Jak se zbavit potkanu/krys bez jedů!

Od: Datum: 07.05.15 21:25 odpovědí: 11 změna: 08.05.15 22:13

Zdravim, nastěhovali se knám takový mutanti, něco jako potkan nebo krysa, pár sme jich už pochytali do sklopců, ale ted už začali bejt chytřejší a choděj tam jen vyjmečně a když už tak posílaj mladý jako první takže se chytne jenom malá, třeba dnes po dlouhé době nějaká velká čucha vyhlodala díru do králíkárny a sežrala asi třetinu měsíčního králíka, už mě to štve a potřeboval bych se toho zbavit bez použití jedů (máme kočky a psa). Je tedy něco opravdu účiného jak je pochytat? Jsem i trošku zručnější takže bych dokázal sestrojit i něco složitějšího než jen sklopec.. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.15 22:59
avatar

Pokud už vyzráli nad "pastičkama"tak to na něco jen tak neskočí...co třeba odpuzovač do zásuvky,má dosah cca.250m cca.za 750kč.

doplněno 07.05.15 23:34:

...zkuste být vytrvalejší se sklopci,nevzdávat to a pokusit se co nejvíce eliminovat žrádlo na které chodí.Prostě ,když nemají co žrát,odstěhují se.Jedové staničky jsou taky dostupné a měly by fungovat bez následků,protože se do nich dostanou jen oni(ale já osobně bych se o svoje kočky i tak bála*nevi*)...a nemáte kočku s koťaty?kočka matka je dost ostrá ,potkaní samice si nevšímá ,ale posupně vyloví jejich mladé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 07:29
avatar

Těmi odpuzovači by asi hodně trpěla ostatní zvířata. A co takové zhůvěřilosti jako sypká sádra ve žradle? Nebo natlučené střepy se sádrou ve žrádle?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mustang
Datum: 08.05.15 12:25
Vždyť má kočku a psa , co kdyby to našli a sežrali?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 10:36
avatar

Takhle se ty potvory loví

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.05.15 10:47

Jsou to potkani. Bez jedů se jich nezbavíte nikdy. Jak píšete, do sklopců vychytáte třeba mladý, ale staří se budou množit dále. Chce to oplotit na nějaku dobu zadek králíkárny, aby se tam nedostal pes a kočka a jedovat do nor. Mrtvého potkana kočka ani pes nezežere, obyčejně umírají v norách. Vše dělat v rukavicích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 11:05

Hodně moc práce udělá pes

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 12:12
avatar

"...kousla ho němkyně do čumáku, dostal otravu a pošel." Takto vzpomínala babička na jednoho psa. Nebyl to hbitý krysařik, ale velký kříženec. Němkyně (německá myš) - u nás vžité pojmenování pro krysy i potkany.

Proto bych se na psa nespoléhala, naopak bych se o něj bála. Kapsle s jedem se dávají do nepřístupných míst. Ale je potřeba počítat s tím, že potkani jsou mimořádně inteligentní a poznají, co je nástraha a co vhodná potrava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 15:54
avatar

Používám s úspěchem elektronický odpuzovač a je klid. Pravda po té, co jsem si pořídil vlastní potkany jako mazlíky tak se divocí odstěhovali sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 19:49
avatar

Váš pes a kočky dělají co? Ty naše na chalupě běžně potkana loni ulovily a také křečky z pole a to má naše kočka Eliška z bídou 2kg. Když zemřel děda měl tu trochu nepořádek, zrní všude...no a soused ten to mělo ještě hůř, manžel si vzal vzduchovku na ni upevnil baterku a od půlnoci chodil denně číhat, seděl potmě a jen poslouchal, slyšel, rychle cvakla baterka a rovnou výstřel, měl slušné výsledky a letos jsme potkána ještě neviděli. Pro jistotu všechny díry byly nacpané drceným sklem a zabetonované.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 20:06

Jste li šikovnej opravdu, tak jsou tady další 2 metody, dosud nepopsané - máte li vhodné podmínky na střelbu ze silné vzduchovky večer při baterce - to je dobrá metoda, který skýtá i adrenalin, ale zabere dost času při "čekané".., druhá metoda je hluboký kbelík se sklopnou plošinou s návnadou. Na sklopnou vyváženou plošinu se umístí návnada, do kbelíku dostatečné množství vody, popř. "pomejí"..., potkan si dojde pro návnadu a vlivem jeho váhy se tato sklopná plošina sklopí směrem do kýble a chudák nemá šanci se udržet a pak v kýbli nejdříve plave , plave až se utopí, nebo mu pak pomůžete... Pokud tam máte této havěti hodně musíte to kombinovat s jedem, který zasadně umisťujte do míst se zábranami, kam se nedostane ani slepice, ani kočky,, natož psi.., zpravidla pod plastové zeleninové bedny, nahoře s těžkou zátěží a pod. Lovu Zdar..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 08.05.15 22:13
Nebojte se a ten jed klidně použijte. Krom dvou psů a několika koček máme na zahradě 5 koní, desítky kusů drůbeže a nevím kolik holubů, občas i prasata na výkrm, králíky. Jed používáme Ratimor v pytlíčcích. Hodí se blízko nory a zamezí se k tomu přístup zvířatům. Potkani si to odtáhnou do hnízd, sežerou a postupně umírají. Psa ani kočku jsme si nikdy neotrávili.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.