Kocour zlobí

Od: Datum: 30.03.15 08:59 odpovědí: 6 změna: 31.03.15 09:01

Dobrý den,mám malý problém se svým kocourkem.

Je mu půl roku a strašně zlobí někdy je to hrůza. Zlobí snad celej den a v noci aby byl v klidu se musí nejdříve vyřádit a kolikrát to stojí za to. Když se mu chci věnovat tak mě začne kousat a škrábat. Jako někdy přijde sám od sebe a začne se mazlit a je hodný a přítulný ale jak se probere tak zase teror. Dělá všude nepořádek všechno zhazuje a podobně. nevím co s ním dělat a jak už jsem psala věnuji se mu každej den. Předem děkuji za radu :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.15 09:08

Je v pubertě. On ten pohyb potřebuje. Je to naprosto normální, vůbec v tomhle věku. Zklidní se buď později (před rokem určitě ne, spíš bych tipla dva, ze zkušenosti s kocourem), a nebo s kastrací.

Chodí ven? Jestli ne, zvažte to, on se dost vyřádí venku a doma ho pak máte klidnějšího.

Má hračky? Catnip? Má kde lézt a vydovádět se?

Neříkám rezignovat na výchovu (kam nesmí, tam zakročte), ale zkuste uzpůsobit byt kočce. Holt květiny v květináčích, serepetičky na poličkách a parapetech nejsou vhodné zařízení bytu pro dospívajícího kocoura. Když jsem měla od sestry kocoura na hlídání, sedával na parapetě (který jsem vyklidila), a protože byl úzký, zničil nám žaluzie. To se fakt nedá nic dělat, on za to nemůže.

Pokud vyjíždí po ruce, ruku v prvním momentě jeho útoku znehybněte, on pustí a časem se naučí na ruku nevyjíždět. Mazlete ho, hodně ;)

Neuvažujete o dvou kočkách? Vystačí si navzájem. Je fakt, že honičky jsou pak dost šílené (ještě větší nápor na vybavení bytu), ale vydovádí se sami a nemusíte zase hodinu před spaním házet kocourovi hračky, abyste se mohla dobře vyspat :-D

doplněno 30.03.15 11:05:

Catnip je šanta kočičí, je to bylina, která kočky dráždí, pěkně si s ní vyhrajou.

S tím druhým kocourem je to možné - já myslím, že je to vždycky sázka do loterie... ale také bych řekla, že ty kočky si vždycky nějak najdou cestu. Možná pořiďte kočičku - sestra má staršího kocoura a pořídila mu kočičku, ona je oprsklá a on jí dovolí skoro všechno, ale když už je to fakt za hranicí, tak ji propleskne. První týden či dva byly drsné, ale sestra tomu nechala volný průchod a kočky si to vyříkaly. Teď bez sebe nemůžou být ;)

A hlavně mazlete (jako obvykle - kdykoliv chce kočka :-D), já myslím, že oni tím trochu zleniví. Mazlivé kočky jsou vždycky klidnější. Jak přejde puberta a raná dospělost, bude z něj velevážený pán elegantně si hovíví uprostřed gauče *vtip*

doplněno 30.03.15 11:06:

Jo a těm skříním a lince se nedivte, oni fakt potřebují "lézt na stromy". Škrabadlo kupte vysoké, ať má kde sedět ve výšce a může na něco lézt. Kočky nejsou podlahoví tvorové.

Ohodnoceno: 2x

Od: nikoletka*
Datum: 30.03.15 09:21

Moc děkuji za odpověď a dokonce i pomohla. :) Uvažovala jsem že mu pořídíme kamaráda..:D ale nevím jestli by třeba na toho druhého nebyl agresivní? Hraček má hrozně moc..:D co jdu kolem zverimexu vždy mu koupíme něco na víc..:D Běhat si může po celém bytě krom Linky to mě vadí a skříní. No ještě mu potřebujeme pořídit škrabadlo to je asi tak jediné co ještě nemá no. A ten Catnip to je co? :)

Datum: 30.03.15 11:49

to je šanta kočičí...já jsi jí sama pěstuju ve dvou truhlících.aby ty moje potvory měly dost přes celu zimu.jinak ke kocourkovi by byla nejlepší stejně stará kočička a uvidíte, jak si spolu vyhrajou.Ze začátku bude trochu vrčení ale po 14ti dnech budou kamarádi.Tomu,že teď řádí se nevyhnete,co já zkusila s tím mým orientálním kocourem,on je ještě dneska živý až až a to je mu 5 let.Ale jako kotě to byla malá neřízená střelatady vypadá jako neviňátko ale to už řádil šíleně

Od: ivasvoboda
Datum: 30.03.15 14:40
Dobrý den, též doporučuji kamaráda/ku stejného věku. Máme 2x2 a vždy se ta dvojka zabavila společně. Doporučuji Azyl Kocourkov. Paní Cetlová má dobře napozorované svěřence a dobře poradí. Hodně štěstí. Také na hračky myšky kápneme valeriánské kapky.

Od: nikoletka*
Datum: 31.03.15 09:01

Děkuji za rady určitě zkusíme..:D Noo leze do výšek toho jsme si všimli když je klid nikde nic tak je uplně na hoře na lince a spí..:D Snad tu pubertu s ním překonáme ve zdraví...:D

Datum: 30.03.15 12:55

jj, mám doma tři kočky a čtyři holky, proto vím, že mít doma trochu živější kočku či kocoura má jednu velkou výhodu. Přinutí vás k pořádku. Všechny ozdobné dečky, krajkové ubrusy, roztahané tužky, rtěnky, náramky, podprsenky a ostatní ženské drobnosti buď zavčasu uklidíte nebo je najdete pod postelí, pod stolem, za skříní, pod kuchyňskou linkou a na podobných místech. Tam kde máte jen náznak nepořádku, tam vám trochu živější kočka udělá binec.

No a zadruhé, kočka není pes. Je to kočka kdo rozhodne, zda se budete mazlit nebo ne. Když se taková trochu divočejší kočka mazlit nechce a vy jí nedáte pokoj, pak na vás vystrčí drápy. Prostě to tak je.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.