Jaké psí plemeno?

Od: Datum: 11.04.15 19:06 odpovědí: 14 změna: 14.04.15 19:07

Dobrý den,před půl rokem jsme se s manželem a našimi 2 dcerkami (8 let a 3 roky) přestěhovali do rodinného domku.Chtěli bychom si pořídit psa,ale nevíme si rady s výběrem rasy.Rádi bychom většího psa/fenku,který by byl hodný k dětem a dokázal ohlídat zahradu,dobře se cvičil a rád chodil na procházky.Se psy žádné zkušenosti nemáme.Rádi chodíme na vycházky,běháme,jezdíme na kole (já i na bruslích).Byla bych ráda aby to nebyl pes jednoho pána,ale poslech jak mě tak manžela.Máme celkem velkou zahradu.Boudu by měl zateplenou (byl by celoročně venku).Bylo by dobré kdyby měl krátkou srst.Máme tu řeku i rybník tak by jsme s ním chodili plavat.Mám alergii na kočky tak radši kratší srst.nejen kvůli údržbě.Je mi jedno jestli s PP nebo bez.Nevadí ani kdyby to byl kříženec určitých plemen.Na výstavy a ni na cvičák chodit nechceme.Co je lepší-pes nebo fenka?Radši by jsme fenku.Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.15 20:26

Dobrý den, domá máme fenku labradora. Rychle se učí novým povelům, všechny poslouchá, jako hlídačka je skvělá - štěká ale naštěstí není agresivní. Je hravá a na procházkách má energie, když mám čas jdeme i na celé odpoledne do přírody. Určitě doporučuji :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.15 20:43
avatar

Připojuji se k tomu labradorovi. Ale než si psa pořídíte, asi byste se měli trošku seznámit s tím, jak psa vychovávat. Dostanete domů malé štěně a jak si ho vychováte, takové ho budete mít. Pes vás musí umět poslouchat alespoň v základních povelech, jinak byste se s ním moc nedomluvili. U fenky budete muset řešit hárání a nechtěné nakrytí a pak odhánění jejích možných psích nápadníků od plotu. Pes zase bude chtít možná utíkat za hárajícími fenkami, ale možná taky ne, když bude mít o zábavu postarané doma, tak se vás bude držet. U psa bez PP bych byla být vámi velmi opatrná, abyste nenerazili na psa z množírny. Tito pejsci velmi často trpí zdravotními problémy, navíc byste podporovali nelegální množení psů a také jejich týrání. Možná jste už o množírnách psů něco slyšeli. Já jsem si např. psa našla přes tyto stránky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.15 20:59
avatar

Mám již třetího německého ovčáka a za jinou rasu bych neměnil.

doplněno 11.04.15 21:09:

Na obrázku je po zimě ještě nevyčesaný

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 11.04.15 21:22
avatar

Já bych naopak labradora nedoporučila :) Je to skvělý pes v mnoha ohledech, ale z mé zkušenosti, co vidím u mého labíka a po okolí, pokud hlídá, je to vyjímka, zloděje ještě přivítá, nechá se pohladit od každého, kdo jen prostrčí ruku, skrz plot, na ten běh podél kola bych ho také moc neviděla, je to "těžkotonážní" pes a může si rychle oddělat klouby. Pro Vás spíš něco jako německý ovčák, nebo chodský pes. Pokud se rozhodnete pro rasu, určitě s PP - pokud chcete voříška (nebo rasu bez pp), nekupujte z množíren, ale běžte pro útuláčka, tam Vám i u každého pejska poradí, jestli je pro Vás vhodný, nebo není.

doplněno 12.04.15 11:11:

Cvičák bych doporučila určitě - stačí tak 2-3 návštěvy, naučí Vás jak s pejskem pracovat, aby Vám zachvíli nepřerostl přes hlavu..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 11.04.15 21:37

Labíka bych doporučila, ale jak zmínila ria nechá se pohladit od každého, ale samozřejmě pokud ho budete učit, aby tolik nedůvěřoval ostatním a nic si od nich nebral, měloi by to být oká (já labradora mám, ale v poslední době se změnil, byl milý nechal se pohladit každým, ale teď, (když vidí mé bývalé kamarádky nemůže se na ně doštěkat, nejraději by je kousl, asi ví jaké jsou to m*chy) no ale na ty, co k nám chodí častěji je navyklí, ale dělá nashváli, když o něm někdo mluví škaredě, tak ho rafne ... (strejda mu vinadal tak ho kousl do nohy /trochu, nejspíše jako výstrahu že si nemá dovolovat, že on má zuby lepší :D / )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.15 07:34
avatar

Píšete že nemáte žádné zkušenosti a také, že nechcete chodit na cvičák. To je problém. Psa musíte vycvičit, pokud chcete vyrovnaného, hodného psa, ve vašem případě ještě většího plemene. Pes se sám slušnému chování nenaučí. To musíte vy. A protože vy jste bez zkušeností, ten cvičák je pro vás nutnost. Nikdo neříká, že tam musíte chodit celá léta, ale aspoň několik lekcí byste absolvovat měli. Chcete aby pes poslech vás i manžela, to je ok, ale někdo musí vás naučit jak to vy naučíte psa. To v žádném případě nepodceňujte, vymstí se vám to!

