Slimáci- jak na ně

Od: Datum: 06.05.15 21:36 odpovědí: 17 změna: 17.05.15 17:39

dobrý den, prosím poradte mi co tak nejvíc působí na slimáky. Už to začíná, ted jsou ty menší a za týden ty nechutný velký. Mám asi 6 záhonků s kytičkami, zahradní mák velkokvětý, okousaný , macešky v mísách jak by smet. Afrykány nemám ani odvahu zasadit a co kedlubničky , rajčata a brambory sotva vystrčí první nat hned se na to ty bestie vrhnou. denně chodím a sbírám , sypu ty modré granule a jsou tam stejně.Co s nimi? díky za jakoukoliv radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 06.05.15 22:04
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.15 07:38

Zdravím.! Loni to byl se slimáky strašný boj. Používal jsem zelený Vanis, jelikož mám na zahradě psa a kocoura.

Modrý je údajně pro zvířata nebezpečný.

Výsledek byl stejně zoufalý. Sežrali fazole, saláty, kedlubny, slunečnici... zkrátka všecho, co jim přišlo do cesty. :(

Letos už zasadím jen rajčata, jelikož ty z obchodu nejsou k jídlu a okurky. Jo,,, a chce to často sekat trávu,

ať se nemají mrchy kam schovat.

Když si pak spočítáte, že Vás jedna kedlubna vyšla na cenu kila banánů, pak to přestane bavit i otrlé. *bum*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.15 08:16

Kamarád má latifunde asi km2 (nazývá to zahrádkou) a hrozně si chválí šíleného tvora - něco mezi kachnou a tučňákem - jmenuje se to Indický Běžec, vypadá to ukrutně srandovně a hlavně žerou slimáky.

http://nd03.jxs.cz/172/377/294ebd51d9_56006603_o2.jpg

Od: pb®
Datum: 07.05.15 09:59

Chce to kolem záhonů udusanou hlínu na prach, v tom se slimákům nedaří. My díky "péči" tchána nemáme na zahradě vlastně nic jiného, krom skleníku a pásu půdy mezi skleníkem a sousední zahradou. Vše ostatní stačí zničit drůbeží havěť. Ovšem jako bonus také nemáme slimáky.Tedy ne že by nějaký zoufalec nezabloudil od sousedky, ale rozhodně nemám ožraný salát ve skleníku. A to minimum, co se přeci jen vyskytne, najdu pod truhlíky, které mám položené venku vedle skleníku. Pak stačí každý večer nadzvednout truhlík, sebrat pár slimáčků a šup s nimy ke slepicím. Oranžové slimáky jsem letos sebrala 2ks, takové chudáčky do 2cm délky.

Datum: 07.05.15 10:44

Nezabírá nic, protože jich je příliš mnoho a stačí jim minimální úkryt (pod kamenem či lupenem). Pokud máte někde poblíž trávu, je to boj opravdu zbytečný. Modré granulky používám, ale nejspíš bych je musela nakoupit na tuny a sypat to z letadla *zed* Zkoušela jsem i vyvýšené záhony, ale to bych kolem nich musela udělat vodní příkop (podle rad spíš pivní). Ideální je nachystat co nejvíce pastí (třeba to zmiňované pivo) a chodit sbírat ideálně večer i ráno, když prší tak vlastně pořád.

Datum: 07.05.15 11:39

Moje maminka sypala kolem záhonů popel z kamen. Já viděla na německém e-shopu tohle, ale jestli to funguje, nevím. Třeba by tady už někdo měl zkušenost...

Datum: 07.05.15 11:47

U nás to samé, nepomůže ale nic, jen sbírání 2x denně snad ten počet slimáků sníží. Jenže ty bestie překvapivě rychle lezou a pokud nesbírá soused, je to marné. Afrikány, salát či kedlubny taky už nedávám, nebudu ty mrchy za drahé peníze krmit.

doplněno 07.05.15 11:48:

Popel jsme sypali taky, ale vylezou z něj, otřou se o trávu a jdou se nažrat.

Ohodnoceno: 2x

Od: fifalona
Datum: 07.05.15 11:54

jedině ostrou sekyrku a ráno nebo za děště vyrazit.Každého přeseknout.Zajímavé je že do druhého dne po popravách není ani stopa

Od: dam®
Datum: 07.05.15 12:20

Taky mě už napadlo jednoho pověsit, pro výstrahu...:)

Datum: 07.05.15 15:37

To nepomůže, na mrtvých se přiživí ti živí. Vidím to na cyklostezce, kde po dešti je dost přejetých slimáků a ten hnus požírají ti, co ještě nikdo nepřejel.

doplněno 07.05.15 15:41:

Mimochodem se říká, že za slimáky si můžou lidé sami tím, že nechovají slepice. Každý chce krásnou zahrádku s anglickým trávníkem. Kdyby každý choval slepice, jak tomu kdysi bylo, a vypustil je na zahradu, slepice na podzim zahradu přehrabou a vyzobou vajíčka slimáků, na jaře jich pak nebude tolik. Vidím to u nás. Přes zimu slepice přeoraly skleník a vyzobaly co bylo, na jaře skoro nemusím plít, plevelu minimum. Když se uměle omezuje druhová diverzita, je celý ekosystém náchylnější.

