Kde koupit králíka

Od: Datum: 06.03.15 13:12 odpovědí: 22 změna: 29.03.15 13:34

Ahoj, už mám objednanou klec pro králíka, ale chtěla bych se zeptat, kde koupím králíka, který bude hodný, nebude agresivní ... a vydrží dlouho ... králíky které jsem měla já nebo blízcí, tak jim vydržel pár týdnům měsíců, nebo maximálně rok, toho svého nemám rok a doufám že ještě ho nějakou dobu mít budu, ...

nevíte kde ale pořídit hodného a dlouhožijícího králíčka?

Upozornění od sys ladinpraha 07. 03. 2015 18:28:25
!Pravidlo Z6: je zakázáno pokládat stejnou otázku vícekrát po sobě.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.15 13:52

Králíčka přece už máš, viz Tvůj příspěvek Králík převýchova. Tak proč chceš dalšího?

Pokud si s tím prvním nevíš rady, nemá cenu si brát dalšího. Zkus si s ním dát práci, ochočit ho. Tu plastovou bednu vyhoď, králík by na vás měl vidět. I tím si zvyká na lidi. Koupit klec z kovových prutů.

Pokud je králík opravdu na závody, nekupovala bych ho ve Zverimexu. Ti od lidí vykoupí cokoliv. Najdi si nějakého dobrého chovatele, kvalitní závodní králík má rodokmen, jako třeba pes. Jedna naše samička má předky až v Dánsku.;) Ale samozřejmě, cena bude vyšší, než někde v obchodě. Proto mu také musíš zajistit dobré podmínky, aby si zvykal a prospíval u vás dobře. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.03.15 14:00

Mám králíka a měla jsem králíka, králík předtím měl normální klec .. .no ale umřel, ale pravdou však zůstává, že si zvykl ten den, kdy jsem ho dostala, tenhle si ne a ne zvyknout, klec už příjde, a ne nechci závodního, chco normálního králíka, který bude takový ten mazlíček.

Datum: 06.03.15 14:02

Tak se tady směju. Když jsem četla otázku, ihned jsem Vám chtěla napsat, že je mají docela běžně v řeznictví Rabbit. Já myslela že ho chcete na jídlo. Jinak mazlíčky králičí snad můžete najít v každé prodejně se zvířátky, nebo se u nich zeptejte, třeba ho mohou i objednat. Ale když už jednoho máte, tak proč chcete druhého?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.03.15 14:20

Já to spíš chci vědět dopředu, když umře abych zbitečně nekoupila toho nejdražšího kterého bych měla na měsíc a pak umřel ...

Od: mustang
Datum: 06.03.15 14:27
Tak to děláš asi něco špatně ne když ti králík umře za měsíc , kup si raději vycpaného , ten tě přežije.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 06.03.15 16:29

Dobrá úvaha, o vycpaného nemám zájem, kdybych chtěla vycpaného, tak si ho vyrobím sama, mi vydržel 8 měsíců a nevím proč umřel, jen jsme změnili krmivo možná tím ... tento je zlý

Datum: 06.03.15 19:18

To je divná odpověď. Mohu se zeptat kolik je Vám let? Zajímalo by mne, proč vlastně chcete živého tvora. Jak může být králík zlý? Já viděla jenom jednou králíka, který byl fakt agresivní. Ale ti lidé ho měli v malé kleci na záchodě. Já ho chtěla pohladit a on mě kousl do prstu. Zeptala jsem se, proč mají toho králíčka na záchodě a neřekla, že mě kousl. Odpověď zněla, že prý je agresivní. Měla jsem tak strašný vztek, že jsem raději odešla. Nechápu, proč si lidé pořizují zvířata, když k nim nemají vztah. Někdy bych chtěla být obrem a koupila si člověka. Dala bych ho do klece a strčila třeba na ten záchod. Také by kousal a byl by zlý, protože by byl nešťastný.

Od: nikc®
Datum: 06.03.15 20:06

Dobrý večer. Králík na záchodě, to snad není ani možný. Není divu, že kousal, když se k němu majitelé takto chovali. Já mám morčátko stažené v notebooku jako tapetu, protože ho mít nemůžu. Někteří lidé nemají mít zvířata.