Co se týká plemena NO i labís vyhovují. Osobně se kloním k nějekému retrívrovi (lablador, zlatý) jsou povahou tím co hledáte. Co se týká kříženců, na to pozor, nevíte co se v psovi projeví za vlastnosti.

Jinak fenka 2x ročně hára a musíte ji hlídat aby neměla štěňata. Nemůže být v tu dobu volně na zahradě, ale v dobrém kotci.

Co se týká PP, probíralo se to tady až do úmoru. Najděte si v historii. A hlavně si na netu projděte jak se prodávají psi z množíren, abyste věděli jak se takový "chovatelé" chovají a jaké mají různé výmluvy a finty.

Přeji šťastnou ruku při výběru.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 12.04.15 11:12

Nemusí mít cvičák, myslím, že pejska vychovat dokáže každý, určitě někde četli nebo ví, jak se pes naučí sedni ...
(někteří psi automaticky ..) no a navíc, jsou knihy kde se to dočtou takže krok za krokem hezky... nebo internet

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.15 11:23
avatar

Sedni, lehni, stůj, nesmíš, nežer /až na povel/, naučit nežrat nic venku, odstavení, chůze po správné straně lze snadno. Nejhorší je přivolání, když je pes na volno, aby se okamžitě vrátil k pánovi. Vše je pro štěně tak lákavé - pes za čubou, čuba za psem, zajíčkové, kočka apod. zvěř, jiní psi agresivní, známí, děti atd. Poslušnost na první zavolání není až tak častá. Tady musí být absolutní spolehlivost a poslušnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.15 19:41
avatar

No tak to pak jo...vzpomeňte si pak jak se snažíte 30kg puberťáka donutit k něčemu co nechce udělat a co vy potřebujete aby udělal. Takových už jsme na cvičáku měli...a argumen nešťasných majitelů zněl, že si mysleli, že psa dokáže vychovat podle knížky každý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.15 07:58
avatar

Máte pravdu v tom, že chcete fenku. Kluci jsou světáci a nejvíce je zajímá, kudy zdrhnout. Fenku, pokud nebudete chtít štěňata, necháte vykastrovat a je po problému. Když se zastavíte v psím útulku, najdete to, co hledáte. Perzonál vám poradí, protože psy znají a budouvědět, která je vhodná pro vaši rodinu a vaše požadavky. Ještě si řekněte o méně uštěkanou, aby neproštěkala celé noci. Hodně lidí doporučuje labradory. No, nevím! Já stále vidím labradora jako nádherného, vítacího, laskavého, tvárného, učenlivého, něžného psa. Jako společníka. Rozhodně ne, jako hlídače, který dovede pouštět hrůzu, když je potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.15 09:09
avatar
Vy chcete, aby se pes dobře cvičil a přitom říkáte, že nemáte žádné zkušenosti. Žádný pes SE sám cvičit neumí. Vše co psa ne/naučíte, je v rukou pána. Na ten cvičák doporučuji rozhodně na pár lekcí zajít, abyste se VY naučili jak pejska vychovávat správně, obzvláště když chcete rovnou větší a hlídací rasu a máte dvě malé děti.
Jsou sice rasy, které opravdu uznávají jednoho pána, nicméně záleží také na "přirozené" autoritě. Sousedovic pes poslouchal manžela a dva starší syny, ale z manželky měl absolutně dobrý den. Neuměla po něm vyžadovat povely pevným hlasem a na nich si trvat, stejný problém se zvířaty má třeba moje mamka.
U větších ras pozor na torze žaludku a různé genetické dispozice k nemocem - srdce, klouby atd.. Kamarádka má výmarského ohaře, chtěla s ním sportovat, ale má problém s nohou, takže na výlet na kole jedině se zapřaženým vozíkem, aby mohl odpočívat.
Labrador sice není hlídací, ale asi mi to k vám přijde jako nejmenší zlo..
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.15 10:23
avatar

Hodně rad si pohledáte zde na poraďte, kde již plno rodin hledali také velké plemeno k baráčku, i krátkosrsté, nebo milující vodu, stačí zadat ,, plemeno psa,,.

