Platba za připuštění

Od: Datum: 02.06.15 08:21 odpovědí: 8 změna: 02.06.15 13:23

Zdravím,zajímalo by mě,jak moc je samozřejmý si nechat za připuštění psa zaplatit.Sousedka má psa.Při venčení se potkali s paní,která má fenku, křížence.Ze začátku majitelka psa ani neuvažovala,že by za to něco chtěla.Ale teď se to sousedce rozleželo,(za přispění místní baby Nyklové)že by si ten skok mohla nechat zaplatit.Pes by měl být údajně čistokrevný,ale bez pp.Porod byl docela těžký,měla dvě štěňata,z nic jedno museli křísit.díky z

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.15 08:35

No, je to hanebnost! Pokud se jedná o řízený (žádoucí) skok, řeší se to, pokud o to majitel psa stojí, jedním štěnětem. Tady se o to ale nejedná a tak bych tu majitelku spíš upozornil na výši nákladů, které vám vznikly díky jejímu psovi. Asi bych byl i trochu vulgární, což obvykle není mým způsobem jednání...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.06.15 09:59

Díky všem za odpověď a radu.Stejného názoru jsem i já.A jsem sama zvědavá,až to řeknu sousedce a jak ona sama se k tomu postaví.Vím,že u papírových psů,koček apod. je to na dohodě,ale u bez PP se mi to zdá zbytečné.Pokud bych chtěla potomka,asi bych se dohodla předem.Ještě jednou děkuji všem,co mi poradili.Přeji hezký den.z.

Od: ben®
Datum: 02.06.15 08:43

Dobrý den, jenom doplním, že nebylo-li ujednáno předem, tak těžko se dožadovat později.

Navíc, zde nejde ani o PP. Takže, nic neplatit. Zdravím!

doplněno 02.06.15 10:02:

zdenula - můžete citovat viz medvídci od Kolína: "Vaše hry jsou poněkud vypečené."

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.06.15 08:50
Smlouvy a dohody se uzaviraji pred plnenim, ne az po nem.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.06.15 11:02

Neplanovany skok a jeste bez PP?

A zaplatit? Vysmat se jim ...

Od: paw®
Datum: 02.06.15 11:56

Kdyz mate chovneho psa (ma zkousky, vystavy,...), tak se za skok bere klidne i 1000 EUR. nebo stene, dle domluvy. Vyse castky pak zavisi na kvalite psa, rase a spouste dlasich drobnosti. U, sice siteho psa, ale bez PP je pozadovat za skok platbu kravina.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.06.15 12:14

Zdravím,pejsek nemá zkoušky a není ani chovný a výstavy taky nehroziju.Je to jorkšír stříbrná varianta,bez PP.Fenka je kříženec jorkšíra a jezevčíka.Nechápu o co sousedce(majitelce psa) jde.Po finanční stránce je na tom dobře,nijak nestrádá.Já jsem si myslela,to samé,co mi tu radíte a píšete,ale nebyla jsem si 100% jistá.Díky moc,do budoucna se mi to bude třeba hodit. Hezký den.z

Od: soudy
Datum: 02.06.15 13:23

já bych šel vod toho ještě bude pejsek muset platit alimenty *frajer* <-sousedka za něj

anebo ho obviní z znásilnění, je to tvrzení proti tvrzení

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.