Testuje se značka Dove na zvířatech?

Od: Datum: 09.05.15 22:08 odpovědí: 5 změna: 10.05.15 02:48
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 09.05.15 22:32
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 22:45
avatar

Výrobce Dove testovat nemusí, ale jednotlivé přísady do svých výrobků může kupovat od jiných, kteří toto praktikují. Na jejich oficiální stránce nemají logo přeškrtnutého králíčka, že výrobky netestují na zvířatech. Myslím, kdyby netestovali, tak se s tím pochlubí hned na Home stránce a toto upozornění budou prezentovat. Na webu Packy pro život z r. 2011 jejich výrobek sprchový šampon je označen kromě jiných výrobců, že firmy tyto praktiky používají. Je to ale již starší info.

Též se můžete podívat na stránky Netestovanonazviratech, Svobodazvirat, Soucitně apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 22:50
avatar

V EU je od března 2013 zákaz prodeje kosmetiky testované na zvířatech, ale v zákazu je mnoho nejasností, které způsobují že kosmetické výrobky můžou nadále obsahovat složky nově otestované na zvířatech.Výrobky by měly mít logo králička v kruhu a nejlépe certifikát http://www.netestovanonazvira…s-hcs-hhps-dostupnych-v-cr.ht

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.15 00:47
avatar
Vetsinu vyrobku na trhu vyrabi jen hrstka vyrobcu, zdanlivy konkureni boj a diverzita trhu neexistuje, nikdo si nekonkuruje, kazdy produkt ma sve misto. Za Dove stoji Unilever. Jestli Vas to skutecne zajima, muzete si o nich neco precist.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 10.05.15 02:48

Vím, kam míříte, ale představte si, že na Vás testuje někdo třeba vůni Dior (nebo Kenzo - moje oblíbená), jestli na Vás voní? Testování na zvířatech zni krutě, ale je to jen kosmetika. Jak králíčkovi ublíží namazání mastí, kterou se zanedlouho budete mazat sama? To jsou jen umělé problémy. To my sami na sobě zkoušíme, kdo co vydrží. Tato rádoby pseudohumanita, dle mého názoru, se jen snaží nahradit současné opravdové problémy.

doplněno 10.05.15 02:54:

Ještě doplním, že nerad chovám domácí mazlíčky, nakonec jsem s nimi také skončil, snažím se poznat jejich zvyky, ale když vidím, že je máme jen jako svojí vitrínu, necháváme je celé dny samy doma, když jsme v práci, samy sobě na pospas. A malé vyvenčení je jen jejich chabou odměnou. tak si myslím, že jsme možná krutější, než tí testovatelé, ti alespoń vědí, co dělají.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.