Kočka Bengálská a Ragoll

Od: Datum: 13.04.15 18:29 odpovědí: 17 změna: 24.04.15 20:58

Dobrý den, líbí se mi rasa kočky Bengálská a Ragdoll. A tak jsem se chtěla zeptat, jestli tyto kočičky někdo máte a chtělo by se vám, tak by jste mi o nich mohl něco napsat :)

Ohledně Bengálské kočky...zajímalo by mě, jestli pelíchá, nikde jsem se tuto informaci nedozvěděla.

A taky jsem se chtěla zeptat jestli jsou obě tyto kočičky spíše domácí a nebo i venkovní? :)

A ještě jedna otázka, opravdu jsou všechny tato koťata prodávána, za tak vysoké ceny, jak jsem se dočetla, nebo by se dala sehnat i za nízké, nebo dokonce zdarma?

Už jednu kočičku doma mám, a tak bych si přála ještě jednu :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.15 11:23
avatar

Už dva roky "hlídám" dceři ragdoláka, kastrovaný 4 roky starý kocour s PP, jeho cena byla kolem 10 000,-. Dva roky to byl vyloženě domácí princ, mé hlídání ho naučilo na chalupě lovit myši, žáby a bohužel i ptáčky, s ostatníma kočkama se toulá po zahradě, chodí na návštěvu přes střechu k sousedům, stačí zavolat jeho jméno /na žádné na čičiči neslyší/ a přiběhne, na noc se spořádaně vrací spát do postele. Celou zimu je pouze v bytě, bez problémů, škoda, že neumí odemykat jelikož jak někdo zazvoní je první u dveří, nechce být sám je velmi společenský. Chlupy z něj jsou všude! Kočičí wc používá bez problémů, na chalupě chodí venku-přechod ven + wc bez problémů. Nikdo neříkal, že by byl v bytě cítit ale wc uklidíme denně a má tam nějaký pohlcovač pachů. Loni chytil ušní svrab, vyléčeno jednou kapkou za krk a vet. říkala, šťastný to kocour, že může chodit s kočkama ven, tvrdíme, že myši loví ale nežere a ona řekla s úsměvem, že to si jen myslíme. Je to krásný modrooký mazel, váží 6kg a sama bych si ho nepořídila ani zadarmo, češu jak magor a furt jen sbírám chlupy, má v bytě své šktabadlo až do stropu a nejraděj mi chrápe na jídelním stole, má své spaní ale zásadně spí přitulený v posteli a to si ještě milostivě vybere, zda se bude tulit ke mě nebo k manželovi, když si chce hrát nanosí mi jeho hračky a otravuje tak dlouho až si hrát někdo jde! Zadarmo? To bych chtěla vidět a kotě levně to značí nelegální množení, bez PP a kdoví co z něj bude, jelikož ragdoláci se rodí nevybarvená koťata (každá bílá je jiná a dobrý chovatel pozná jakou bude mít barvu).

Přiložené foto 1-matka + koťata, ten první výkuk je náš. Foto 2 náš kocour stáří 2 roky.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: psik®
Datum: 14.04.15 15:42

Máte neskutečně krásného kocourka :)

Takže s těmi chlupy, je to asi zlé, co? :( To nevím, jestli mi doma projde :D

To naše kočička, se nenechá mazlit. Je strašně akční, pořád by si jenom hrála nebo běhala. :) Původně to měla být venkovní kočka, protože naše dvě zemřely...,ale protože je ještě kotě tak je doma. Na noc jí dáváme-nevím jestli tento název znáte-do průjezdu, nebo jinak, takové před síně, kde máme i auto. Je tam sice chladněji než doma, ale pořád lepší, než aby byla někde venku nebo vestodole :D Přes noc spí v průjezdě, kde má i záchod a pití s jídlem, na den si jí pouštíme domů, kde pití a jídlo má také. Když potřebuje na záchod tak si mňouke a mi jí pustíme, to samé když chce jít ven na zahradu :) A jakmile někdo zazvoní zvedne se a hned je u dveří a vítá nového příchozího :) Ale to pouze tak, že si k němu čuchne, nechá se jednou pohladit-někdy ani to ne-a jde pryč.

Datum: 14.04.15 15:52
avatar

Máte krásnou ¨kočičku, proč mermomoci chcete nějakého drahého, přešlechtěného papíráka? Pošlu fotku lońských nádherných koťátek na chalupě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: psik®
Datum: 14.04.15 17:00

Koťátka jsou samozřejmě nádherná :) Já sama zastávám názor, že nejlepší kočka, je křížená, jako ta naše, odolná vůči nemocem a nerozmazlená-samozřejmě jak která. :) Ani nechci kočku s PP a ještě k tomu drahou, ale neskutečně se mi tyto dvě rasy kočiček líbí a určitě bych je chtěla :) Ale teď, jelikož bydlím s rodiči mi to neprojde a už kvůli těm penězům bych já sama o tom pochybovala. A tak jsem se jen chtěla zeptat :) A zjistit nějaké to info. navíc :D 1.obrázek-je to naše kočička, která zemřela z neznámých důvodů minulý měsíc, a jelikož byla venkovní, a poslední den přestala jíst, myslíme si, že ji někdo otrávil...Sama o sobě byla nemocná a zvěrolékař tvrdil, že tato nemoc se vyléčit nedá..Je to vlastně teta naší kočičky, kterou máme teď. 2.obrázek-naše kočička, která zemřela v srpnu, na stáří-věk kolem 14ti let + -. Také venkovní kočička, maminka černobílé a babička, té kterou máme teď.

