Jaká je rasa čivava?

Od: Datum: 24.04.15 17:46 odpovědí: 33 změna: 26.07.15 21:15

Dobrý den,

je mi 14 let a s rodinou pomalu začínáme uvažovat o koupy čivavy, protože se nám naskytla příležitost koupit si jí od našich známých. O koupi psa jsme uvažovali už přes dva roky a vždycky se to nějak nerozhodlo.

A teď přišla ta pravá chvíle. Pejsek by byl teda bez PP za 4000 Kč, ale protože je to od známých tak si myslím, že není se čeho obávat :)

Tak jsem se vás chtěla zeptat -sice toho o nich mám nastudovaného dost, ale rozmluva s někým kdo čivavu vlastní, je přeci lepší věc- jaká je vlastně čivava. Její chování a náročnost.

A hlavní věc je, jestli je lepší fenka nebo pes, z pejsků mám na výběr, ale fenka už je bohužel jenom jedna. Tak tedy nevím :(
Můžete přiložit i fotku :)

Děkuji :)


doplněno 21.06.15 10:43:

Nakonec jsme si pořídili pudlíka ♥

Na fotce je naše fenečka Jessie vpravo :) A vlevo její bratr :)avatar
strejc uzavřel tuto otázku
Diskuze ukončena na žádost autora.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.15 20:02
 
avatar

Dobrý den. Jaká je čivava rasa? Malá. Ale je to pes, takže je k ní nutno přistupovat jako k psovi. Čivava je velmi oddaná pánovi, hravá, uštěkaná, bázlivá na ostatní lidi. Jako každý pes potřebuje od malička důslednou výchovu a ne rozmazlování, i když k tomu její malá postavička svádí. Když ji nebudete poponášet stále v tašce, tak čivava je schopná s vámi chodit i na túry. V zimě je třeba ji pořídit nějaký ten obleček, zimu vzhledem ke svojí malé váze samozřejmě snáší hůře, není to pes do boudy. Je to společenský pes. Trochu opatrná bych byla u malých dětí, vzhledem k tomu, že je čivava bázlivá, mohla by i kousnout dítě, pokud by jí chtělo nějak neopatrně pohladit, apod. Víte, tím, že je čivava maličká, lidi se k ní mohou chovat jako k hračce, ale čivava je šelma...na to je třeba nezapomínat. Rozmazlit a zkazit můžete každého psa, i čivavu. A jestli nechcete, aby vám čurala doma, tak už od štěněte ji učte, že potřeba se vykonává pouze venku...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: psik®
Datum: 24.04.15 20:32
 

Mockrát děkuji za vyjádření :)

Datum: 24.04.15 20:29
 

Čivava může být přítulná i k cizím lidem, může být uštěkaná na cizí psy. Můžete ji naučit chodit doma na kočičí záchod. U pejska můžete narazit na snahu značkovat (očůrávat) doma a budete muset vychovávat. Fenka zas bude hárat. Pravděpodobně taky budete častým hostem na veterině a nebude to levné. Na dovolenou budete jezdit jen tam, kde pejska povolí (a kde se mu bude líbit). Asi na dovolenou nebudete létat ani jezdit autobusem.

Ale všechno to bude stát za to.

 
Od: psik®
Datum: 24.04.15 20:34
 

Teď jsem se byla podívat na dvouroční slečnu čivavky :) Je neskutečně roztomilá, společenská, hravá, mazlivá :) A ještě k tomu poslušná :)

Se vším, co jste zde napsal/a samozřejmě počítám :)

Datum: 24.04.15 20:39
 
avatar

Už ti napsali všechno. Jací jsou rodiče? Čivavky jsou úžasné a každá je jiná. Hladkosrsté, dlouhosrsté, krátkosrsté s huňatým ocáskem. S kulatou hlavičkou a vypoklýma očkama i méně kulatou hlavičkou. A těch barev! Jaká bude ta tvá? ;) Fenečka je přítulnější a neprosazuje se tak. Pejsci to občas dělávají a je s nimi práce, přinutit je, aby nečurali doma. Větší rasy, kluci zdrhají. Fenky se drží u pánů. Ale to čivaváčkům nehrozí, ti jsou raději u svých lidí. Fenečky jsou přítulnější, tvárnější, poddajnější, nevřískají, že jsou veliké a silné, jako kluci. ;) Dej pak fotku, prosííím.

doplněno 25.04.15 08:48:

