Červotoč a dvojitý nátěr nábytku

Od: Datum: 13.03.15 17:55 odpovědí: 4 změna: 15.03.15 19:21

Dobrý den,

pokud je ve starším nábytku červotoč a nábytek se nalakuje dvěma vrstvami emajlové barvy a chodbičky se předtím zatřou akrylátem-utěsní, je možné, aby tam červotoč žil dál i pod nátěrem?

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 18:18

Jojo, červotoč přežije. Tam, kde vykupují a renovují dřevěný nábytek, mívají veliké nádrže s louhem. Do toho se skříň nebo co, ponoří a vytáhne se po čase nádherné dřevo, zbavené červotočů a starých nátěrů. Paráda veliká!

Ohodnoceno: 0x

Od: vaha
Datum: 15.03.15 19:21

Babkazov,nádrže na nábytek s louhem proti červotoči?Plácáte pěkné kraviny.Na sundání starého nátěru štětcem možná ale je to neekologické.Lignofix a další přípravky na červotoč co jsou k dostání v drogeriích jsou velice dobré.Tazatelka by měla nastříkat přípravek do direk po červototoči injekční stříkačkou do každé dírky a úspěch zaručen.Je to velice pracné ale výsledek stojí za to.Dále se dá červotoč likvidovat mikrovlným zářením o kmitočtu 300 Mhz až 30 Ghz něco jako v mikrovlnce.Další způsob je gama záření v ozařovací komoře, zdroj je izotop kobaltu.Červotoče dokonale zničí i hluboko ve dřevě.Tato metoda se používá na historické a vzácné věci.Více strejda google.

doplněno 15.03.15 19:33:

Doporučuji nábytek ošetřit zatím nevíte jestli tam není živý červotoč.

Datum: 13.03.15 18:48

Použít buď speciální přípravek Lignofix, Bochemit a další obsahují boritany co by je mělo"ekologicky"zabít,ale moc lidí to nechválí.Nebo roztok sava,který se dostane houběji jak nátěry.Opakovaně pořádně natřít, při usychání se vyvíjí chlor, který škůdce zabije.Rada lakýrníka.Ovšem dřevu to taky neprospěje,záleží o jaký kousek jde.Luxol červotoč pokoří.Já osobně starý nábytek natřela lazurou na dřevo a nic se neděje po celé roky.,ale taky je možné že už se z toho nábytku odstěhovali dávno před tím,než jsem jej donesla domů.

doplněno 14.03.15 16:23:

Pokud už má výletní chodbičky(jdou vidět i dírky na povrchu)je pravděpodobné,že už je pryč.Chodbičky uvnitř ze kterých se sype prach dělají jeho larvy a nejdou vidět na povrchu,časem udělají výletní chodbičky ven a jdou.Jestli jde o dřevo v interieru,potom by měl být pečlivý nátěr (lazura čí jiný nátěr na dřevo)dostatečný aby se už neobjevili,pokud tam nějací zůstali.

Od: mihaila
Datum: 14.03.15 13:51

Díky za odpověď. Nábytek je něčím navoskovaný a proti brouku ošetřený, tak jsem ho kupovala. Teď jsem dvakrát po sobě našla na zemi prach, vyluxovala jsem a od té doby se neobjevil. Mám v plánu ten nábytek natřít syntetickou barvou. Kdybych na něj nepřišla, normálně bych ty povyspravila, chodbičky zatřela akrylátem a natřela. Proto se ptám, jestli i tak tam může brouk žít. Jestli ho ten utemující pro něj nátěr nezahubí. Nábytek mám v kuchyni v domě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.