Datum: 15.04.15 14:24
avatar

Silně pochybuji,že by jste někde tato plemena sehnala levněji,než je v inzerátech.Ragdoll i bengálka se pořád drží na cenách okolo 6000 až 10 000 tisíc.Většinou deset tisíc.Já schválně koukám po Ocicatkách,je to skoro stejné plemeni jako bengálka,jednu mám doma tak koukám,jestli by někde nebyla levnější ale za těch 6 let se cena stále drží na deseti tisících i více...Bengálky mám pocit šly taky s cenou nahoru...a kdyby byla někde cena nízká nebo dokonce zdarma,tak to bych se bála,že je kočička nemocná a majitel to tají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psik®
Datum: 15.04.15 18:57

Teď jsem se koukla na plemeno Ocicat, a je vellice krásné :)

Datum: 16.04.15 07:50
avatar

Je...Já mám čokoládově tečkovanou a je fakt nádherně hnědá,puntíkatá...K tomu sejšelského kocoura.který se dost podobá barevně ragdollu ale je krátkosrstý,hroozně dlouhý a hubený i když jí až dost.Tady je jedna loňská fotka z balkonu a to co jim roste v truhlíku je šanta kočičí.Už jenom ty lístečky oba žvýkají a sušenou jí milujou ještě víc...vypadá to když vyroste,jako kopřiva...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.04.15 09:07
avatar

Waneso to je tedy opravdu nádhera.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psik®
Datum: 16.04.15 17:05

Vaše kočky jsou nesmírně krásné :)Hlavně ta puntíkatá :) To je ta Ocicat? :)

Datum: 17.04.15 07:46
avatar

Ano,to je moje Ocicatka Nelinka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 15:49
avatar

Poklikejte a pohledejte si nějakou kočičí výstavu. Udělejte si výlet, zajděte tam, zkoukněte v reále, dejte řeč s chovateli, zeptejte se na cenu za kočku, kocoura, mazlíka. A až pak, zadlouho se rozhodnete.

doplněno 16.04.15 08:08:

Uvědomila jsem si, že máte několik venkovních koček, které courají venku a spávají také bůhvíkde po domě. Jsou spokojené a šťastné. Jen do tohohle kolektivu asi nemůžete přivést ušlechtilou kočku za mnoho tisíc korun a bát se pouštět ji ven. Ostatní kočky ji špatně příjmou a tahle bude nešťastná, protože z těch venkovních bude cítit svět, do kterého nemůže. *hej*Asi muíte počkat, až budete mít svou domácnost a v ní kočky, které jsou dost neobvyklé. Prozatím si zajděte na ty výstavy. Stojí to za to!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 08:44
avatar

Náš kocour má tatínka ragdola a maminka byla taky nějaká extra šlechtična s papírama, bohužel z jiné větve kočičí šlechty, takže kocour byl za pytlík kafe

Musím přiznat, že ty ragfolí krátké světlé chlupy jsou teď v tomhle období všude a to i přes to, že se Fredy půl dne courá po venku. Navíc si potvora začal po dvou letech více méně spokojeného sužití značkovat v domě svoje území, takže přišel loni na pozim o kulky. Co se týče používání záchodu, tam se projevil jako vysoce inteligentní tvor a v životě "to" neudělal jinde než do steliva.

Ovšem s tou inteligencí, to zas nebudetak horké, protože když první jaro dostal pravidelné vycházky po venku, tak nám "to" stejně chodil dělat domů, protože takové věci se přeci dělají na záchodě a ne někde v průvanu na zahradě

To přesvědčení mu vydrželo skoro rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psik®
Datum: 16.04.15 17:07

To naše kočička, chodí jenom do WC. V domě to neudělala ještě nikdy. Ovšem když jí pustíme ven, tak tam svojí potřebu vykoná také :)

 

Od: psik®
Datum: 16.04.15 17:12

Jak už jsem psala výše. Mám pouze jednu kočku. Ty ostatní už nežijí (vlastně ani nevím, proč jsem o nich psala, ale chtěla jsem se o to podělit). Takže mám kotě, které původně mělo být venku, ale protože je malé tak je zatím doma :) I když jak si poslední dobou všímám by nejraději byla venku i přes noc :D

Datum: 16.04.15 11:07
avatar

Nebylo by dobré, podívat se po nějaké praktické kočce?! :-D *smich* *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.15 08:01
avatar

Sice doma nemám ani ragdollku a ani bengálku, ale o kočkách toho něco vím, tak Vám můžu odpovědět alespoň na ty otázky. Jinak Ragdoll patří moje oblíbená kočičí plemena a bengálka taky není špatná. Jinak co se týče otázek... Bengálská kočka myslím, že nelíná. To právě nevím. Ale skoro každá kočka líná, s tím prostě musíte počítat, avšak existují i vyjímky. Třeba Sphynxové, ti nelínají :-D Jinak obě tato plemena bych spíše doporučovala mít doma než venku. Samozřejmě, občasné vycházky neuškodí, ale prostě je doma bezpečněji. A k poslední otázce - ještě nikdy jsem neviděla inzerát, kde by ragdollku nebo bengalku prodávali zdarma. Samozřejmě, pokud se jedná o křížence, tak se bude cena lišit. Samozřejmě bych tyhle kočky koupila raději s průkazem původu. Máte 100% jistotu, že kočky pochází z kvalitního chovu a mají testy na různé choroby. ;)

Každopádně, já mám doma křížence a lepší kočku jsem ani neměla. :-D Krásný nedělní den přeje Jůlinka! *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psik®
Datum: 24.04.15 20:58

Mockrát vám děkuji :*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.