Psík po narkoze

Od: Datum: 05.05.15 13:58 odpovědí: 2 změna: 08.05.15 12:56

Dobrý den,

mám yorkshira 5 let.Před 14 dny podstoupil čištění zubního kamene v narkoze a museli mu vytrhnout 4 zuby.Dostal injekci s antibiotiky. Od té doby ho nepoznávám.Byl takový živý a temperamentní,stále jsem ho měla v patách. Nyní jen polehává,je málo aktivní - žere,ale mnohem méně,nemá problém ani s kousáním granulí (nezdá se mi,že by byl problém v zubech,ale spíš v té narkoze),má také nejistou chůzi,jakoby pajdal,když packy promačkám,zdají se být ok.

Nemáte někdo zkušenost. Myslím,že na veterině se pravdu nedozvím,musela jsem být v čekárně,tak nevím,jak to probíhalo.Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.15 15:55
avatar

Říká se, že narkoza zničí velký počet mozkových buněk. Může to být tím. A také se říkalo, že mozkové buňky nově nedorostou. Ale to není žádná pravda. Jako důkaz je moje Bubu, která po mozkové mrtvici byla hodně postižená. Dcera, fyzioterapeutka, mi vysvětlila, že musím donutit mozek pracovat. Tím, že budeme chodit, volat na ni, přivolávat, dávat ji čichat, ukazovat, ochutnávat, nutit opakovat naučené triky. Zkrátka dělat všechno pro to, aby měla činnost, aby mozek musel pracovat a musel se uzdravit. Ano, dělala jsem to přesně tak. A najednou se psina začala jakoby budit. Mrtvici měla v 8.roce života a dožila se 15ti let v pohodě. ;) Vyzkoušejte, nenechejte ho polehávat a pospávat. Zaměstnejte ho a pak napište!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: webbiecz*
Datum: 08.05.15 12:56

Ono to bude asi jako u lidí. Někdo se po narkóze probudí zcela OK, někdo úplně ne. Asi bych se pokusila jí nějak víc aktivovat. No a pokud by se vám pořád nezdála, vezměte ji na veterinu, nejlépe jinou, než na které proběhl zákrok. Tam se na ní podívají a třeba poradí víc.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.