Králík - koupené seno či sušená tráva

Od: Datum: 31.05.15 12:27 odpovědí: 16 změna: 09.06.15 16:10

Ahoj... Chtěla bych se zeptat zda je pro zakrslého králíka lepší seno koupené v ŽAKU nebo tráva posekaná na zahradě a 6 týdnů sušená? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.15 12:44
avatar
Nevím co je v ŽAKU, ale pokud máte možnost si sušit doma trávu (ne ze sekačky) , tak není důvod utrácet za seno v obchodě.
doplněno 31.05.15 16:36: Myslela jsem ne ze sekačky tu co seberete do sběrného koše. Tam totiž již velmi brzy dochází k hnilobným procesům.
doplněno 31.05.15 20:13: @uska - taky pravidelně krmím čerstvou trávou utrženou před domem, která se nedoporučuje kvůli močení pejsků a zvířátka prosperují, ovšem asi bych se to někomu bála doporučit.. Věřím, že stejně při správném zacházení, lze krmit i trávou z koše sekačky, ale nevím jestli bych to mohla doporučit :) Babička do dnes pro králíky seče trávu kosou a to je teprve seno jako křen ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.15 12:52

Proč by byla špatná tráva ze sekačky?

Datum: 31.05.15 14:04

Nebyla, v obchodě ji taky netrhají nebo nesečou kosou.Asi je to myšleno že je posečeno rotační a tráva rozdrcena(ta se blbě suší)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 31.05.15 14:03

Usušená tráva ze sekačky je pamlsek pro králíky. Pokud jím nabídnu misku s obilím a misku se senem (ze sekačky), tak první se hrnou na seno. Máš-li na zahradě kvalitní trávu, tak udělej seno. Nechej pro jistoitu 2 měsíce odpočívat než začneš krmit. V kupovaném senu nevíš co je, zda tráva nebyla něčím postříkaná, zamořená atd.

doplněno 31.05.15 18:48:

coklit - myslíme obě stejně. Sušíme trávu posečenou sekačkou do sběrného koše. Jasně, nesmíte jí mít na hromadě, ale v malých vrstvách suším na přívěsné vozíku za auto. Ráno vytáhnu vozík, přes den párkrát prohrábnu, v případě deště šup s vozíkem pod stříšku. Za dva - tří dny je senečko jak víno. A tak celé léto pořád dokola. Vloni jsme měli 24 pytlů takové dobroty.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.15 14:19
avatar

Seno jako seno. Je jedno jestli jej koupíte - třeba v Žaku, či kde, nebo jestli mu říkáte usušená tráva

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 31.05.15 14:23

Škoda, že nejste králík, dala bych vám ochutnat. *smich* Pro králíky sečeme jen z travičky, co mají králíci rádi a nebudu např. séci trávu tam, kde chodí půl vesnice venčit psi, kde tráva je více žlutá od pryskyřníku jak zelená atd. Opravdu si myslíte, že chuť sena je stejná?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.15 14:49

promon. Tak to nemáš pravdu. Seno musí vonět *slunce*. Musíš v něm cítit pampelišku, jetel, sedmikrásku ... pro domací mazlíky to je pamlsek... No a ti, co jsou určení na pekáč, mají úplně jiné maso, než ti co jsou krmeni tím umělým sajrajtem, nebo senem-nesenem.

uska. Neznalým není třeba dávat ochutnat. Stačí je do toho sena položit... V tom voňavém je člověk jako v pohádce. V tom kupovaném - darmo mluvit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.15 16:38
avatar

Nikdy nevíš, jestli to kupované seno bylo dobře usušeno a dobře uskladněno. Jestli nikde, v celém prostoru, nebyla plíseň. Když nasušíš trávu z čisté louky nebo zahrady a dobře uskladníš, nemůže být nic lepšího.

doplněno 31.05.15 18:14:

Určitě je vlastní seno lepší. Víte, kde jste trávu nasekal, víte jak jste usušil. Víte že seno, napůl usušené, nezmoklo, že se nezapařilo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.15 17:04

Takže je podle vás lepší čerstvě posekaná tráva usušená 2 měsíce než kupovaná? Samozřejmě není počůraná od pejska.

