Pavouk - pokoutník

Od: Datum: 09.03.15 17:26 odpovědí: 7 změna: 16.03.15 10:58

Dobrý den, mám dotaz ohledně pavouka pokoutníka. Žijeme s rodiči v panelovém domě v druhém patře, máme 4 pokoje a v jednom z nich máme pokoj já s bráchou. Za poslední dva roky jsme už 4x objevili v našem pokoji s bráchou pavouka pokoutníka - velikost vždy asi tak 5 cm (včetně pokrčených nožiček). Takže u nás v pokoji byl už 4x, nikde jinde v bytě ne! Mamka nám říká, že je to tím, že máme v pokoji bordel, že se nám tady rodí. Myslíte, že to může být pravda? Kdyby se nám tady rodily, tak by jich tu bylo víc ne, a ne vždy jen jeden. Myslím, že se k nám do pokoje dostává oknem, když větráme, ale příjde mi opravdu divné, že třeba nevleze do bytu pod námi nebo k rodičům nebo do obýváku a už 4x za dva roky a pokaždé u nás v pokoji, to mi příjde opravdu často a divné, nevíte čím to může být? Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.15 17:35

Pavoukovi je úplně jedno, zda máte pokoj uklizený... Bydlí tam, kde má svůj klid a prostředí, které mu vyhovuje. Pokud k němu nemáte nějaký odpor, važte si ho jako dobrého společníka, vždyť je to lovec hmyzu. Jeho život není na jednu sezonu, dožívá se více let. A asi si vás oblíbil, ;)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.03.15 18:41

Zdravím,
pokud ho z pokoje jen vyhodíte, tak se nelze divit, že se zase vrací. Řešením je zabít ho a budete mít pokoj na vždy.

Ohodnoceno: 2x

Od: klaban*
Datum: 09.03.15 18:58

Pavouky úplně nesnáším! Mám z nich husinu a arachnofobii. Když jsem nedávno s manželkou dostavěl barák, tak všude do oken jsme dali sítě, dům je perfektně utěsněn a pavoukům jsem hrozil, že pokud mi sem vlezou tak je to jejich konečná a skončí ve vysavači. Musím zaklepat, jsme tu cca půl roku a za tu dobu ani jeden otravný hmyz.

Ohodnoceno: 2x

Od: bibi
Datum: 14.03.15 22:31
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.03.15 22:45
Maminka má pravdu, jste bordeláři a musíte se polepšit

Datum: 15.03.15 15:02

Pfff, s nějakým úklidem to absolutně nesouvisí, u přítele je naklizeno jak v paláci a pavouků spousta:).

Líbí se mu zřejmě teplota a úroveň světla, kterou v pokoji máte, u rodičů to může být jinak. A počítejte s tím, že pokud se u vás objevuje pravidelně, tak má někde blízko hnízdečko - a to je další důvod, proč se zdržuje u vás.

Datum: 16.03.15 10:58

A co ten pavouk žere když je tam tak uklizeno? Asi nějaké "breberky" ne? Jinak by tam asi nebyl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.