Jak zamezit kočkám znečišťování

Od: Datum: 23.03.15 10:13 odpovědí: 12 změna: 25.03.15 15:09

Nemáme kočky ani žádná zvířata. Na zahradě máme zakryté venkovní posezení, kde máme i jeden záhonek, který sezonně osazujeme. Kočky, které prochází naší zahradou, tak vykonávají svoji potřebu zrovna na tomto záhoně. Je tam hrozný zápach. Jak tomu zamezit. Poradíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 23.03.15 10:30

Dobrý den, asi jedině nějaké čidlové plašičky, já zkoušela ocet, různé smradlaviny pro kočky a nic nějak zvlášť nepomohlo.. Taky si nechám poradit.. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 23.03.15 10:35

Dobrý den, myslím, že nic snadného a zároveň estetického není. Zakrytí (jako u pískoviště) asi nepůjde, plůtek nepomůže, elektrický ohradník=?, pořídit si psa (vyhaněče koček) asi ani nechcete a o zrušení záhonku (a kočičího WC) není řeč. Takže, snad více zalévat a fekálie jen rozpouštět do záhonku. Zdravím!

Datum: 23.03.15 10:51

Jeden známý to řešil senzorovým spínačem, ovládajícím elektromagnetickým ventil na vodu. Kdykoliv kočka vlezla do prostoru krytého senzorem, dostala vodní sprchu. Časem si prý kočky odvykly.

A domácí se naučili vyhýbat se sprše...*smich* záhonku to polévání prý dělalo dobře.

Otázka je, kdy si kočky najdou další místo na vylučování... bóže, ten smrad... rozšíříte polévání o další místo.

Od: mp
Datum: 23.03.15 11:03

A dělají to kočky? Máme dvě doma a žádný zápach necítím, pomerančový kočkolit a kočičí záchůdek to kryjí. (mj. nejhorší zápach od kočky jsem zažil, když na mě náš kocourek po požití kapsičky s lososem láskyplně dýchnul). kočka je dost čistotná a zahrabe to. Možná bych zdroj zápachu hledal jinde.

Ohodnoceno: 1x

Od: radkapod*
Datum: 23.03.15 21:37

Kočky které k nám chodí na záchod po sobě tedy nezahrabávají ani náhodou. Asi největší potěšení pro ně je, udělat ho*no do nízké skalničky nebo do trávy - nejoblíbenější je bika, protože má měkké listy *zed*.

Když ještě byl pes, tak takto drzé nebyli...plánuji k jejich oblíbeným záchodům dát vysušený sáček od čaje pokapaný tree tea oil. Někde jsem četla že to učinkuje.

Datum: 23.03.15 11:04

Od: jarm®
Datum: 23.03.15 19:50

Jsou to kočky. Vidím večer když se rozsvítí světlo na pohyb, je to kočka je. Jedna černá, mouratá a hnědá. Přes den je zaháním, ale nejsem na zahradě pořád.

Od: mp
Datum: 23.03.15 20:12

Tak je nechte žít, mě tady na terase běhá kuna, občas to vezme i přez půdu (bobky s třešněma a autem - ožraný tapecírunk). Na ježka se úplně těším. Myši lovím mechanicky. Prostě je to příroda.

Datum: 25.03.15 08:48

Teď mě napadlo zkusit koupit kočičí písek a vysypat někam do rohu zahrady, třeba by chodily tam. A občas to vyčistit. A zároveň dát do záhonu ten čaj sáček s tee-tree. To by mohlo fungovat. Nebo koupit sprej na kuny, ten nastříkat na nějaké dřívko které zapíchnete do záhonu. Když to smrdí kunám, mohlo by i kočkám. Jinak kočka když vykoná potřebu tak to vždy nejdříve očuchá a pak teprve zahrabe. A čuchá i před tím. Proti hrabání a tudíž očuchávání se nám u psů velice osvědčil čerstvě mletý pepř ze mlýnku. Nerozfouká se a vydrží dlouho. Kytkám nemůže vadit.

Od: lenkaposkalova*
Datum: 25.03.15 10:30

Kočky jsou v tomhle lemplové, dělají si za každou cenu to co chtějí.

Datum: 25.03.15 12:39

Dejte v blízskosti záhonu starý plech a do něj nějaký kočkolit, máme dva "záchůdky" na dvoře a bez problémů tam od té doby chodí naše i cizí kočky a konečně mi neserou do skalky. Kočkolit nový nekupuju ale když uklízím domácí kočce, odvezu čisté zbytky na chalupu. Jeden plech je i na sýpce kde je na hromadě obilí, pravidelně bylo plné kočičinců, co je tam wc není problém.

Od: hejhal
Datum: 25.03.15 15:09
staci zastrelit a je po problemu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.