Klíště v okolí slabin psa

Od: Datum: 26.04.15 09:40 odpovědí: 5 změna: 29.04.15 14:48

Dobrý den,

mám psa, kterému jsem koupil před asi 14 dny obojek proti klíšťatům a blechám (kiltix za 400 Kč). Včera jsem zjistil, že klíšťata sice nemá okolo hlavy, jak se občas stávalo dříve, ale pro změnu je má v oblasti slabin. Dokonce se mi i stalo to, že jsem již napité klíště našel přímo doma, jak si to šmáruje. Vzhledem k tomu, že jsem mu včera našel další klíště v oblasti slabin a bohužel na sebe v této oblasti pes nenechá sáhnout, existuje něco (sprej, vodička) co by se dalo aplikovat na to místo kde je klíště aby se pustilo a zdechlo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.04.15 09:46
avatar

Dobrý den, údajně klíště zdechne (pustí se). když ho zakápnete olejem. Zkusit to můžete.

Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: webbiecz*
Datum: 26.04.15 10:04

Existují přípravky, které se na klíště nakapou, usmrtí ho a klíště se pak pinzetou vytáhne. Používáme třeba Ixoderm - existuje na lidi i na zvířata.

Ale hledala bych spíš nějakou prevenci, když vám ten obojek nefunguje. Buď je nějaký problém v tom obojku jako takovém - starý, špatně skladovaný, nebo tak... Nebo u vás prostě tenhle obojek nebude fungovat. Matně si vzpomínám, že nám zrovna tahle značka nefungovala u žádného psa. Pak jsme vyzkoušeli Bolfo, který je asi o polovinu levnější a od té doby pohoda. Taky můžete vyzkoušet pipety.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.04.15 10:16
avatar

Každý máme jinou zkušenost s klíšťaty, blechami a aniparazitickými přípravky. Opravdu by mělo samo zdechnout, protože látka z obojku se dostává do krve zvířete. Je ale další fakt, že se ta zdechlinka špatně doluje, protože se rozpadá. Kusadla s hlavou zůstávají v kůži, dokud se maličké okolí nepodebere a pak se sloupnou i se stroupkem. Je to pořád lepší, než dolovat jehlou nebo pinzetou. Na to ve slabinách naneste prstem olej. Udusí se, protože dýchá zadečkem, pustí se. Říká se, že při tom dušení vyzvrátí do psa celý obsah žaludku. No, co už?! :( Slyšela jsem, že když má pes obojek nebo kapičky, že klíšťata na něho nejdou. Já si myslím, ale jen myslím, že když zvíře běží, klíště nemá čas očuchávat. Chytne se a co nejrychleji přisaje. Také jsou úseky časové i prostorové, kdy klíštata jsou nebo nejsou. Před měsícem jme dolovali 5, po dobu 14ti dnů a v poslední době nic. Existují také rady, nosit v prodyšném pytlíku, po kapsách fenykl. Pak, že kdo jí vitamín B, že na něho ani klíšťata, ani komáři nejdou. Jdou, nepomůže nic.*plac* Nikdy se nedejte zlákat tím, že na něho šlápnete. Je po něm flek na velmi dlouho. Na chodníku před barákem byl flek z rozšláplého, nacucaného líštěte, asi půl roku. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.15 14:17
avatar

Mělo by uhynou samo, pokud má obojek. Osobně bych si k psovi sedla na zem a během hlazení a škrabání na břiše bych klíště rychle vytrhla. Ale měl byste řešit především to, že si pes v tomto místě na sebe nenechá šáhnout. Začněte s "výcvikem" a naučte psa, že šahat mu můžete kam vy chcete a kdy chcete a že vám může věřit. Až bude mít větší problém než klíště tak co budete dělat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 29.04.15 14:48
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.