Jde spřátelit Yorkšíra a zakrslého králíka?

Od: Datum: 10.03.15 17:46 odpovědí: 9 změna: 11.03.15 15:37

Dobrý den.Mám doma už osm let Yorkšírského teriéra a před pár dny jsem dostala zakrslého králíka.Bojím se,že by pes mohl králíkovi něco udělat.Když jsme králíka pod dohledem dávali blíž ke psovi tak ho olízal,ale přišlo mi,že mu možná i trošičku cvaknul ucho.Když dám klec na zem tak okolo ní chodí nebo se klepe a kňučí a dokonce i štěká.Bojím se,že se mi to nepodaří zlepšit.Nevíte někdo co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.03.15 18:16

Dobrý den, šel bych na to pomalu - nespěchat a nechat je seznámit (ale, vždy pod dozorem).

Pejsek spíše vidí konkurenci, tak musíte rozdělit svou pozornost mezi pejska a králíka. Mělo by to být časem dobré (až pejsek zjistí, že stejně nemá jinou možnost, než tam králíka strpět). Zdravím!

P.S. Když pejsek kolem klece kňučí a štěká, tak také vrtí ocasem, ne? Chce si hrát. Nebo se bojí?

doplněno 10.03.15 18:52:

Tak, to si chce jen hrát. Toho bych se nebál, ale stále hlídat, aby to nepřehnal - pejsek má sílu a králík menší. Já jsem kdysi "pároval" staršího pejska a mladého kocoura a po čase to šlo.

Ohodnoceno: 0x

Od: kath
Datum: 10.03.15 18:48

Ano když kňučí tak i vrtí ocasem.Když to dělá tak mi příjde jako kdyby si s ním chtěl hrát,ale zároveň mě děsí jak se u klece olizuje.Je to skoro jak kdyby se díval na jídlo.

Datum: 10.03.15 19:31

Pokud budou chtít být přátelé, tak budou, pokud ne tak je nedonutíte. Naši kluci už jsou oba v nebi, nikdo je k přátelství nenutil a když křeček Moňa zemřel, druhého pes Nik jen očichal a víc ho nezajímal. Ještě mám někde fotku jak hlídá malé králíky na oploceném kousku trávníku a náš jezevčík ten když se na chalupě ztratil byl vždycky s králíkama v králíkárně, naprosto spokojeni.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.03.15 19:41

To je krásné =) Asi jsem to špatně napsala.Nepotřebuji aby se přímo kamarádili spíš mi jde o to aby pejsek králíkovi nic neudělal.Přeci jen i když je to malý pes tak je to teriér a nevím co od něj ve spojitosti s jiným zvířetem můžu čekat.

Datum: 11.03.15 07:32

Já jsem přesvědčená, že jork králíčkovi nic neudělá. A když by přece jen, tak štípne a je velmi pravděpodobné, že se králíček bude bránit. Je možné, že si to obě zvířátka vyřikají a pak se spřátelí.

Datum: 11.03.15 12:49

Jen aby si to nevyříkali nějak moc,protože přeci jenom pes má oproti králíkovi velkou sílu.

Datum: 11.03.15 09:31
Pokud budou chtít spřátelí se samy pod vaším dohledem tedy nenechávat je o samotě.Měla jsem potkánčí holčičku vzali si domů kocourka a hned první den spolu spaly kocourek nedal na svou ptkánčí přítelkyni dopustit když holčička zemřela na rakovinu kocourek to špatně snášel byl v depresi a hledal ji dostala jsem od kamarádky morčecího chlapečka kocourek s morčátkem též okamžitě přátelé pak jsem dostala dalšího morčecího chlapečka a koťátka a obě morčátka a všichni tři kocourci jsou přátelé spějí spolu hrají si morčátka a kocourci společně nemám morčátka v kleci mají svůj bezpečný volný prostor hned u mé postele takže kocourci a morčátka mají k sobě prístup a jak vidím jsou spokojení všichni
Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.03.15 12:46

Dala bych je k sobě (pod dozorem samozdřejmě) ale bojím se,že pes nějak vystartuje a než stihnu zareagovat tak bude po králíkovi.

Datum: 11.03.15 15:37

Pes určitě vystartuje. Ale ne proto, aby zabil, ale aby se podíval, co to je, kdo to je. Jistojistě nekousne. Bude králíčka šťouchat čumákem. Pusť je a koukej. A ne abys řvala a panikařila a jen je oba zbytečně zdivočila. Až to uděláš, napiš, jak to dopadlo.

Možná pejska drž v náručí, sedni si s ním na zem a králíčka mu nejprve ukaž.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.