Rybička nechce plavat proč?

Od: Datum: 02.05.15 18:51 odpovědí: 6 změna: 03.05.15 16:18

Mám v akváriu Beta rybičky a jedna z nich pořád jen polehává na dně na boku. Na hladinu se vyplave napapat, ale poté zase ulehne na dně. Napadá někoho co by sní mohlo být?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.15 19:03

V jak velkém akváriu je máte? Kolik mají stupňů vodu? Betty jsou teritoriální ryby, jedna betta min. 30l, pokud jsou dvě a více, tak alespoň 90l a hodně kytek a úkrytů. Je možné, že se poprala a evidentně se teď trápí. Nějaké kožní problémy nejsou? Nemá zježené šupiny? Může to být i zánět plynového měchýře. Betty jsou poměrně náchylné, doporučím přidat eSHu 2000 podle dávkování pro přeléčení, pokud nepomůže, tak utratit, ať se zbytečně netrápí.

doplněno 02.05.15 19:09:

to @jmlc: několik Bett mám a nikdy mi žádná NA DNĚ neležela. U hladiny ano, protože dýchá vzduch, ale na dně ne.

...

Ještě mi napadla hypovitaminóza (porucha vstřebávání vit. B).

doplněno 02.05.15 19:13:

*zed**zed**zed*to je největší omyl, který se v obchodech traduje. Paní bych zavřel do místnosti 1x1m se 3 dalšíma lidma, uvidíme, jak dlouho by vydržela. Tenhle počet bett aspoň do 90l. Doporučoval bych je někomu darovat a nechat si jen jednu. V takhle malém akváriu je to týrání, vím, že za nic nemůžete, ale vždy, když vidím ty betky v tich vázičkách, tak je mi k pláči. I tich 12l je na bettu málo, ale pořád lepší, než na 4 ryby.

Ohodnoceno: 4x

Od: fibi®
Datum: 02.05.15 19:08

Bety jsem kupovala přímo v akvaristice u paní která je dlouho chová. Říkala, že na 1 betáka a 2-3 bety mi 12l bohatě stačí. Nic s ploutvemi ani s šupinkami nic nemá.

Od: fibi®
Datum: 02.05.15 20:23

Betty nejsou va vázičkách jsou v klasickém akváriu a myslím že 3 litry na jednu betu snad akurátní.

Datum: 03.05.15 16:18

To si myslíš špatně, na jednu bettu tak 7 litrů (počítá se 1l na 1 cm rybí délky v dospělosti). Akvárko máš možná 12 l, ale bez dekorací, dna, filtru, vodu nemáš až po vrch, když to všechno odečteš, tak takové akvárko je tak tak na jednu rybu. V tomto případě, tě nemůže překvapit, že ryby nejsou a nebudou v kondici...bohužel.

Paní v akvaristice patří vynadat, nerozumí tomu, jediné co ji zajímá je aby prodala co nejvíc...

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 02.05.15 19:05

není to rybička bojovnice? http://cs.wikipedia.org/wiki/Bojovnice_pestr%C3%A1

Prý jsou zvyklé ležet "na hladině" a k tomu naplacato...

Dokud není břichem vzhůru, asi bych to neřešil

doplněno 02.05.15 19:11:

njn, to je fakt - třeba to má "zapár"

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.05.15 12:56

Ryby jsou náchylné na změnu prostředí - teplotu a PH vody. Stačí malá odchylka a hynou. Voda by měla být týden odstátá a dobře provzdušněná, aby se uvolnil chlor. U tak malého akvárka hodně kolísá teplota a hodně se mění ph v závislosti na tom, kolik potravy a trusu se rozkládá. Je to hodně malé akvárko a myslím, že postupem času v něm zbyde jen jeden nejsilnější jedinec, protože i když bude voda ok, mezi sebou se pozabíjí. Od toho ten název - bojovnice.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.