Psíku, nádhera. Krásní pejsci. Moc krásní

 
Od: psik®
Datum: 24.04.15 20:52
 

Já osobně bych si přála fenečku :) 1.fotka jsou štěňátka, na kterých jsem se byla podívat :) 2.fotka je fenečka, kterou jsem viděla teď, mě se líbí tedy víc, ale to je jak komu :) Paní mi dá kontakt na lidi, od kterých fenečku má :) Pokud čivavku budeme mít, dám fotku ;)

Datum: 01.05.15 12:51
 

Já osobně miluju čivavky,,pocházejí z Mexika a jsou to posvátní psi. Jak zemřel majitel musela čiva také.Mám čtvrtou čivu.Krátká čiva nemá chundelatý ocásek,,! Jsou krátkosrsté a dlouhosrsté..ale ludi je kříží se špicama,aby byly chundelatější. Čiva musí mít hlavičku jako jablíčko ,,nemá mít vypoulené oči-to je chyba,Náprsenku pod krčkem a kalhotky.. aten chlupatý ocásek.A za ouškama delší chloupky. Může vážit do 3 kil. Je to výborný společník a jak si ji naučíte,tak ji máte,,ale je velice učenlivá..Krátká čiva jak ztrácí srst,tak její chloupky nejdou moc dobře odstranit,,proto já volím delší srst.A navíc --je výborný hlídač...má veliké srdíčko a odvahu..Mne stála čiva 10 000kč. přímo od znémého chovatele...v republice a který hodnotí pejsky na výstavách,,

doplněno 01.05.15 13:05:

Ta první fotka je při koupi,,, ta druhá fotka asi roční,i ta třetí... Ta,co máte na obrázku je hezká,ale je moc osrstěná--Má holé bříško? Proč,Jo koukněte na otce čivy ony často přerústají.Mi v zimě ani nechodí ven,,čurá a kaká na zaskleném balkoně,nemusím s ní se brodit sněhem či blátem...

Ale ona ta srst,,se jí úplně změní,,jak vidíte. Ta fotka byla focena v létě,jak shazovala srst..

 
Od: psik®
Datum: 07.06.15 10:26
 
Mockrát děkuji :) Máte krásnou čivavu :)
Datum: 25.04.15 09:19
 
avatar

Psíku, píšeš, že čivava je od známých, ale dále, že jsi dostala kontakt na lidi..., tak úplně nevíš, v jakých podmínkách pes vyrůstal. Chtějte s rodiči vidět chovnou stanici, ať Vás provedou tam, kde pejskové vyrůstají, je potřeba vidět rodiče. Hlavně nekupovat někde na chodbě, na parkovišti, na benzínce, na trhu apod..

Nebylo by lepší to jedno štěně z obrázku, vypadá to tam na dobrou péči.

 
Od: psik®
Datum: 25.04.15 11:34
 

Ale ty lidé na které mám kontakt, mají oba rodiče štěňátek doma. A prý to jsou moc klidní a hodní pejsci :) Paní od které mám kontakt si je strašně vychvalovala :)
Ty štěňátka na obrázku, tak to jsem rodiče viděla taky, ale tatínek se bál cizích lidí a byl uštěkaný.

Datum: 25.04.15 13:04
 
avatar

Tatínek je uštěkaný a bojí se cizích lidí, protože ho majitelé nepoštěli mezi lidi a mezi psy. On se nesocializoval. Tvé štěňátko, když ho budeš vodit mezi lidi a pejsky, si na ně zvykne, zjistí, že mu neublíží a naučí se číst signály jiných pejsků. Když bude jen doma, neporozumí, že když druhý pes vrtí ocasem, tak se směje. A nekolik takových postojů a poloh, které signalizují přátelství, hru, agresi. A ty se nauč pozorováním, jak se pes tváří když si chce hrát, když se bojí atd. Pak svému psíku nebo psině budeš rozumět a on nebude uštěkaný.

 
Od: mon*
Datum: 26.04.15 12:30
 

Od takových ruce pryč, je vidět, že je nezajímá povaha, ale jen prachy! :(

 
Od: mon*
Datum: 26.04.15 12:29
 

Řeknu ti to na rovinu, čivava je stále pes, i když malý, ta furt pes. Když k ní budeš přistupovat jako ke psovi a dobře jí vychováš + zvolíš dobrou chovku (takže ne žádnou napodobeninu čivavy za 4 litry) tak můžeš mít skvělého parťáka, kterého můžeš vzít všude s sebou a nebude ti dělat ostudu.

