Pes kardiak, 15 let, zkažené zuby

Od: Datum: 22.04.15 20:42 odpovědí: 5 změna: 27.06.16 11:24

Pěkně zdravím a prosím o pozornost a případné zkušenosti.

Mám psa, voříška, v těchto dnech se dožívá 15 let. Asi před 5 lety při prvním trhání několika zkažených zubů mu veterinářka zjistila šelest na srdci. Trhalo se ještě jednou, asi před 2 roky, opět s rizikem, že se z narkózy neprobere. Zatímco srdíčko se stále drží na přibližně stejné úrovni (pravděpodobně zásluhou kapslí s omega 3), zuby se kazí dál a dál. Smrdí mu z tlamky, olizuje se, občas bere sousta opatrně a opatrně je kouše.

Dnes jsem s veterinářkou probírala možnosti dalšího postupu. Pravděpodobnost, že se z narkózy neprobere, je pochopitelně každým měsícem vyšší. Zápach značí bakterie, které ničí nejen srdce, ale i ledviny a další orgány. Doktorka tvrdila, že pes nemá takovou bolest zubů, jakou znají lidé, ale nepříjemné že to rozhodně je. Další narkózu nevylučuje, ale zdá se mi, že je vzhledem k věku a nemoci srdce spíše skeptická.

A tak nevím, váhám, rozhoduji se. Pes je na světě evidentně ještě rád. Na podzim nechtěl moc chodit, ale teď ožil, s velkým zájmem se proběhne po louce, kamarádí se se svými psími parťáky, na zahradě mi vždy přijde sdělit, že zahnal nepřátelského kosa . Postýskala jsem si právě jemu při rozvodu, při rozchodu s přitelem, při úmrtí maminky. Pejskaři pochopí, jak moc mi na něm záleží.

Máte někdo zkušenosti se starým psem se zkaženými zuby?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.15 20:50

Tak ten můj trhač velikosti jezevčíka byl se zubama už třikrát, naposled v zimě a bude mu čtrnáct. Pan doktor taky říkal, že se nemusí probudit, má navíc epilepsii a když jsme odjížděli z domů, bylo mě opravdu všelijak, nedovedl jsem si představit, že se vrátím bez něho. Naštěstí vše dopadlo výtečně, ale uspával ho snad půl hodiny.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.04.15 07:47

Bimbam, poradit vám vůbec neumím a ani nechci, ale chtěla jsem jen politovat pejska i vás. Je to strašné, vidět tvorečka, milujícího a milovaného, jak trpí. Strávil s vámi víc jak třetinu vašeho života, s láskou bez podmínek, bez remcání. *mala* Já, na svoji povahu, bych se smířila se vším a šla bych nechat vytrhnout. Bakterie jsou opravdu mrchy. Pohlaďte ho za mně.

Ohodnoceno: 2x

Od: onousek777
Datum: 27.06.16 08:22

Můj kříženec jezevčíka je také kardiak, navíc zjištěn neagresivní nádor na plicích, bere spoustu léků (prednison, furon, oxyphillin, flavobion, letrox, lipovitan, sirup na podporu imunity a artivit). Zuby má v šíleném stavu, ale náš vet je nechce řešit, protože každý stres by mu mohl ublížit více než zuby. I sedaci u něj striktně odmítá. Už rok bojujeme, zatím má chuť do života a je v podstaně skoro OK, akorát teď ty pařáky jsou pro něj šílený :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.06.16 09:22

Přeji vám a vašemu pejskovi, abyste se ještě dlouhou dobu těšili z vzájemné společnosti. Já se tehdy před rokem rozhodla, že se zuby nechají být. Definitivně jsem se s ním rozloučila před Vánocemi, kdy se jaksi nečekaně objevily zdravotní potíže u mě a poměrně zásadně pokročily ty pejskovy.

Datum: 27.06.16 11:24

Bibmbam, držte se. Zdravotní potíže zase ustoupí a tak to bude stále. Jak se říká? Každý den nejsou řízky. ;) Hodně sil a co nejméně bolesti. Přeji z celého srdce.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.