Co je to za kočku?

Od: Datum: 02.04.15 11:30 odpovědí: 10 změna: 03.04.15 15:00

Zdravím, našel jsem jednu fotku na které je vážně pěkná kočka... nevíte co to je za plemeno? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 11:38

Řekla bych, že krásně vybarvená kočka domácí. Stracena

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.04.15 12:48

Tipla bych jí na Americkou krátkosrstou což je obdoba Evropské krátkosrsté.Jen ten bílý flíček mi nesedí,tak bych jí tipla na křížence.

Datum: 02.04.15 12:51

kříženec nějaké modré kočky? - třeba ruské?

doplněno 02.04.15 12:58:

nebo britské?

Datum: 02.04.15 14:01

krásná,vypadá to jako britka s ruskou modrou.kde se taková krásná kočka našla?

Od: pb®
Datum: 02.04.15 15:24

Není třeba za každou pěknou kočkou hledat hned nějaké plemeno. Pokud to plemeni vyloženě neodpovídá, nebo to nemá rodokmen, je to jen vaření z vody. Každopádně bílé odznaky evropské kočce neodpovídají, je jich příliš málo na bikolora o dalších varietách ani nemluvím, ale může jít o špatně vybarveného jedince. Podle delší hlavy, sytě zelených očí a modré barvy by mohlo jít o křížence ruské modré. Ale je to jen jedna fotka a kočka není vidět celá. Co když je to zástupce nějakého bezocasého plemene? Bez rodokmenu je každá kočka jen kočka domácí, která se může něčemu podobat. Ale odlišnosti jsou u většiny plemen koček malé, pokud nepočítám extrém jako peršanky a siamky. Stačí křížit nevhodné jedince, byť s PP a u koťat nikdo nepozná, jestli jde o čistokrevnou kočku nebo se kdysi v páté generaci nějaká čistokrevná jen mihla.

Já sama mám doma dvě turecké angory s PP. Nechtěla jsem je na chov, jen na mazlíka. A kamarád mezinárodní posuzovatel se mi dodnes směje, že kdybych přinesla na stůl kočku (9let) jako angoru, je hned diskvalifikovaná, kdyby jako sibiřku, jde hned do nominace. A o kocourovi zas říká, že je to norák. Prostě se exteriérem příliš nepovedly.

Takhle můžete chovat třeba exotky a když nebudete dbát na typ, budou vypadat spíš jako pěkná britka, ale do exotky budou mít daleko. Nebo, a toho je třeba se bát při oblibě plemene nejvíc, z mainské mývalí bez PP a bez povinného uchovnění i s PP se za několik generací, když chovatelé nebudou dbát na udržení typu, stane jen kočka s delšími chlupy.

Od: raplik*
Datum: 02.04.15 15:52

Tady jde vidět o něco lépe

Datum: 02.04.15 15:26

Řeknu to zcela přesně...je to plemeno "hezká kočka s krásnýma očičkama"

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.04.15 20:57

Kočka domácí.. ale je vážně krásná. To zbarvení, ty oči... *srdce*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.15 06:57

Jaké má doopravdy oči? Modré nebo zelené? Povedla se, je to moc krásná kočka. ;) Ta kulatá hlavička s tvářemi, jako mívají britky. Brit Max měl také takovou kulatou hlavičku s naducanými tvářemi.

doplněno 03.04.15 08:17:

Nemůžu odolat. Nudí se vaše kočka?

Od: gejza*
Datum: 03.04.15 15:00

Viděla jsem takové i v rámci útulku, takže je možné, že je to prostě kříženec britky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.