Nejkrásnější slepice ale dobré nosnice

Od: Datum: 25.05.15 17:55 odpovědí: 7 změna: 10.07.15 13:46

Vážení rádcové (slepičáři), prosím napište jaké máte slepice, vděčná budu za fotky. Mám bílé asi Lenhorky, červené asi Sasex, černé to sem si udělala radost dnes, mají 20 týdnů a jsou to krasavice, 1ks/160,- a ¨snad Sasex. Rozhodla jsem se, že budu chovat slepice pro radost ale chci i vejce když už je jezdíme krmit 60km. Původně jsem jela pro černé s bílými vlnkami ale než přijel k nám už je měl prodané, prý bývají málo. Tak bych ráda věděla co chováte za slepice vy a kam je jezdíte nakupovat. Díky. L.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 25.05.15 19:40

Leghornky, které máte, jsou výborné, stejně jako Vlašky, typické pro české zahrady a hnojiště, kde kohout může nejen vést krásně kokrhat, ale i zdobit. Snůška průměrně kolem 160 až 200 vajíček za rok, tedy skoro obden a častěji, v zimě samozřejmě méně. Podobně jako plymutky, ze kterých je dvojí užitek, mají rády výběh, kde si mohou hrabat a užívat vzájemnou společnost, jsou milé. Již staří čechové měli ve zvláštní oblibě černou slepici, které připisovali magickou moc. U dětí jsou oblíbené liliputky s dlouhým peřím i na nožičkách a legračním malým kohoutkem lilipuťáčkem.

Pozor na některá plemena s bojovným kohoutem, který dovede sednout na hlavu pěkně klovat, ale většina našich kohoutů na českých a moravských dvorech jsou krásní, zdobní s krásným kokrháním, kterým přivolávají východ sluníčka i předvídají, že bude pršet.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.05.15 09:22

Kupovali jsme si 4 kuřičky. Po poradě jsem chtěla leghornky, jsou to prý továrny na vejce. Děda, nevím proč, bílé slepice nechtěl, prý se mu nelíbí. Tak jsme udělali kompromis a koupili jsme něco, prý by to měly být susexky. Kamarád, který se v tom vyzná, jim říká "kolumbijské". To jsem netušila, že máme slípky až někde z Bogoty.:-D

Jsou bílé, mají černé krky, ocasy a konce křídel. Zatím nejsou plně vybarvené, prý budou v dospělosti výraznější. Koupili jsme je ve stáří 14 týdnů za 104 Kč/kus. 13. dubna. Dneska už nesou. Mají hnědá vajíčka, což je u bílých slepic zvláštní. Jsou dost velké, mohutné, na pohled hezké. Mám ty moje "holky" ráda. *placni* Jaga.

Koupili jsme je v drůbežárně u Chlumce nad Cidlinou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.05.15 17:27

Jaguš, krasavice a v dospělosti ještě hezčí, hlavně kohouti jsou od každého plemene krasavci ale bojím se aby mi nelítal na vnučky a také stačí, že mě budí sousedův. Sehnat kuřice kolem toho 20 týdne je docela problém, zvláště když bych chtěla od několika plemen třeba jen od kažného 2 slepičky. Vypiplat kuřata je na dlouho a nejsme na chalupě stále. Podařilo se mi najít nějaké trhy domácích zvířat co máme docela po cestě na chalupu, doufám, že budou nějaké krasavice mít. Dvě vaše bych okamžitě brala ale cesta by se mi dost prodražila.

doplněno 01.06.15 21:41:

V pondělí 8.6, tu budou prodávat ty vaše krásky a ještě další 4 plemena, uvidím co budou mít. Už se těším, potom dám fotky. Váhám nad tím kohoutem.

Od: nik
Datum: 10.07.15 13:12

Dobrý den,zajímá me kdo se stará o slepice,kdyz nejste na chalupe.Chtel bych také pestovat slepice ,ale protoze na chalupe nebývám stále,tak se do toho nepoustím.Poradíte? N

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 10.07.15 13:18

nik , prosím ...

Když něco chcete pěstovat, dejte se na brambory, obilí, mrkev atd. Slepice, králíci, krávy atd. se chovají.

Datum: 10.07.15 13:46

Naše slepice se o sebe postarají samy. Mají el. otvírání-zavírání kurníku, el. ohřev vody aby jim v zimě nezamrzla, násypku na granule, šrot, zrní. 27 slepic má 8 kukaní na snášení, bohužel jsou praštěné a vytrvale snáší do 4 kukaní, tak se někdy stane, že jedno vejce rozmačknou. Obývají 3+1, jedna místnost na snášení, jedna na spaní, jedna kde mají žrádlo a pak malá místnost popeliště. Vše je průchozí vnitřkem, pro slepice malá díra, pro lidi z venku dveře do každé místnosti. Slepice mají velký dvůr a celou zatravněnou zahradu, v zimě mají na mlatě zavěšené sušené kopřivy a pšeničné klasy. Fotky svých krasavic už mám ale na chalupě nemám jak je dostat do pc , přiznám se, že to neumím. Jelikož jsou tu i kočky, králíci a byla tu loni i kozička jezdí sem manžel v zimě každý pátý den, léto jsme tu celé. Vzhledem k cenám pohonných hmot, ceně krmení a také toho, že naše slepice to mají na dožití, stojí naše vejce majlant. Ale ta radost je k nezaplacení a tak jsem jim pořídila letos kohouta a kvočně koupila 6 kuřat, jen nevím co s nimi udělám jelikož prodejce měl jen brojlery ale vnučka ta maličkatá "kuřátka" moc chtěla a poctivě se o ně stará. Po prázdninách budu muset koupit kuřice a tvrdit, že vyrostly z těch brojlerů.

Když zemřel tchán, ptala jsem se zde na poraďte co se slepicema, některé dala jako krmení pro psa, pak zemřel soused a jeho syn mi prostě mladé kuřice přinesl a tak jsem zjistila, že chov není věda a letos mám nové kropenaté, lenhorky bílo-černé a černé horalky. Mám povoleno maximálně 30 slepic, jinak budeme muset přistavět na štok. Problém je pokud tu nejde elektřina, časování se posune a už se stalo, že měly v noci otevřené.

Datum: 27.05.15 08:30

Nekrásnější slepice co znám je sebritka, ale ta zase není na vajíčka. Jinak Sasexka je taky krásná a nese.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.