V jakém stáří začínají kuřičky snášet?

Od: Datum: 18.04.15 07:10 odpovědí: 2 změna: 18.04.15 16:40
avatar

Dobrý den, v pondělí 13, 4. jsem si dojela pro 4 kuřičky. Inzerovali v stáří od 14 do 18 týdnů za 104 až 128 Kč. Chtěla jsem ty nejstarší, aby brzy nesly. Ale zákon schválnosti byl, že měli jen ty nejmladší - 14 týdenní. Paní povídala, že mi začnou snášet tak za 6 až 8 neděl.

Přidala jsem je ke svým 4 starým čerticím, které pravidelně nesou. Síly byly na obou stranách vyrovnané, co do počtu, všechny pomazány octem, proto bylo přátelství navázáno docela brzy, bez problémů, holky spolu vycházejí.

Co mě ale překvapilo: včera jsem sebrala 5 vajec. 4 od těch starých dorostenek, ale vypadá to, že jedno vejce už musela snést i nová kuřička. Byla jsem překvapená, čekala jsem od nich vajíčka podstatně později.

V jakém stáří tedy kuřičky začínají snášet? Nevím, jak si to mám vysvětlit. Díky za názory od všech chovatelů. *slunce*Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.15 12:51
avatar

Dobrý den.My jsme před třema lety koupili 10 kuřic starých 16 týdnů a za asi 2 měsíce začly nést.Ty předtím jsme zlikvidovali,jelikož už jsme je jen živili a vůbec nenesly.Tak bych řekl tak 6 měsíců ale možná to záleží na "odrůdě"No a ty nám nesou dodnes,akorát jich máme devět,neb jedna začla předloni v zimě kulhat,záhy padla na bok a do rána byl konec.Je fakt,že asi před 14 dny,jsem viděl 2 kulhat,ale za 2 dny to bylo dobré,tak nevím co jim bylo.Ono asi stačí,když třeba šlápnou na něco ostrého a trochu se poraní.Ale k otázce.Já myslím,že v těch 24 týdnech,by měla nést.Ale jestli Vám snesla ta tenagerka už vejce,tak třeba to bude dřív.Teď zrovna odcházím sesbírat snůšku.Včera bylo 5 kousků.Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.04.15 16:40

http://www.integrazabcice.cz/cs-cz/products/

V odkazu si klepněnte na obrázek pipiny, které jste si zakoupila, tam se dozvíte odpověď na vaši otázku. K uvedenému stáří v tabulkách si připočtěte minimálně 3 týdny (prodejce šidí při prodeji + přechod na domácí krmení). Snáší-li kuřice dříve, znamená to, že byla předčastně krmena směsí pro nosnice. Po celou dobu života bude nést malá vejce a v malém počtu. Je to zprčená slepice. Dnes již těžko vyberete kvalitního prodejce drůbeže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.