Je jedno, že by to bylko štěně od známých, furt je to štěně bez PP(tím nic proti bezpapírákům, sama mám dva) a než podporovat takovéto množení bez jakéhokoli cíle, tak radši čivavu z CHS a nebo z útulku, dočasky..

Navíc cena štěněte čivavy z CHS se pohybuje už od 5-ti tisíc stačí jen hledat a tobě by určitě stačilo nějaké nestandardní štěndo. Ale hlavně i CHS musíš dobře vybírat. Můžeš se přidat do pár skupin ohledně čivav na FB a tam ti poradí na jakého chovatele se podívat.

 
Od: psik®
Datum: 27.04.15 15:20
 

Díky...

Od: jity*
Datum: 30.04.15 19:18
 

Ahoj, Civava je Milá a velmi přitulná rasa, vřele doporučuji, dá se velmi dobře vychovat. Moje chodí na plenku curat , když nejsem doma. Miluje procházky a aportovani.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.15 22:37
 

Musíš počítat s tím, že čivava je stále pes, i když malý.

A jinak teda nevím, jak se pohybují cenově, ale čtyři tisíce za pejska bez PP mi přijde stejně nějak moc. :)

 
Od: psik®
Datum: 07.06.15 10:26
 
Moc všem děkuji za vyjádření :)
Datum: 07.06.15 15:40
 
avatar

Psíku, až toho pejska budeš mít, napiš a dej fotku! Prosííím ;)

 
Datum: 07.06.15 18:15
 

,,vy tu čivavu ještě nemáte?

 
Od: psik®
Datum: 21.06.15 10:42
 

Tak nakonec máme úplně jiného pejska :)
Je to pudlík, fenečka Jessie ♥ Stříbrné barvy (kdo by nevěděl štěňata jsou vždy černá a do roka zestříbrní)

Na fotce je naše fenečka na pravé straně a její brácha na levé ♥

Datum: 21.06.15 11:06
 
avatar

No Pudl je o něco větší než Čivava, nicméně mám je ještě raději. A nebojím se že je zašlápnu. Hlavně vychovávat a věnovat se ji. Ta barva zní lákavě, o té černé jsem to nevěděl.

 
Datum: 22.06.15 09:39
 

Černá barva je naprosto normální...

 
Od: psik®
Datum: 22.06.15 16:27
 

Děkuji :)

O té barvě jsem se špatně vyjádřila. Samozřejmě, že jsou i černí pudli, ale ti, kteří mají být stříbrní, tak jsou ze začátku vždy černí.

Datum: 21.06.15 19:05
 
avatar

Psíku, moc krásná fenulka. Budeš mít radost, protože pudli jsou hodně chytří psi. ;) Hlídej ji oči, mají červené slzy a ty barví srst kolem očí dorezava. Stačí čistit tamponkem s nějakým Opthalem, klidně i 2x denně. Nenechávej ji dlouho kousací hračky. Kousáním žvýkací svaly dráždí zlzné žlázy a z očí tečou rezavé slzy. ;) Musíš čistit uši a nejlépe ze zvukovodu chlupy vytrhat. Čas od času k nim čichni. Tak poznáš, že je něco v nepořádku. Převislé uši nasbírají prach, pyl a vlhkost a ten šurvajz udělá v uších zánět. Poznáš to i podle toho, že třepe hlavou. ;) Holky, ať je vám spolu dobře! *slunce*

doplněno 22.06.15 07:23:

Zavináči, pudl zase nelíná. Nenajdete chlup ani v domácnosti, ani na oblečení. Stříhat se klidně naučí sama a když ne, není to taková finanční zátěž. ;) Takhle čistit uši by měli všichni, kdo mají psa s visícíma ušima. ;) S pudlem si Pejsek užije venku, v parku, na louce, s dětma, hodně legrace a pohybu. S čivavkou ne.

doplněno 22.06.15 16:05:

Zavináči, já si myslím, že je platí to pravidlo, že čím je menší dítě, tím větší by měl být pes. Když vidím hordu děcek, které lítají na louce pod mými okny, tak tam by byla čivavka ve velikém nebezpečí. A na děcka, které zapomněly, že mají křehkého jorka, jsem také několikrát vyběhla. ;) Čivavka je moc krásný pejsek, ale patří do rukou dospělých, ne dětem! Na tom si stojím!

 
Datum: 22.06.15 09:37
 

Ale líná,,každý pes líná,,je to taková domněnka lidová.Optejte se doktora.Ale o to nejde.Je to pes .kterého bych si já nekoupila.Měla ho sestra a tak vím.A ani se mi nelíbí,,ale to je jen má věc.

