Rivalita dvou koček v domácnosti

Od: Datum: 12.05.15 06:23 odpovědí: 11 změna: 14.05.15 08:12

Zdravím všechny kočkařky a kočkaře a prosím o názor, popř. radu ;) - Máme asi 5-letou kočku, bydlí v domě, ale chodí i ven, jak chce - je kastrovaná. Loni v létě jsme se ujali dvou koťat, kočičky a kocourka - nejdřív bydleli venku na zahradě, protože byli moc plaší, ale v zimě šli na kastraci, tak jsem je vzala domů a už tam zůstaly, i když chodí ven, jak se jim zachce. A teď k problému - starší kočka z koťat nebyla vůbec nadšená, i když jsem se je snažila skamarádit a hravá koťata by se taky kamarádila, ona ne - je to takový "morous", chce svůj klid. Zpočátku na ně syčela a oháněla se packou, když zjistila, že je nevyžene, vzdala to a jakmile se některé kotě přiblíželo, znechuceně odcházela. Teď je koťatům pomalu rok a situace se otočila. Mladá začíná tu starší "dusit", např. jí leze do pelíšku a trhá ho, když se potkají ve vchodu, neuhne a výhružně na tu starší kouká, ať uhne ona... včera se potkaly u polštářů, kde obě rády leží a mladá po ní se syčením skočila - starší dostala drápem do oka a vyklidila pole... cestou po mě vyčítavě koukala...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zefyros
Datum: 12.05.15 06:57
Je to normální když jste si přinesla 2koťata domu starší si brání teritorium ale když dospějou koťata tak si taky brání svoje teritorium a dělají si naschváli ale mam jeden dotaz dělají to často?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.15 07:02

asi nejsem u všeho, ale tak jednou denně si nějakého konfliktu všimnu...

Datum: 12.05.15 07:44

Obávám se,že se situace už nezmění,Kočky si zkrátka"nepadly do oka".Většinou se časem zkamarádí ale tady už to trvá dost dlouho...

Datum: 12.05.15 12:36

waneso, moc jste mě nepotěšila... teď zrovna se z křoví za plotem ozývalo vřeštění a zvuky kočičí rvačky... *ee*

Datum: 13.05.15 10:37

a jsou všechny ty kočky kastrované?

Od: sos®
Datum: 13.05.15 11:11

Každá kočička má jinou povahu,ale zpravidla si brání svoje území,zejména když má na něj nějakou úzkou vazbu.. Soused má dvě kočičky,které jsou mezi sebou v pohodě. Ale nesmí se přiblížit k našemu plotu, kde kraluje moje kočička,j invalida bez jedné nožičky.. Ona tady má zřejmě pocit absolutního bezpečí a to si chrání. Ale jak varuje ty ostatní, na to jsem ještě nepřišel. Nemňouká, neprská, jen se rozběhne svým zvláštním třínohým způsobem a možný vetřelec zdrhne. Jestli se jí leknou, nebo jestli z ní něco vyzařuje, prostě nějak se ty zvířátka mezi sebou domluví a respektují se. A to my,jejich páníčkové, neumíme a nepochopíme. Kočičky jsou prostě osobnosti.

Datum: 13.05.15 21:12

fakt těm kočkám nerozumím... zase jsem pozorovala ty naše dvě "rivalky" - velká kočka se zašila do komory, aby měla od malé pokoj, večer vylezla, jenže malá byla zrovna doma na krmení - tak velká znechuceně odešla oknem do přírody, a představte si to - malá všeho nechala a vyběhla za velkou, ale hned se přikrčila u země a pozorovala, kam velká půjde - ta přeskočila plot a zůstala stát, dlouho se rozhlížela, asi něco tušila... malá číhala, ani se nepohnula... velká se rozeběhla pryč a malá vyrazila za ní... co se dělo pak, netuším... *nevi*

Od: sos®
Datum: 14.05.15 07:52

ta malá si asi chtěla hrát a ta velká už nemá o hraní zájem, ale to ví jen ony

Datum: 13.05.15 21:20

tak to holt byva... to uz se nezmeni... snaha o kamaradstvi 2 fen u nas skoncila krvavou smrti jedne z nich... bohuzel te moji a vubec nepomohlo, ze to byl velky silny vlcak

Od: rybana
Datum: 14.05.15 03:21

Kočky jsou jak lidi, taky si každý s každým nesedne a je to zábava je pozorovat - kočky, jak jsou mazané, mám chuť

napsat přemýšlivé. Asi je nepředěláte.

Datum: 14.05.15 08:12

to máte pravdu, nepředělám je... jenom nechci, aby tekla krev... snad se nějak domluví :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.