Datum: 01.06.15 09:47

Mohu se tě zeptat, kolik ti je let? Jestli jsi malá holka, tak to beru, že to nevíš, nebo nechápeš co ti tady lidi píšou, jestli jsi dospělá žena, tak jsi divná, a nebudu se dál rozepisovat co ještě.

Jestli máš peníze a nějaký byznys, že nemůžeš svépomocí a tedy zdarma nasušit seno a to se nesuší dva měsíce, ale podle slunce tak maximálně týden, nebo krátce přes týden, ne dva měsíce a zároveň i budeš vědět, co je v tom senu za rostliny, tak si kup seno v obchodě, nebude to žádná extra kvalita a prodejce si namastí kapsu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 10:14
avatar
Ty dva měsíce je spíše myšleno to, že by se čerstvě usušené seno, mělo nechat cca 6-8 týdnů odležet, než se s ním začne krmit..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 10:42

Nejsem malá holka, ale radši se zeptám, protože nechci ublížit králíkovi.. Na netu sem četla že se to má nechat sušit až 2 měsíce. A když mi tady ty teď píšeš že týden tak jsem zmatená.. Vím že do sena v žaku tam můžou dávat nějaký postřiky aby to seno vonělo nebo něco takového takže chci radši sušit..

Tak kdyby jste někdo byl ochotný a napsal mi někdo co a jak s tím senem byla bych vám všem moc vděčná za pomoc

 

Datum: 01.06.15 10:58
avatar

Naši na chalupě seno usuší během dvou, tří dnů a pak ho v síťovaných pytlích pověsí na půdu. A podle potřeby dovezou domů. Takové pytle, ve kterých se prodávají okurky a zelenina.

doplněno 01.06.15 11:07:

Králíček Kája

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 09.06.15 16:10
avatar

Přesně tak,když je pěkně,tak je seno suché za 2-3 dny.musí se pravidelně ,,obracet,,hráběma,aby se provzdušnilo a sušilo z obou stran.Za 6 týdnů? To by z toho už byl nechutný hnůj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 15:59

Ahoj,

tak z podstaty věci je samozřejmě lepší krmit vlastní usušené seno. Takže pokud máš možnost, čas, prostory na uskladnění a podobně, tak určitě vol domácí seno.

Co se týče té doby, tak jak již napsali ostatní, seno ususíš dle počasí a podmínek, které máš, opravdu tak za ty 3-5 dnů. Musí být opravdu dobře usušené, mělo by "křupat".

No a pak bys ho měla nechat ještě chvíli dovypatřit, prostě nechat "dozrát", a to záleží zase, v jakém prostředí jej budeš mít. Čerstvé seno hned po usušení nekrm, ale nech jej opravdu tak těch 6 týdnů ( i více uležet). No a pak seno zkontroluj a pokud je v pořádku, tak můžeš zkusit krmit.

U toho koupeného opravdu nevíš, jak s ním bylo zacházeno, může být zapařené, ta tráva také nemusí být kvalitní a podobně. A hlavní argument je asi cena, koupené seno je drahé a vlastní máš vlastně zadarmo, když teda nebudeš počítat tu práci...

Co se týče toho posečení, tak je pravda, že není sekačka jako sekačka, ono i to sekání je věda a některé sekačky sečou tak, že se ta tráva hodí leda tak na přilepšení králíkovi, ale ne k sušení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 16:14

Vlastní seno, nebo trávu, kterou znám - je to pro vašeho mazlíčka úplně to nejlepší. Proč si např. myslíte, že většina lidí upřednostňuje to, co je domácí - od vajíček počínaje a vepřovým nebo hovězím konče. Je to zejména proto, že tam je nejmenší předpoklad, že v krmení byla nějaká "svinstva", ať již od čehokoliv. U prodejců je velmi dbáno na hojné množství dusíkatých hnojiv, jen aby to pořádně narostlo - proto se tomu říká, že to bylo vyhnáno práškama.. Pokud nemáte vlastní možnosti, zajisté se dá i dobře kvalita koupit od doporučených osob.. třeba i živnostníků.. Jinak králíček je to moc hezký, dejte mu pokud možno to nejlepší.. a pokud možno mu dávejte z pícnin jen seno..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.