Jak jsem psala,já mám čivau a měla jsem jenom čivavy a nenechám na ně dopustit.Jsou to velice chytří psi rychle se naučí,nevítají zloděje ale zaštěkají.Moje čiva lítá po zahradě a chová se jako hlídací pes,což vítám ,,na vše mne upozorní,Třeba nechám na židli halenku a ona už mi dává najevo -že to není v pořádku a bafá na ni.Každý předmět zaregistruje. Jak je zima,nechodíme ven ,mokro a sníh,,chodí mi na balkon -je zasklený a přijde ke mně a táhne mne na balkon. Má tam plenku a mám po starosti.Nemusím se plahočit v dešti se psem.Vyčurá a vykaká toho málo -čili žádná zátěž.Kamarádka má na zácloně zvonek,a čiva brnkne do něho čumáčkem a je to jasné.Tak se upozorňuje Jsou psi a psi.I jak hárá -to ani nepoznám. Je fajn. ta druhá fotka je od čivy co mi umřela -13 leta ta první 17let.Nikdy bych neměnila :také bych si nikdy nepořídila jezevčíka. Ale každý má rád a líbí se mu něco jiného. Záleží na výchově ať s tebou pes necvičí .

doplněno 22.06.15 09:43:

babkazov,,nechápu proč by si čiva nehrála,,je to velice společennský psíček. Raději bych volita yorkšíra...než pudla.Nechce jí to hanit bude ho mít určitě ráda a pes jí také,,,tak ať se jí daří a je spokojená,,To byl jen můj názor a lidiček kteří mají čivy.

 
Od: psik®
Datum: 22.06.15 16:48
 

U čivavy bych se bála, že ji zašloupnu.
Pudli rozhodně nelínají!

Já proti čivavám nic nemám, jsou to moc krásní pejsci :) Názor na pudla je čistě jenom váš.

Od: pudlice*
Datum: 23.06.15 10:46
 

Psíku máš krásnou fenku, ale smiř se s tím, že Pudl líná úplně stejně jako ostatní psi. Jen doma to není tolik vidět, protože má hustou srst a vypadlé chlupy v ní zůstávají. Tím se srst zacuchává a je nutné pravidelně vyčesávat a stříhat, jinak bude mít dredy které už nejdou odstranit, jen vystřihnout až u kůže. Také kůže pod dredy se zapařuje a to je pro psa velmi bolestivé. Péče o srst Pudlů je náročnější než u jiných psů, ale je to veselý pejsek a věřím že ti bude dělat jen radost.

 
Od: psik®
Datum: 22.06.15 16:50
 

babkazov@
Moc děkuji :)

Od: psik®
Datum: 22.06.15 19:42
 

@babkazov

Jéé mockrát děkujeme *slunce*
A děkuji za rady *hi*

A také děkuji za zastání :)

 

Datum: 23.06.15 07:02
 
avatar

Tož to já ráda. :-D Zvláště, když si to zasloužíš. Pohlaď za mně psinku a mějte se obě hezky.

 
Datum: 25.07.15 14:39
 

Pěkný den, a jde to nějak rozeznat, že zestříbrní nebo se to pozná až při konečné výměně srsti (tedy od toho 1 do dvou let)? Děkuji. Nikdo mi zatím neuměl poradit :(, tak nevím. Také máme štěňě a jeho matka zestřbrněla až po dvou letech.

 
Datum: 21.06.15 21:14
 

No nevím,,s pudlem budeš mít moc starostí,,Stříhání,trhání chlupů v uších a stojí to velké peníze. Čivavu máš bez starání.A určitě bys ji nezašlápla,,ale jak se ti líbí pudl tak máš pudla.A´t ti hezky roste.

doplněno 23.06.15 10:37:

Ještě je fajn u čivy ,že ji vemete pod paži a jdete,,Pudl tak to těžko.A musíte za něho platit, Já ji dám do tašky a jedeme..

Sestra si koupila pudla údajně nejmenší plemeno a byl o hodně větší,,,je to věc náhody .Ale to už je dávno.

 
Od: ruze®
Datum: 26.07.15 21:15
 
avatar

Dcera má čivavu-kluka,je děsně moc uštěkaný a i bázlivý,já na ,,starší roky,,uvažuji o Jack Russel teriérovi,toto plemeno se mi moc líbí,jsou to prý velmi inteligentní a temperamentní pejsci,takže dlouhé procházky s ním budou i pro nás přínosné,nezakrní nám klouby! :--))

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.