Elektrický / elektronický obojek

Od: Datum: 22.03.15 19:32 odpovědí: 5 změna: 23.03.15 10:39

Máme psa, který stále utíká, třeba se podhrabe pod plotem. Zvažuji pořízení elektronického obojku. Používáte to někdo? Lze něco doporučit? Jak často se mění baterky? Jsou tam nějaké normální/dobíjecí baterky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.15 19:46
avatar

Asi bude několik druhů obojků. Já jsem v reálu viděla obojek na krku psa a ovladač v ruce psovoda. Dal se nastavit na pípání a el.šoky od zabrnění, až po ránu. Bylo však potřeba nácviku jako při učení cviků poslušnosti. Fungoval jako přivolání pískotem, zavoláním. Slyšitelně jen pro psa. ;) Používal ho velmi zkušený psovod a líbilo se mi to. Prosté pípnutí a návrat psiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 06:52
avatar

Zde obojek nepomůže, pokud si nepořídíte také elektronický plot. Pokud si pořídíte jen obojek, bude fungovat pouze na váš impulz (obvykle tři způsoby - pípnutí, nastavitelné zabrnění, nastavitelný elektrický výboj) vyslaný z ručního ovladače. obojky jsou různého typu, na baterie či s dobíjecím akumulátorkem. Také je možné volit z různých dosahů atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 23.03.15 08:30

Špatně jsem to napsal. Předpokládám elektronický plot + obojek pro psa. Jen u jednoho návodu mě zaujalo, že to má pes nosit max. 12 hodin denně. A pokud bych musel často měnit baterky, tak to je jednak otročina a jednak určitě dřív nebo později zapomenu. Praktickou zkušenost s tím nemám, tak nechci pořizovat nějaký nepoužitelný nesmysl.

Datum: 23.03.15 10:17
avatar

Používáme také elektronický plot a obojek, pokud náš jezevčík uteče tak mu dám obojek a pustím napětí do plotu a jemu stačí jen pípnutí a už se bojí jít dále, potom mu ho sundám a už se nepokouší utíkat tak ho třeba nepoužíváme měsíc drží se ve svém rajonu a pokud má tendenci zase utéct tak ho dostane zas, i psi mají svůj rozum a ví co si mohou dovolit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 23.03.15 10:39

To je až příliš optimistická zpráva. A jaký používáte? Přímo z číny lze koupit něco jako

http://www.aliexpress.com/ite…Free-Shipping/1581225845.html

ale aby to nebylo na zlost, nebo psa neumrtvilo.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.