Psí znečišťování

Od: Datum: 19.04.15 17:45 odpovědí: 8 změna: 23.04.15 17:24

Dobrý den, lze nějak zamezit psí znečišťování trávníku, které mají na svědomí nezodpovědní pejskaři. Existuje nějaký postřik, posyp nebo elektronický odpuzovač?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.15 10:39
avatar

Pokud je to váš trávník, tak oplotit. Pokud to nejde (?),opravdu existují práškové odpuzovače a elektronické, které fungují formou ultrazvuku. To prý pomáhá proti psům, kočkám, kunám, krtkům...Vyzkoušeno nemám, tak nemohu poradit značku. Na nezodpovědné pejskaře nefunguje nic.Mona.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.15 07:31
avatar

Já se obávám, že nepomohou žádné donucovací nebo výchovné prostředky, pokud lidi zůstanou čuňaty. Mám pod okny velikou louku. Na které si děti, cestou ze školy a odpoledne po škole, hrají. Většinou fotbal. Někdy holčičky roztáhnou deku s panenkami. Na sluníčko se s dekou vydala i mladá rodina. :( Jenže, tuhle louku používají i pejskaři pro venčení psů. A musím vám říci, že hodně často. Projít ji bez koukání pod nohy jsem se pokusila jen jednou. Děs! Každá babka máme po kapsách igelitové pytlíky a sbíráme velice pečlivě. Také málokterá pustí svého prcka z vodítka. Mladí lidé s velkými psy, jejichž děti si příjdou na louku hrát, neuklízejí. Je to smutný příběh. *plac*Řekla bych, bezmoc.

doplněno 22.04.15 18:05:

Jo, těžká bezmoc!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jg®
Datum: 22.04.15 17:00

Děkuji za odpověď a jak je vidět, bude to asi všude stejné. Takže, jak píšete, bezmoc?

Datum: 22.04.15 20:15
avatar

Víte kteří pejskaři to dělají?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jg®
Datum: 23.04.15 07:34

Bohužel nevím, je to prostor před garáží a chodí kolem téměř celé sídliště.

Datum: 23.04.15 07:47

Máme stejný problém, trávník u plotu je od psího čůrání naprosto zničený a je to cítit až na zahradu, bohužel není obrana. Soused od naproti většího psa vyvede, nechá vyprázdnit a jde domů, dosáhli jsme aspoň toho, že si sebere to tuhé, ale jak mu zabránit v tom čůrání? Jedině snad několikrát po sobě vyfotit a pak zkusit řešit, ale výsledek bude asi nulový, dokud jsou takoví lidi na světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 09:35

Zakoupili jsme neudržovaný pozemek navazující k našemu, kromě jiného (dosažení územní celistvosti, zaručení přístupu z druhé strany nemovitosti) za účelem zkulturnění. Dokud tam byla tráva po kolena, téměř žádný pes a pejskař tam nešel. Jakmile se z toho stal anglický trávník, začaly se objevovat psí navštívenky. Vysadili jsme živý plot v bláhovém domnění, že zamezíme vstupu psů. Živý plot neroste a žloutne, je totiž doslova uchcaný. Pletí jsem musel provést sám, protože i ti nejaktivnější sousedi, kteří se starají o předzahrádky, odmítli se v tom humusu hrabat. Část keříčků nám ukradli, část padla při sekání, protože nebylo vypleto. Instalace "protipsích" cedulí na okamžik stav zlepšila, ale jen do doby, než je rovněž ukradli. Beznaděj? Možná, teď chystáme zábradlí. U sousedů jsme totiž okoukali, že nízké zábradlíčko společně s hustým živým plotem je jediné, co jakž takž funguje. Tedy jediné legální. Bohužel nejde použít na otevřeném prostranství.

V některém z předchozích příspěvků jsem zahlédl dělení pejskařů na přizpůsobivé a nepřizpůsobivé dle věku. S tím naprosto nemohu souhlasit. Je to jen a jen o ohleduplnosti a ta s věkem nemá co do činění.

Zpět k otázce: Samozřejmě existují protipsí postřiky, jsou na přírodní bázi, ale dáte za to majlant a fungují maximálně do nejbližšího deště, vhodné je to tedy tak na rohy baráku. Fungují, vyzkoušeno. Pes zvedne nožičku na stejnou zeď, o tři metry dál. Levnější řešení je mletý pepř.

Přeji pevné nervy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 17:24
avatar

Nevím, o jak velkou plochu se jedná, ale šlo by to naprosto neesteticky vybetonovat :(, popřípadě dát fólii a vysypat oblázky. To už je lákat nebude. Otázkou je, jestli se tam nehodí spíš ten trávník, byť počuraný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.