Třeba plemeno psa :) od hacasu z 10.1.15, odpovědí 22

Rady- psí plemena od rodinafjhbpz z 13.1.15, odp. 18

Jaké psí plemeno k malému dítěti od Karsten z 6.4.14, odp. 21

PLEMENO PSA PRO RODINU S DĚTMI od smakaballl z 2.2.11. odp. 48

doplněno 12.04.15 10:32:

S ohledem na děti bych volila plemeno středního vzrůstu. Také se mě kromě jiných líbil pro svoji povahu Hovawarta to plavý. Je střední - fena samozřejmě menší, hlídač, nekonfliktní a velká vazba na rodinu, vůči dětem tolerantní. Je tam tedy delší srst, ale pokud bude stále venku, tak neprochladne. Nemyslete i tito venkovní psi potřebují kontakt s rodinou a neubráníte se, že ho nepustíte domů. Psi s krátkou srstí trpí ve velkých mrazech a musíte mu zabezpečit kryté, teplé místo, třeba v kotelně, přístavku apod.

doplněno 12.04.15 10:41:

ještě jsem našla dotaz Velký pes! od jitk z 22.2.15, odp. 22

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 14.04.15 17:14

Koukněte do atlasu a jaký pes se vám bude líbit, tak se mrkněte na jeho povahu a pak můžete kontaktovat chovatele. Pokud nechcete investovat do psa s PP, tak se podívejte do útulku. Tam je plno psů různých povah, velikostí, tvarů. Pokud byste chtěli psa s PP, tak opravdu nemusíte chodit na výstavy. Nevím kdo takovouhle blbost vymyslel. Klidně ty papíry můžete roztrhat a vyhodit do popelnice. Jinak nekupujte štěně bez PP. Načtěte si něco o problematce množíren a množírna není opravdu jen klec a špína, ale i pokud má někdo bez PP štěňata v obyváku na hedvabné dečce a k večeři jim dává flákotu svíčkové, i tak to je množírna.

Jinak bych doporučila tyto plemena - Labrador, retvrívři obecně (ale ty moc hlídat nebudou), Německý nebo belgický ovčák(ale s těma je třeba nějak pracovat- třeba stopy, obrany, nebo stačí i agility, coursing..), Bernský salašnický pes, ..

Pohlaví záleží na vás co je vám sympatičtější.. Mně více vyhovují fenky. Ale pokud se rozhodnete pro fenku, tak jí nechcte bud vykastrovat, nebo když bude hárat tak je nejlepší ji na ty 3 týdny zavřít domů, aby nedošlo k nakrytí.. Psi jsou velmi vynalézavý, když jde o harající fenu a klidně prokoušou plot, nebo se podhrabou..

doplněno 14.04.15 17:20:

Také doporučuji zajít aspoň ze začátku na DOBRÝ cvičák, ale opravdu dobrý. Pokud jste psa nikdy neměli, tak bduete určitě por´třebovat jak na to. A pokud vám na cvičáku budou radit psa zalehnout, chodit první do dvřeí, jíst první, budou mít kecy o dominanci, tak rychle pryč, protože tohle jsou kraviny a ukazuje to na to, že to není dobrý cvičák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.15 19:07
avatar

Klidný, přátelský vyrovnaný, milující rodinu a plavání, snadněji cvičitelný - Vy chcete labradora:), jen to hlídání nic moc , ale zato je velký, tak si na pozemek taky každý netroufne:). Máte pravdu , raději si pořiďte fenku , holky jsou více domáčtější , a kluky víc zajímá to co je za rohem :), Je samozdřejmě lepší pejsek s PP. ( mimo jiné se při uchovnění rodičů testuje i povaha , která musí splňovat standarty plemene.Vylučují se psy agresivní , bázliví, nevyrovnaní.O štěňata je s láskou pečováno a to vše se projeví na povaze psa). Cvičák nepodceňujte , ten není jen pro psa , ale především pro páníčky. Pes si umí lehnout , sednou ap., , ale Vy se na cvičáku naučíte jak se psem komunikovat, aby Vám rozuměl a dělal co Vy chcete. Udělá to rád , ale nejprve musí pochopit co po něm chcete, proto každému začátečníkovi vřele doporučiji projít alespoň základním výcvikem .Tak přeji šťastnou ruku při výběru vašeho nového člena rodiny . Ps - mám dva labradory ,,DOMÁCÍ,,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.