovnat, pak rozdíl mezi kopretinou a orchideou. Obě jsou nádherné, ale aby krásně kvetly, potřebuje každá něco jiného. Uvědomujete si to?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.06.15 22:08
avatar

"Drahá kočka" nemá jiné nároky, než ten obyčejný mourek. Akorát se musí dobře vybrat chovatelská stanice. Ono se hodně šlechtilo na exteriér a nedbalo se na genetické nemoci. V současnosti slušné chovatelské stanice dělají zdravotní genetické testy takže vybrat si zdravé "nepřešlechtěné" zvíře je možné. Ovšem něco to stojí, chovateli se musí alespoň část nákladů vrátit, jinak by to mohl zabalit. U britských koček si pohlídejte HCM, genetickou nemoc srdíčka. Jinak je dobré brát koťátko čilé, nejméně ve dvanácti týdnech věku, musí mít čisté oči, uši, nos, být očkované a odčervené. Onemocnět Vám může kočka šlechtěná i obyčejná. Mám roky obojí, jak britky tak mourky a nedělám mezi nimi rozdíly v péči. Není to potřeba.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 06.06.15 00:33
Vy si kočky trochu pletete se psy. U koček není žádné plemeno vhodné nebo nevhodné pro začátečníky. Nevhodný by mohl být snad jen kříženec F1-F3 s divokým druhem kočky, ale ne plemena kočky domácí. Kdo má pro kočky cit nebo se jim naučí rozumět, může si pořídit co chce. Kočky nikdy nebyly šlechtěny pro povahu nebo účel, jen pro exteriér. Ani rozdíl ve velikosti není tak markantní jako u psů. Normálně velká kočka má okolo 5ti kg. Některé plemeno má ve standardu napsané středně velkě, některé středně velké až velké a některé jen velké. Ale nikde není psáno nic o váze ani kohoutkové výšce a seženete dospělou mainku s 5ti kg stejně jako siamku.
Cestování všeobecně snáší lépe plemena fixované na člověka. Když jsem jezdila po výstavách s orientálkama, neměly problém. Když jsem si dovezla angory, byly hned doma. Zvlášť můj oprsklý kocour ujel 900km, vylezl z přenosky, obešel dům a byl prostě doma. Druhý den se otřel o čtyřletou první kočku v domácnosti a byly kamarádi. Obaě dvě se neptají a jdou si pomazlit návštěvu a když u nás byla oslava asi 15 lidí včetně dětí, šly se kočičky podívat, co je dole za zábavu, hrály si s dětmi a seděly návštěvě na klíně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.15 07:38
avatar

Přečtěme si tuhle otázku: http://www.poradte.cz/zvirata/7597-jake-domaci-zvire.html Nechci být falešný prorok, ale není tahle tazatelka jeden osoba? Příjde mi to jako jeden člověk. Předvčerem se zeptá jaké zvíře a druhý den má vybranou rasu kočky, ale musí zjistit, co to vlastně chce http://www.poradte.cz/zvirata/7601-burmilla-vse-o-ni.html . Kdo je tazatelka? Dítě, které sní nebo někdo, kdo má dlouhou chvíli? Řekla bych, že je to smutný příběh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.15 08:24
avatar

...jo,taky jsem si toho všimla.Pokud jde o "dítě"kterému rodiče koupí cokoli na co na výstavě ukáže,tak to chápu já a myslím,že jsou veškeré rady marné.Už v prvních odpovědích jí doporučují britku(na kterou se vůbec neptala)a odvěděla,že nad britkou přemýšlí...takže já to vidím jako rozmar aby mohla potom přidávát fota na face jakou má krásnou kočku o nic víc nejde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.