Holub asi zabloudil

Od: Datum: 29.04.15 21:46 odpovědí: 7 změna: 30.04.15 10:46
avatar

Dobrý večer všem,

včera ráno k nám na terasu přilétl krásný bílý holub,má dva kroužky,není moc plachý,není zraněný,dostal zrní a vodu.Sem tam odlétne,ale zase se vrátí.Mám podezření že zabloudil.Volali jsme včera do místního útulku pro radu,bylo nám řečeno,že by se mohlo jednat o závodního a jen si u nás chce odpočinout a odletí.Každopádně ještě dnes před setměním si tu lebedil...Máte někdo radu,jak mu pomoci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.15 22:05

No možné to je http://www.postovniholub.cz/adresar/nalezenec.htm a jestli ho chytnete tak podle kroužku možná najdete majitele http://www.postovniholub.cz/zaletli/index.php a jinak ho nekrmte nebo se ho nezbavíte a všechno vám bude osrá...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 22:22
avatar

Děkuji za odkazy,ikdyž v prvním je doporučeno nakrmit a napojit a Vy radíte nic z tohoto..?

Datum: 29.04.15 22:52
avatar
K nám se loni na 14 dní nastěhoval polský poštovní holub. Asi se zamiloval do některé z našich hus které následoval celé dny po zahradě na pastvu. Našel jsem podle čísla kontakt na majitele a poslal mu mail ale tomu holub nestál ani za odpověď. Podle toho co mi po čase říkali holubáři je pro ně holub který se takhle během závodu někde zapomene prakticky bezcenný a příště už na žádný závod nejede ani když se z výletu vrátí.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: webbiecz*
Datum: 29.04.15 23:53

Tak to by ho měli chudáka krýt, aby mu to doma nezavařili *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 23:11
avatar

Jo je to tak , pokud holub se jednou nevrati , tak pro sportovniho majitele co jezdi na zavody je jiz bezcenny. Bud zustane , nebo odleti nekde jinde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 07:10
avatar

Chovatel se podle kroužku nechá dohledat, ale je to zbytečné. Ten holub je pak dobrý už jen na polévku. Pokud nesplní úkol a nevrátí se, nemá už příště pro chovatele cenu, ani kdyby se následně vrátil. Vybírají si opravdu jen ty nejlepší.

Známý je chová. Posledně vezli holuby až do Anglie, jeho byli mezi nimi. Tam je všechny v určitý čas vypustí. Když chovatel uzná, že už by se měl jeho favorit pomalu vracet, vyleze si na půdu, má speciální zaplombované registrační hodiny /takovou krabičku/ a čeká a čeká. Nosí se mu tam jídlo, někdy tam i zdřímne. Když holub přiletí, sundá mu z nohy tu známku a vhodí do hodin. Tím se zmapuje čas, kdy se holub vrátil. Tento čas hned nahlásí do spolku, hodiny slouží jako důkaz. Podle toho se určuje pořadí. Nejdřív jsem se tomu smála, ale je to sport jako každý jiný, se zarytými holubáři a jejich trénovanými opeřenci. Jenom jeho manželka nemůže ty jeho ptáky už ani vidět. On tráví víc času na půdě, než dole. *smich*

Takže majitel Vašeho bílého holuba by na té půdě musel sedět ještě teď s připravenými hodinami. Protože pták zklamal, příště už by ho stejně nevypouštěl. Tak si ho klidně nechte na terase jako domácí zvíře.

Bohužel, málo jich doletí. Někdy padnou vysílením či do drápů dravci. Také se špatně orientují v dešti. Známý si dal vypustit třeba 3 a vrátil se mu jen jeden. To, že měl pták kroužky dva, znamená, že závod nedokončil. Jinak se mu po příletu 1 kroužek sundává /do hodin/ a druhý mu zůstane pro evidenci /porovnání/.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.04.15 10:46
avatar

Díky všem,

tak tomu asi nechám volný průběh,holoubek je tu stále,ráno už na nás čekal:)

Když se nám ho podaří chytit,zkusím najít majitele.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.