Datum: 07.05.15 15:12

Před třemi roky jsme dali na zahradu dvě zapuštěné krabičky s pivem. Zabilo to odhadem dvěstětřicet slimáků. Teď máme slimáků jen trochu. Sůl nepoužívám, je to nehumánní. Dočetla jsem se, že výhodný je vydlabaný meloun. Dovnitř se má dát sůl, já použiju oblíbené pivo.

Ohodnoceno: 4x

Od: hm®
Datum: 07.05.15 18:32

Soused dává misku s pivem a doufá, že se slimáci soustředí na ni (a v ní se všichni utopí). Určité výsledky má.

Já jsem vloni vyzkoušel elektrický ohradník, patrně ten má na obrázku i @matylda o něco výše. Popravdě řečeno, kdyby to někdo vyráběl dobře udělané, koupil bych ho. Já měl jen takový amatérský domácí, takový pásek ze síťky a do něj zapletené dva tenké souběžné holé měděné drátky asi 0,5 cm od sebe. Ty dva drátky se nikde nesmějí dotýkat a při umístění na záhonek jsou nad sebou, položené na zemi by je brzy zasypala hlína a nečistoty. Ohradníkem jsem obehnal jeden záhonek a k drátkům připojil 9V baterii. Baterie se prakticky vůbec nevybíjí, protože vlastně nic nenapájí. Vlastní účinek byl dobrý, odhadem drtivá většina slimáků tu elektrickou závoru nepřekoná (nezabije je to, ale štípne, jakmile svým tělem spojí ty dva blízké drátky, jak se je snaží přelézt, takže ucuknou a po 2-3 pokusech radši odjedou pryč). Bohužel provedení musí být co nejlepší, ten můj ohradník (ta síťka) se různě kroutil, zvedal apod. a slimáci ho pak podlezou, protáhnou se všelijakými škvírami atd. A když pak přes ohradník převisnou rostliny, slimáci po nich přelézají jako po mostech. I tak jsem ale přesvědčen, že jen díky ohradníku nebylo sežráno kompletně všechno.

Bohužel výroba je poměrně pracná (aspoň pro mě) a z častého štelování vždy poté, co jsem o ohradník brnknul a "rozhodil ho", mě taky málem jeblo. Během roku drátky na povrchu zoxidovaly, takže letos bych musel dělat nový. No, ještě nevím, jak to dopadne. Ale jak jsem psal, kdyby to někdo vyráběl, ...

Datum: 08.05.15 22:19
A co použít přímo pásku na ohradník? Ta se vyrábí a prodává v různých šířkách i barvách a vydrží několik let.

Od: hm®
Datum: 09.05.15 14:26

Hm, o páskách jsem vůbec nevěděl, u ohradníků znám jen takový ten holý jednodrát. Hotová použitelná páska by byla docela výraznou pomocí.

Datum: 09.05.15 06:48

Na pivo jdou spolehlivě, ale jestliže jsem denně sbírala 200 slimáků ráno a 200 večer každý den po celé týdny, tak by musel být kolem zahrady pivní příkop jak u hradu. Letos jsou hodně malí ulitkoví šnečci, ti nechutní polohadi zatím nejsou vidět, ale abych to nezakřikla...nemám žádný salát, afrikány atd., tak tu asi nemají dost krmení.

Od: ruze®
Datum: 13.05.15 19:22

Sestra má taky 3 ,,indické běžce,,-kachny a slimáka u nich neuvidíte. Má 2 holky a kluka a denně 2 vejce,které se dají zužitkovat i do jídla .teď jí sedí slepice-kvočna na 15 kachních vejcích,tak se uvidí,zda z toho něco bude.

Datum: 17.05.15 17:39

chci všem poděkovat za odpovědi ohledně slimáků - jak na ně? byla jsem na chatě a tam nemám internet, jinak slimouši se mne bojí ha ha netroufnou si čeká je savová lázeň. zatím jsou ty menší ale i ty jdou do slimáčího nebe. brambory už raší , nedopřeji jim hostinu. tak uvidíme jak to s nimi bude dál . přeji všem hezké jaro i léto , občas se sem mrknu. Korina

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.