Srnky ve městě?Kde je plachost zvířat?

Od: Datum: 25.04.15 15:55 odpovědí: 6 změna: 26.04.15 11:49
avatar

Dnes jsem měl štěstí. V úseku 500 m, mezi malou vesnicí a vetším městečkem mi proběhla srna a za ní chtěl proběhnout srnec který před mým bokem auta stačil zabrzdit.Zvířatům ani mému autu se nic nestalo-to pro ochránce zvířat-a já se ptám kde se ztratila plachost zvířat,dříve byla veliká vzácnost vidět srny a to ještě někde u kraje lesa,dnes jsou u hlavní cesty?Stalo se to ve 13 hodin!Kdyby byl večer nebo brzké ráno ještě to pochopím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 25.04.15 16:09
avatar

Mestecka i vesnice se rozrostla a zver chodi stale tam kde kdysi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.04.15 16:13
avatar

To je asi pravda,asi se moc rozlézáme!

Od: ben®
Datum: 25.04.15 16:18
avatar

Dobrý den, ale, vidět srnky i za bílého dne není až tak neobvyklé - občas je takto vidím z vlaku a jsou poměrně blízko. Také jsou jich poměrně velké počty. Člověka se bojí, ale s tou naší technikou už problém moc nemají. Já jsem viděl živého letícího bažanta v Praze (bylo to v noci u Hradu). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.15 19:07
avatar

Stejně jako ben.Když jedu vlakem tak jsou blízko u trati a nebojí se.Taky jsou tam zajíci ale ty peláší o závod.Před tuším 4 lety jsme napočítali 6 srnek najednou.A co se týče bažantů,jsou kousek od letiště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.15 10:46
avatar

Když jsem bydlela u Bělského lesa, při procházkách jsem byla hodně zvědavá na holuba, kterého jsem nikdy neviděla, jen slyšela. Byl velice plachý. Po několika letech jsem ho poprvé uviděla naživo. Byla jsem nadšená. Veliký, několik odstínů šedi, bílý límeček kolem krku. Přestěhovala jsem se a na louku pod mými okny se chodí tito holubi pást. Jsou v párech a jsou si věrní. Dnes už tito, kdysi velmi plaší holubi, staví hnízda na stromech nad silnicemi, parkovišti. Dokonce nedávno před mým psem odešel. Neuletěl! :-D Svět se mění a my s ním. Jak praví reklamní slogan. Já jen dodávám, někdy nestíhám!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.15 11:49
avatar

Města, obce, průmyslové zony to se zvětšilo - logicky - lesy, louky, pole to se zmenšilo. Pokud chtějí zvířata přežít musí se tomuto přizpůsobit - zvyknout si. Prostě si zvykli na to že kousek od nich projede auto nebo projde člověk. Jako zvířata v Zoo - prostě si zvyknou na přítomnost člověka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.