Neznámý parazit v srsti

Od: Datum: 22.03.15 21:36 odpovědí: 8 změna: 23.03.15 08:27
avatar

Prý je doslova bleší epidemie, nedivím se, potkávám lidi se psy, kteří mají hroznou srst, vůbec je nekoupou a asi nekontrolují, hlavně některé staré báby, samy jsou umouněné, jsem taky babča, ale o sebe i o pejska se starám. Dnes jsem u svého miláčka našla nevím, co to bylo, bylo to asi 1,5mm dlouhé, ne kulaté, tmavé, rychle to utíkalo srstí, ale neskákalo to a neprasklo to, co by to mohlo být. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 22.03.15 22:13
Tak ta bleší epidemie postihla i vás. Blecha je tmavý podlouhlý brouček, v ststi rychle leze, popsala jste jí hezky.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.03.15 07:02
avatar

Známá říkala, že by to mohla být psí veš, že blecha trousí takové mini černé drobky trus.

Od: pb®
Datum: 23.03.15 08:27

Veš nebude rychle utíkat, to ona nemůže. Viděla jsem vši u sebe (bohužel) i u koní. Jen tak sedí přychycené na vlasu. A jsou baculaté, není to podlouhlý brouček. Prostě se s miřte s tím, že pes má blechy. Není to žádná ostuda, chytit je lze velice snadno. Já jsem je dokonce měla 2x na kočkách čistě domácích. Poprvé žily jen ve 3. patře paneláku se zasíťovaným balkonem a okny, podruhé v domě se zasíťovaným balkonem a okny. Podruhé byl zdrojem nákazy zablešený pes na zahradě, kolem kterého jsem musela projít ven a domů, ale kde chytly blechy ty kočky v paneláku, to je mi dodnes záhadou. Jak to tu čtu s tou bleší invazí, jdu dát spot-on ještě na čubu. Pes ho má ona ještě ne. Musím to dělat tajně, nejsou to psi mí ale přiblblého tchána, který prd vidí, brýle si nevezme, ale všechno ví nejlíp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 22.03.15 22:30
avatar

Dobrý den, on to ani nemusel být parazit - možná to byl nějaký brouček, který se do srsti dostal na procházce v přírodě. Ale, blecha v srti neskáče, protože tam nemá k tomu důvod a ani správnou odrazovou plochu. Při rozmáčknutí někdy praskne, ale někdy ne. Pokud najdete více "broučků", tak jsou to blešky. A ta epidemie je fakt hustá. Zdravím!

P.S. Výskyt blešek často signalizuje pejsek silným drbáním, tak to poznáte snadno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 22.03.15 22:47

Paní, prostě pes má blechy a počítejte s tím, že už máte zablešený i celý byt. Tak s tím dělejte něco co nejdřív, protože zvířecí blechy skáčou i na lidi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.03.15 22:48
avatar

Možná Vás to překvapí, ale nejen umouněné staré báby nekoupou psy. Ne každý pes musí být načinčaný s mašličkou na hlavě a ,,oblečkem´´ Náš pes třeba nebyl nikdy koupán a to přes to, že je celoročně venku a přes to není ani špinavý natož zablešený. Ostatně bych si vcelku rád od Vás nechal předvézt, jak budete koupat padestátikilového pasteveckého psa

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 07:29
avatar

Tak jako můžete mít vykoupaného, učesaného, udržovaného, opečovávaného, ale přesto zablešeného psa, tak je to stejné u dětí. Voňavé, čisté, denně koupané a myté vlásky a nikoho ani nenapadne, že je zavšivený. Parazité jsou hrozné mrchy. Mýdlo a šampon jim vůbec nevadí. *plac*Existuje na 50 druhů blech. V naších končinách je jich alespoň 7 druhů. To, co jste zahlédla, je jistojistě blecha. Povlečte psí pelíšek světlou cíškou a když se na ní objeví tmavá zrníčka, menší než máček a když na ně sáhnete mokrým prstem, zčervenají, jsou to hovina těch potvor. Jsou to bleší výkaly z krve. *cert*Zajděte do lékárny nebo zverimexu nebo na veterinu a kupte spot, pipetku, která se vylije mezi lopatky a krk pejska. To je nejspolehlivější metoda, jak pejska zbavit blech a jiného hmyzu, včetně roztočů. Zvláště pak, když se povaluje po polstrech gauče, křesla a postele. A taky si pohledejte, poklikejte a strejda Gůgl poradí, vysvětlí. Taky mnoho pejsků je alergických na bleší kousnutí. Je potřeba hlídat drbání psa, aby se nerozškábal do krve. *zed* Za chvíli začne sezona klíšťat. Ty mrchy jsou snad i na asfaltu ve městě. Na ně pipetka taky platí. Není třeba se rozčilovat a hledat toho, kdo to zavinil. Je potřeba rychle řešit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 07:54
avatar

Možná trochu odbočím, ale musím se vyjádřit k problému paraziti x hygiena.

Před mnoha lety se v dcerčině třídě objevily vši. Byla jsem z toho zoufalá a trochu jsem si poplakala před její třídní učitelkou. Byla to moc dobrá učitelka výrazného vzhledu. Odbarvená na platinovo, vždy dokonale učesaná, kostýmky, taštičky atd. Tehdy mě uklidňovala: "Vši? Já je chytila taky. A kadeřnice říkala, že čím jsou vlasy opečovávanější, tím rychleji do nich naskáčou."

Koupání psů - Vyrůstala jsem ve vícegenerační rodině. Dokud se o psy staraly babička a maminka a koupaly je, psi smrděli. Mého psa před 15 lety zvěrolékař zakázal koupat (šamponem), měl svědivku. Zákaz poruším tak 1 - 2 x za rok, když se v něčem nepěkném vyválí. Nemá ani kožní problémy, ani blechy. Jen občas klíště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.