Od: uska®
Datum: 06.03.15 14:45

Nesvěřila bych ti, ani tvým známých k chovu ani blechu. Není možné, aby králík z kvalitního chovu zdechl za pár týdnů nebo měsíců. Pokud kupuješ vyřazené králíky, co se jich majitelé potřebují zbavit - tak možné to je. Kvalitního králíka koupíš na výstavách, mají Průkaz původu, mají uvedené předky i chovatele. Nemusí stát mnoho peněz, stačí se dohodnout s chovaetlem. Vyřazuje králíky z chovu třeba pro nepatrnou odchylku v barvě srsti.

Napřed se nauč o králíka pečovat a neměnit mu prostředí (chvíli v domku, chvílí venku atd) a bude při dobré péči žít s tebou moc douho.

Základní info o zakrslém králíkovi

obvyklá délka života...6 - 10 let

králíci dospívají ve věku...15 - 18 měsíců

délka dospělého králíka...do 32cm

výška dospělého králíka...do 15cm

váha dospělého králíka...do 1,2 kg

Prostuduj třeba tyto stránky, doptat se můžeš i na zakrslé. http://cschdz.eu/kalendar-vystav.aspx

Od: wamp®
Datum: 06.03.15 16:45

Uška,prý ani blechu *smich* *haha* Vůbec,tento dotaz je totálně šílený,chudáci králíci...Prý vycpanýho nechci...*haha*

Datum: 06.03.15 14:53
Radila jsem ti, jak ochočit králíčka, kterého máš už teď. Ta chyba není v kralíčkovi, ta je v tom, kdo se o něj má starat. Když se mu budeš věnovat, tak si na Vás zvykne.
Záleží na tom, odkud králíček pochází. Osobně žádné zvíře, bych si nikdy nepořídila že zverimexu. Je třeba najít pečlivého chovatele, který dbá na zdravé kořeny a králíček už od něj bude zvyklý na lidi. Je ale třeba počítat s vyšší pořizovací cenou.
Nicméně mi přijde zvláštní už teď pokládat takové otázky, když ten váš králíček je roční a zdravý :(

Datum: 06.03.15 20:17

Jo, jenže táta mi nedovolí mít králíka vevnitř venku bude pořád kromě zimy jeho poslední slovo .. neumí někdo čarovat?

Od: uska®
Datum: 06.03.15 20:22

Čarovat neumím, ale není nutné mít králíka doma, když si to táta nepřeje. Králík může být venku v zateplené, dobře podestlané boudičce celoročně. A ty se sním nebudeš mazlit doma, ale budeš chodit za ním ven na dvorek. Ale to se zas nechce tobě, viď?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.03.15 20:39

A co chcete vyčarovat? Jiného tátu? Prozatím jste nucena přijmout zákony svých rodičů. Bydlíte u nich a oni se o Vás starají. Když se nechtějí starat ještě o králíka, nebo jim v bytě vadí, tak to musíte respektovat. Vy jste člověk, nejste ten králík, který se nemůže bránit a říct, že do takové rodiny nechce, že nechce předčasně zemřít. Až budete velká a budete mít vlastní byt, tak si pořiďte králíka. Prozatím můžete přece chodit k těm lidem, kteří králíčka mají. Psala jste o tom. A tam se s ním můžete pomazlit a můžete se třeba o něj i starat a těšit se na něj. A navíc píšete, že už jednoho máte. Pořád to jaksi nechápu.

Od: mustang
Datum: 06.03.15 21:49
Slečna si z nás asi dělá srandu , nebo nevím.

Od: lego®
Datum: 06.03.15 23:39

Zkus prodejni vystavu Ceskeho svazu chovatelu.

Datum: 07.03.15 10:56

děkuji za radu, srandu si nedělám, chtěla jsem vědět kde koupit kvalitní králíky ...---...

Datum: 07.03.15 11:24
Kvalitni/trvanlivy kralik, vhodny pro tebe, neexistuje. Snad opravdu jen ten plysovy. Prvni kralik nam vydrzel 7 let, druheho tu mame uz 10 let. Cim to asi bude?

Od: mon
Datum: 07.03.15 14:49

Nejlepe z CHS. Urcite ne ze zverimexu..

Datum: 07.03.15 15:06

Toho co mám teď, mám rok a byl ze zverimexu, no doufám že ještě pár let vydrží

Datum: 14.03.15 12:58
No podle všeho holka ty bys měla mít králíčka,ale plyšového můj názor .

Od: jaa*
Datum: 29.03.15 13:34
Dobrý den,
sháníte králíka zakrslého nebo normálního?
Jana Davidová

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.