Mám klíště

Od: Datum: 27.04.15 15:00 odpovědí: 10 změna: 14.06.15 09:35
Dobrý den,mám na stehne prisate kliste co stim?mohu potrit slivovicí?A co dál?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.15 15:05
avatar

Jedna rada je bez pinzety, druhá s pinzetou

1 . Na přisáté klíště v žádném případě nepoužívejte oleje či masti, které ho přidusí. Může totiž vyvrhnout obsah střev do rány, čímž se zvyšuje pravděpodobnost přenosu nákazy. Ani klíště nemačkejte rukou či pinzetou. Nejbezpečnější způsob odstranění klíštěte je za pomoci speciální karty se zářezy, která klíště pevně podebere a vytáhne bez rizika rozmáčknutí a vytlačení obsahu střev do rány. V případě velmi malého klíštěte (larvy) použijte navlhčenou vatovou štětičku nebo sirku a klíště vyviklejte. Místo zákusu poté vydesinfikujte běžným desinfekčním prostředkem.

2 .

Klíště odstraňujte ideálně pinzetou nebo speciálními kleštičkami na klíště. Pokud klíště odstraňujete holými rukami, následně si ruce pečlivě umyjte.

Klíště uchopíte co nejblíže kůži a kývavými pohyby nebo otáčením ho pomalu vyvikláte.

Ranku po vytažení klíštěte ihned dezinfikujte.

Pokud chcete vědět, zda bylo klíště infikované, odešlete ho do laboratoře na vyšetření. Pro co největší spolehlivost testování, odešlete klíště co nejdříve po odstranění z kůže.

avatar
Upozornění od sys kapkanadeje 29. 04. 2015 00:07:39
Již několikrát jste byl požádán, abyste uváděl zdroj odkud informace byla čerpána. Prosím uvádějte jej! Zdroj:http://www.kliste-prevence.cz…jak-odstranit-prisate-kliste/
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.04.15 15:09

Dřív se říkalo potřít něčím mastným, krémem apod. Ale nyní se to prý už dělat nemá. Má se použít jodisol nebo jiná dezinfekce a klíště pinzetou vyviklat. Našla jsem odkaz s videem, třeba pomůže.

http://www.chytrazena.cz/jak-…ne-vytahnout-kliste-6047.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 16:18
avatar

Sestricka na detskem tabore to delala tak , ze na vatovy tamponek dala trosku mydla a krouzivyma pohybama ho vytahla. Pak zakapla desinfekci. Dale kontrolujte , zda se neobjevi casem cerveny flek , ktery se bude rozsirovat. Kdyby jo tak sup k doktorce na testy - borelioza.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.06.15 09:05
avatar
Jj tak to děláme odjakživa. Máme chalupu u lesa, takže klíšťat už jsme měli nepočítaně. Prostě mýdlo na kus kapesníky nebo vatového tamponku a přes klíště projíždět. Není důležitý pohyb, ale máme naučený krouživý, jde to rychle. Když se klíště pustí, místo se ostře a nenese jodisol v tyčince a je to.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 18:55
avatar

Dnes je všechno jinak ale u nás se potře tekutým mýdlem, naštípne se zápalka a tou se klíště vytáčí, pak se to potře tou slivovicí. Děláme to tak léta u lidí, u koček i u psů. Jen si pohlídejte zda se neudělá červený, obyčejně bíle ohraničený kruh, to pak běžte pro antibiotika k lékaři. Nepodceńujte, borelioza je pěkné svinstvo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kejki
Datum: 28.04.15 21:49

Flek se neobjeví u cca 50% nakažaných, takže i příznaky typu chřipka, únava jsou důvodem k návštěvě lékaře.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ellen*
Datum: 13.06.15 21:39

Slivovici raději vypít. Klíště lze snadno odstranit zmrazovacím sprejem. Výhodou je že se nepřenese infekce z klíštěte - borelióza. Mají ho v lékárnách například tady http://www.mj-krasazdravi.cz/…stranovani-klistat-d15592.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 21:43
avatar

v naší rodině dáme na kus toaleťáku nebo vaty trochu tekutého mýdla a krouživými pohyby přes klíště chvíli pracujeme... ono se pustí, zůstane na papíře (vatě) a my ho spláchneme do wc... to je vše... slivovicí můžete lehce potřít, zbytek vypít *pivo*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.06.15 08:01
avatar

Minda, jojo, tohle funguje bezpečně. ;) Kdysi, ještě za komančů, se dcerka vrátila z výpravy a názorně nás proškolila, jak se vytahuje klíště sirkou. Na klíště se plivne a sirkou, hlavičkou, krouživými pohyby, se jezdí těsně kolem a přes něj. Mrcha se pustí. :-D Psovi se takhle klíště táhá špatně. Na sirku se namotávají chlupy a pes nehodlá trpělivě čekat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 14.06.15 09:35

Já vyndavám klíště pomocí tyčinky, která má na konci vatičku a pokud mám něco desinfekčního, tak to kapnu na tu vatičku. Pokud je klíště hodně zakousnuté, tak ho nejprve vyviklám a pak klíštětem koružím až se pustí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.