Proč ptáci někdy létají vedle vlaku?

Od: Datum: 23.04.15 21:35 odpovědí: 3 změna: 24.04.15 06:41

Zdravím, měl bych jednu zvláštní otázku, na kterou jsem nikde nenašel odpověď. Jezdím motorovým vlakem na regionální trati, která vede kolem lesů a polí. Vlak nejezdí rychle, odhadem přibližně 40 - 50 km/hod. Z okna někdy pozoruji ptáky, jak letí souběžně s vlakem přibližně ve stejné rychlosti po dobu asi 10 vteřin a pak zpomalí a změní směr. Jako laik se domnívám, že možná využívají proudění vzduchu kolem vlaku. Jen nevím, jaký mají k tomu důvod a proč to dělají? Někdy lze podobný pohled vidět i z autobusu. Díky za odpověď, docela mě to zajímá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.04.15 22:17
avatar

Dobrý den, nabídnu Vám teorii, že si ptáci pletou vlak nebo autobus s traktorem. Když je na poli jedoucí traktor, který provádí orbu, tak za ním často letí hejno ptactva a těší se na červíky v obrácené půdě. Patrně jde o ptačí omyl a jejich vrozenou žravost, kterou jim vlak nebo autobus neumožní realizovat (jako traktor). Zdravím!

doplněno 23.04.15 22:24:

Ptáci létají i vedle výletních lodí a očekávají krmení od turistů, které zobají za letu. Takže, opět žravost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.15 22:20
avatar

Tak u vlaku nevím, jezdím s ním vyjímečně, ale kamarád pilot říká, že když točí termiku, tak často s ním letí ptáci, oni taky jednoduše točí termiku a tak si tam ve stoupáku společně nabírají výšku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.04.15 06:41

Zdravím.Tak to vím přesně.Když ptáci nemohou nebo si chtějí odpočinout tak si na vlak či jiný dopravní prostředek sednou a jedou.Podobné je to,když přilétají z jihu přes moře nebo hory.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.