Plemeno kočky?

Od: Datum: 21.05.15 18:38 odpovědí: 6 změna: 22.05.15 09:46
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 18:49

Nelze určit muže to být kříženec

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 19:16
avatar

Vypadá to na burmilu, což je vlastně taky kříženec :

Burmila je elegantní středně velká kočka s krátkou hustou srstí s bohatou podsadou. Základní barva srsti může být čistě stříbřitá nebo zlatá, stínovaná nebo závojová. Oči burmily jsou velké, daleko od sebe posazené s tmavým orámováním odpovídajícím barvě srsti. Barva očí je zářivá a povoleny jsou všechny odstíny zelené. U červených, krémových a želvovinových koček je povolena jantarová barva oka.

Jaká je historie tohoto krásného plemene?

V roce 1981 v Londýně v britské chovatelské stanici Astahazy paní Mirandy Bickford–Smith došlo k nechtěnému nakrytí lilové barmské kočky mladým stříbřitým perským kocourem. Kocourek měl být původně vykastrován a v rodině plnit funkci domácího mazlíčka. Z tohoto spojení se narodila čtyři stříbřitá černě stínovaná koťátka, samé kočičky. Koťátka byla tak okouzlující a zajímavá, že se paní Miranda rozhodla spolu se svojí přítelkyní Therese Clarke (chov. st. Kartush) "nové" plemeno rozvíjet a dále chovat. Vznikly chovné programy a standard plemene. V roce 1984 se do šlechtění zapojili i dánští chovatelé pod vedením paní Birgit Nehammer (chov. st. Thamakan). Teprve v roce 1994 bylo plemeno uznáno na Valném shromáždění FIFé (Féderation Internationale Feline – Mezinárdoní federace koček), které se konalo v Praze. Zlatou varietu burmily uznalo FIFé až v roce 2012, a to velkou zásluhou českých chovatelů.

Jak vůbec vznikl název plemene?

Název burmila, angl. BURMILLA, pochází z kombinace názvů plemen - BURMese (barmská kočka) a chinchILLA (perská kočka stříbřité barvy). Kromě velkých očí a hebké srsti s atraktivním zbarvením je pro plemeno burmila charakteristická i její povaha. Společenská, velmi kontaktní, zvědavá a hravá kočka vhodná do rodin s dětmi a pro všechny lidi, kteří ocení její kočičí osobnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: raplik*
Datum: 21.05.15 19:28

Děkuji moc

doplněno 21.05.15 19:34:

Nevíte kolik může +- stát?

Od: pb®
Datum: 21.05.15 21:29
Je to burmilla.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 06:31
avatar

To je opravdu krásná a povahově úžasná kočka. http://mojeciciny.webnode.cz/burmila/ Přemýšlím, jestli zůstanou bílé po celý život nebo jestli se vybarví. Ty kérky na čelíčkách koťat na obrázku, by tomu nasvědčovaly.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.15 09:46
avatar

Jasná krásná Burmilla Pro mě moc klidný plemeno ale jinak je krásná

http://www.catsinfo.com/burmilla.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.