Proč fena zautočila na psa?

Od: Datum: 01.05.15 16:47 odpovědí: 7 změna: 02.05.15 10:46

Dobrý den,máme chovného jorkšíra a nabízíme ho ke krytí zkušenosti s krytím už má nakryl už přes 10 feneček

a včera k nám přijela 2,5 letá fenka 11 den hárání náš pes jí hned začel očmuchávat a fena vyjela tak že nám psa pokousala na krku...ale přece jen jorkové nejsou tak velcí psi takže ho nekousla nějak hodně ale k veterináři jsme museli ten nám pejska ošetřil a už je dneska docela v pohodě :)

nevíte někdo co fenku k tomuto chování vedlo?náš pes na ní ještě ani neskočil a ona hned takhle zautočila

už nějaké zkušenosti máme ale tohle jsem teda viděla poprvé

Děkuji za odpověd ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.15 16:52

Ahoj, jak starý je Váš pes?

Mno, občas to fenky dělají, já si myslím, že ty fenky ví, co a jak... Některé fenky se zkrátka nenechají ani očmuchat cizým nebo ani jiným psem.

Ohodnoceno: 0x

Od: jorecek
Datum: 01.05.15 17:03

Náš jorkšír má 3 roky on už celkem dobře ví jak na to

Datum: 01.05.15 18:00

Asi ji bolela hlava...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.05.15 10:46
Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 01.05.15 18:45

No, neměla zájem a pejsek možná nereagoval na její odmítání (to ani lidi nemusejí postřehnout). Co je na tom divného?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.05.15 07:30

Dobu krytí poznáte ani ne podle počítání dnů, ale hlavně, jak fenka chce nebo nechce. Vzpomínejte, jak se stavěly ty, které krytí vítaly a štěňata chtěly. Ocásek stranou a točily se k pejskovi zády, nastavovaly mu. Nevíme, jakou povahu má fenka, kterou popisujete. Třebas je to těžká neurotik, která nemá dost hormonu na souhlas s krytím nebo štěňata ještě teď nechce nebo je nikdy chtít nebude. Prostě, stará panna. Slyšela jsem výraz "ovčí". Třebas ještě nejsou "její dny". ;) Dorka se takhle, hodně bokem, ocásek stranou hnala k něčemu, co v šeru pokládala za psa. A on to byl ježek! Ani neměla čas čurat, protože se pořád musela rozhlížet, jestli tam není pes. Dokonce i havrany běžela zkontrolovat, s tím ocáskem bokem, jestli to jsou všichni opeřenci. :-D Ta, vámi popisovaná fenka, nechtěla. Hodně nechtěla! Vašeho pejska lituji. Pohlaďte ho za mně.

Datum: 02.05.15 09:09

úplně normální. Prostě si nepadli do oka. Chovatelům koček se taky občas stává, že kocour s kočkou nezapracují na koťatech, ale okamžitě se porvou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.