Ochočení králíka

Od: Datum: 22.03.15 11:18 odpovědí: 12 změna: 22.03.15 18:02

Dobrý den, pro králíčka už mám klec (viz velice nekvalitní foto)

ale chtěla bych se zeptat, jak pokračovat, aby králík přestal vydávat zvuky když někdo k němu do klece dává ruku (po pohlazení mém už přestane ale ze začátku u ostatních vydává jakoby kňučení)

aby přestal předníma packama škrábat když k němu dáváme ruku nebo dáváme žrádlo, při tom žrádle aby ani nekousal ...

nevím, jak ho naučit si zvyknout, králíček před ním, byl v pohodě hned po prvním dne ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 11:24

foto klece a králíka (jinak nevím, proč je to tak nekvalitní, vždy to po focení telefonu bylo dobré a najednou je to jako divný obrázek)

Datum: 22.03.15 11:36
avatar
To už je nejméně třetí otázka, kterou pokládáš.
Na králíčka netlačte. Až se rozkouká a bude cítit v bezpečí, sám si vyskočí z klece. Sedni si ke kleci, tiše na králíčka mluv a v ruce měj jeho oblíbený pamlsek. Až se tě nebude bát a bude ti věřit, přijde sám.
Nenuťte ho k ničemu co sám nechce a občas ho nechte v klidu - nemusí se ho někdo snažit drbat 24 hodin denně za každou cenu.
doplněno 22.03.15 14:46: A má alespoň volný přístup ven? Nebo je v té kleci stále jen zavřený? Ten náš neměl klec také kdo ví jak velkou, ale chodil do ní jen spát, měl ji v koutě (nepotřeboval domek, protože to byla ta klec) a mohl se tam pohodlně rozvalit..
Ty si z našich rad, vezmeš vždy jen něco nepodstatného. Evidentně nikdo z Vaší rodiny, nemá bohužel ke zvířátkům velký vztah a chybí vám cit pro zacházení s nimi :(
doplněno 22.03.15 17:51: Já bych ho násilím právě nevyndavala. Počkala bych na čas krmení a až by měl hlad, byl by nucený si pro pamlsek nebo jídlo dojít k ruce. A takhle postupně krůček po krůčku ho ochočovat a zvykat.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 17:16

Má volný přístup, nechávám otevřené pořád, pokud nejdu někde pryč ven, pokud sem doma má otevřeno se shora i v jeho výšce ze strany, může kdykoli bude chtít vyhupsnout, jen ještě na noc zavírám

A právě naopak, doma máme x zvířat, ale s žádným jsem nikdy neměla takovýto problém, z obou stran rodičů byli vždy zvířata, myslím si, že u nás by to stejně ani bez zvířat nešlo, všechny zvířata v pohodě, jen u králíčka byl asi problém,že byl venku a nezvykl si

Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 18:02

Děkuji za radu, zkoušela jsem to a vzal si kousek sena a mrkev ... :)

Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 13:04

vždyť k němuskoro nikdo nechodí, občas tam zajdem zkusit jestli příjde ...

Datum: 22.03.15 13:23
avatar

Tomuhle říkáte klec na králíka? To je klec velikostně tak na křečka! Králík tam nemá ani domeček - úkryt. Katastrofa. Vám prostě zvíře do rukou nepatří a to jestli je plaché je ten nejmenší problém.

doplněno 22.03.15 20:36:

Já nejsem "ehm nějaký", ale nějaká a s králíky mám několik let zkušeností. 60tka je zoufale malá klec, to je opravdu pro křečka (to, že je lidé týrají v pidi-klíckch na tom nic nemění). Ten králík to má otevřené ze všech stran, nevejde se mu tam ani ÚKRYT! Každé zvíře potřebuje úkryt kam si může zalézt.Pak se nedivte, že je VYSTRESOVANÝ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 17:19

Jasně, no tak fotka zkreslije je to 60 co říct vy budete zrřejmě nějaký ... navíc králík může kdykoli jít ven -_-

Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 17:41

ehm jinak víte co je to keček? Jen že ti mají o tak asi polovinu celkově menší teroterium ... teda pokud má mít ještě celkem velký domeček.

Datum: 22.03.15 13:42
avatar

"vždyť k němuskoro nikdo nechodí, občas tam zajdem zkusit jestli příjde ..."

Tobě opravdu nepatří do rukou žádné zvíře. Trápíš ho tím, že je zavřený o samotě a pak se divíš, když máš náhodou náladu k němu přijít, že se bojí, protože v těsné kleci nemá kam před tebou utéct a dává to svým způsobem najevo. Většina živých tvorů potřebuje pohyb a společnost. Společnost neznamená fyzický kontakt. Pokud o něj stojí, tak si o něj umí říct. Už jsem to tu někde psal, pro tebe je opravdu ideální plyšák.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 17:21

Tak jsem se špatně vyjádřila no, jako že má klid, že mu tam nechodíme ho strašit ... jinak u něj jsme často, máma mu něco donese, já mu donesu třeba mrkev ... v pokoji tam jsme a mluvíme na něj, tak sorry já vím, vyjadřovat se asi neumím

aha plyšák, no toho taky mám dokonce několik, někdy mě bavíte, opravu ... někdo něco napíše a vy si z toho vezmete co chcete ale nepodíváte se z druhé strany xD

Od: balkanec
Datum: 22.03.15 17:32

No pokud má téměř pořád otevřeno a nechce ven, tak tomu nerozumím. My když jsme ho pouštěli, tak jsme ho museli pořád hlídat, aby neokusoval dráty. Náš taky neměl domeček a klec byla podobně veliká.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 22.03.15 17:39

Já si myslím, že to je tím že se bojí tak ani nejde ven ... celé dny tam sedí jak pecka, jen ze začátku chodil ven, nevím, třeba když odejdem na nějakou dobu tak jde ven ale těžko říct ... jinak když nejde sám, tak ho občas vytáhneme samy (pro info občas = každý den 1x-3x)

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.