Border Kolie

Od: Datum: 20.05.15 20:18 odpovědí: 6 změna: 21.05.15 11:19

Ahoj,
jsem velice ativní člověk a chtěla bych si koupit psa. Zamilovala jsem se do rasy Border Kolie a chtěla bych poprosit všechny majitele těchto úžasných psů jestli by sem napsali jejich zkušenosti, rady, pozitiva i negativa a vše co je napadne o této rase.

A také by mě zajímalo jak často a jak dlouho bude trvat než se naučí tyto triky. Jsem trpělivá takže o čas mi nijak moc nejde jen by mě to zajímalo a také jak se tohle vůbec dá naučit příjde mi to neuvěřitelné že to vůbec jde :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.15 20:26
avatar
Máme sice jiného psa, ale Border Kolii (tedy koliáka) má pán 100m od nás.
Úžasný pes, chytrý, inteligentní, přátelský..nepotřebuje vodítko, poslechne na slovo..resp.stačí i jen gesto.
Jediná "nevýhoda" je to, že si rád hraje..pořád..stále..bez přestávky..je totálně neúnavný.Takže na něj musíte mít čas, spoustu času, a nejlépe ještě mít sousedy, co si s ním budou hrát také
Ohodnoceno: 0x
 
Od: emeralda
Datum: 20.05.15 20:34

Tak to hraní bych brala spíše jako výhodu :D
Doma nejsem každý den zhruba 6 -7 hodin, takže více jak 15 hodin mám volných a nemám co dělat (15 proto že zhruba 2 hodiny mám na učení).
A právě že bych chtěla psa který se neunaví po hodinové procházce atd... :)

Datum: 20.05.15 20:40
avatar

Jsem majitelem BOC. Mám ale dojem, vzhledem k Vaším dotazům, tento není první, že by bylo dobré si o tomto plemenu si nejprve něco nastudovat. BOC je opravdu velmi chytré plemeno a pokud se mu nedostane náležité pozornosti, výsledků, které si představujete, nedosáhne. A chránit, to už vás opravdu nikdy nebude. Promyslete si opravdu, zda budete ochotna psisku věnovat několik hodin denně v přírodě či volné ploše k výcviku. BOC se učí opravdu velmi rychle, pokud má ideální podmínky!

doplněno 20.05.15 20:52:

Hodinová procházka pro BOC je nic! Toto plemeno potřebuje, pokud má k něčemu být, celodenní program. Naše fena naběhá denně v plenéru okolo dvanácti km a na zahradě se pak domáhá házení čehokoliv (talíře, míčky..). Jakýkoliv výcvik je pro ni zábavou kdykoliv...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: efinem
Datum: 20.05.15 20:51

Snažím se najít o tomto plemeni co nevíce informací, ale poslední dobou už nenacházím nic nového. Jestli máte nějaký typ na veliký zdroj informací o tomto plemeni tak bych vám byla vděčná. Já jsem taková že když mě něco natchne tak se do toho pustím na plno, ale jak už jsem psala už nacházím jen stránky kde je úplně to samé že to jen zkopírovali.
Psovi jsem 100% ochotna věnovat několik hodin denně a když budu pryč tak bude mít k dizpozici velkou zehradu :)

doplněno 20.05.15 20:55:

Chtěla bych se také věnovat dogdancingu, agility a podobným věcem :)

Datum: 21.05.15 07:19
avatar


Všechna tato videa mi připomínají kamaráda a jeho rčení: "Můj pes umí všechno. Neumí jen anglicky. A to proto, protože nechci. Až budu chtít, naučím ho to" :-D Na všech těchto vystoupeních mě fascinuje, s jakou radostí a nadšením psi pracují. Jakoby se pro tohle narodili. ;) Kromě molosoidů se toto všechno mohou naučit všechy rasy. Je to fascinující!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: efinem
Datum: 21.05.15 11:19

Je to úžasné sama tomu nemůžu uvěřit, je to opravdu fascinující <3 :)

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.