Kočka kašle

Od: Datum: 26.05.15 18:10 odpovědí: 13 změna: 03.06.15 08:04

Ahojte, mám problém s tím že náš kocour kašel/dáví se... je v pohodě žere,pije,hraje si... ale někdy prostě začne z ničeho nic jakoby kašlat, skoro až dávit se a po chvilce přestane.. nevíte co mu může být? je nutnost jít k veterináři? Děkuji za odpovědi

doplněno 26.05.15 20:43:

Vypadá to že se mu těžce polyká...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.15 20:47

Zajděte s ním k veterináři. Jen ten určí příčinu a popřípadě doporučí vhodnou léčbu. Může to být alergie, nachlazení, mohlo mu i něco uvíznout v krku...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.15 08:12

Toto dělá jedna z mých koček,když nemůže vyzvracet chuchvalec chlupů...bývá to takový velký špalíček...raději jí dávám pastu aby se jí ty chlupy nedržely v žaludku...

Ohodnoceno: 2x

Od: fakirka
Datum: 27.05.15 08:21

Určitě běžte k veterináři...

Pokud kašle dlouhodoběji, je u toho hrudí přitisknutá k zemi a natahuje krk, na konci vydá takový dávivý zvuk, může to být vážné.

Ač to bude některým znít hloupě, dlouhodobý kašel může značit nemoc srdce v pokročilém stádiu...tzn. s vodou na plicích.

Vím o čem mluvím, před 3 měsící našemu kocourovi diagnostikovali HCM. Nic mu nebylo, jen občas zakašlal.

Pak z ničeho nic nemohl dýchat a zvracel pěnu...

takže tak

Od: liu®
Datum: 28.05.15 15:16

Fakirka má pravdu, bohužel, vím, o čem mluví...

Datum: 30.05.15 11:22

Ano, může to skutečně znamenat onemocnění srdce s vodou na plicích. My to měli u předchozího psa a máme i u toho současného. Dávají se na to léky, obvykle kombinace digoxin a furon. Vyléčit se to nedá.

Od: pb®
Datum: 27.05.15 12:06

Co můžete udělat doma, je se kouknout kočce do krku, jestli tam nemá nějaké cizí těleso. Dále odčervit, pokud pravidelně neodčetvujete. Kašlem se totiž projevuje začervení škrkavkami, kdy se larvy uvolnují z plic, následně jsou vykašlány a spolknuty, tak se dostanou do trávicí ho traktu. Pak už jedině veterinář, který kočku prohlédne a poslechne. Moc se to neví, ale kočky mohou mít astma. Projevuje se to kašlem, kdy kočka je přitisknutá k zemi a s nataženým krkem kašle.

Datum: 27.05.15 12:37

jj, astma to taky může být...prostě plíce

Důležitá je i siruace, kdy kašle. Je to v klidu nebo po nějaké hře či běhání? To by spíš mohlo být to astma. Pokud v klidu a dlouhodobě a je pravidelně odčervovaná, tak klidně to srdce.

Od: defalt
Datum: 27.05.15 19:46

Vím že odčervovací tabletku jsme mu párkrát dali... on se třeba nažere, napije jde si někam najít místečko kde bude spát a najednou jakoby zakašle jakoby měl něco v krku... kocourovi jsem se do krku díval spíše jsem se snažil ale vypadá to že tam nic nemá... udělá to max 1x denně a někdy vůbec.. nemůže být nachlazený? byl jsem týden doma s rýmou,kašlem ,a bolestma hlavy a krku... a od té doby to děla.. včera to neudělal a dneska před chvílí.. ale už se tak dlouho nedávil.. lehl si nazem odpočíval a jednou jakoby zakuckal a těžce polknul... tak nevím

Datum: 28.05.15 08:16

Zajděte na tu veterinu fakt...

My to podcenili a teď litujeme, měli jsme jít dřív...

Taky v klidu zakašlal a zadávil, pak jakoby přežvýknul a polknul.

A to už se snažli zbavit vody na plicích...tohle trvalo asi rok. Myslela jsem, že mu nejdou vyzvracet chlupy, tak jsem do něj cpala ty rozpouštěcí pasty.

V současné době bere každé ráno 3 různé léky...2 na snížení tlaku a ajeden na odvodnění.

Tahle nemoc je rozšířenější, než si lidi myslí...Hlavně u vznešených přešlechtěných koček. My máme kartouzáka.

Je mu teprve 5 let.

Datum: 28.05.15 09:15

Pro Fakirka",chudinka,,tak to je mi fakt líto,kdby se mi takhle kocour dávil víc jak týden,ženu s ním k doktorovi,protože on i ten špalík chlupů může zůstat v žaludku nebo ve střevech a byl by velký problém.Ale tohle u tak mladý kočky...to mě mrzí...

Datum: 28.05.15 10:52

Já se na to na veterině ptala, když jsme byli na očkování, ale protože jinak vypadal zdravě, tak nikdo nic neřešil...

Až když se začal asi po roce dusit...

Je to šikula, prášky baští ochotně a snad ještě s námi nějakou chvíli zůstane.

Od: defalt
Datum: 02.06.15 21:22

Tak kocour je jen prý nachlazený... jsem rád že to není nic horšího :)

Datum: 03.06.15 08:04

Tak to jsem ráda, že to dopadlo takhle.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.