Jak vycvičit Bellinku?

Od: Datum: 03.03.15 12:26 odpovědí: 13 změna: 04.03.15 08:49

Dobrý den, mám dotaz. Dostala jsem Bellinku fenečku z útulku,od prvního dne jí učím na základní povely jako je sedni,lehni,k noze a fuj. Jak je možné,že doma poslechne na slovo,ale jakmile jsem venku,třeba na zahradě nebo na procházce vůbec neposlouchá. Poradíte prosím co udělat aby poslechla i venku? Děkuji za odpověd Marie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.15 12:47
avatar
Venku má spoustu rušivých podnětů které ji rozptylují. Než dáš povel musíš upoutat její pozornost. Minimálně tím že před povelen křikneš její jméno. Když to nezabere tak trhnout vodítkem. Aby viděla že je něco špatně když tě ignoruje. Když bude utíkat tak ji nesmíš honit ale sklonit se k zemi a dělat že jsi našla něco strašně zajímavého a proto ji okatě ignoruješ. Zvědavost jí nedovolí nepríjít. Pak musí dostat pamlsek nebo pochvala aby stejný postup zabral příště.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: bellinka*
Datum: 03.03.15 12:50

Děkuji za radu. Protože jsem opravdu zoufalá. Manžel říkal,že jí pořídí nějaký elektrický obojek :( Ale s tím nesouhlasím. Když s ní jdu ven tak mě opravdu ignoruje. Zkoušela jsem trhnout vodítkem,ale nějak to na ní nepůsobí. Když jsme na procházce,hrozně táhne. SKoro se až škrtí.

Datum: 03.03.15 13:10
avatar

A co zkusit s ní dojít na cvičák? Tam Vám poradí, jak pejska správně cvičit a co děláte špatně - protože chyba je vždycky v páníčkovi :)

Kamarádka má labradorku, ze které byla zoufalá, protože tahala a neposlouchala... Cvičitel na cvičáku s ní udělal kolečko a labradorka mu šla u nohy krotká jako beránek a jako ten nejposlušnější pes na světě.

Má pravdu rádce výše v tom, že pejsek se venku snadno nechá rozptýlit okolím a Vás nevnímá. Zkuste s ní trénovat povely na nějakém místě, kde nebudou lidé ani psi nebo jezdit auta. Na našeho psa fungovalo, když jsme dupli hlasitě nohou, když např. zmerčil psa a šel by za ním. Kamarádka po svém loveckém, na radu ze cvičáku, házela obojek - řetízek, aby jí neutekl do lesa za zajícem. Takže je třeba upoutat pozornost, dát povel a na jeho vykonání trvat a pak odměnit, pokud ho pejsek nevykoná. Pokud např. nepřijde na zavolání, tak se klidně otočit a utíkat opačným směrem, rozhodně pejska nehonit.. atd..

Každý pejsek je jiný a platí na něj trošku něco jiného. Na někoho pamlsek, na jiného pochvala. Na někoho cukr na jiného "bič".

doplněno 03.03.15 13:56:

Pak se nesmíte nechat. Poraďte se na tom cvičáku. Vzpomínám si na rady, když byl problematický pejsek, který se postavil na vrchol své člověčí smečky, což se projevovalo i tím, že se dokázal po své rodině ohnat jako např. jít do dveří dříve a pak až pejsek, zákaz sezení na sedačce nebo spaní v posteli a zásadně trvat na spaní v jeho pelíšku atd..

Na cvičáku se na Vás dokáží podívat a říci Vám, co VY děláte s pejsem špatně. Ne co dělá špatně pejsek :) To půjde!

Ohodnoceno: 5x
 
Od: bellinka*
Datum: 03.03.15 13:28

coklit.. mám takový pocit,že nejsem pro Bellinku žádná autorita. Doma si ke mě lehne,dá mi sama ,,pac" ale venku spíš venčí ona mě a ne já jí

Od: ria®
Datum: 03.03.15 12:59
avatar

Dobrý den, jste fajn, že jste si vzali útuláčka, bohužel to bývájí výchovou netknutí pejsci, takže to chce trochu více trpělivosti. Elektrický obojek je na nic - kamarád si ho koupil a pes se při prvním "šoku" tak lekl, že místo toho, aby se vrátil utekl do rušné silnice.. Být Vámi, zkusím párkrát zajít na cvičák - stačí opravdu 2- 3 x - a zkušený kynolog Vám poradí jak pejska odnaučit zlozvykům..

doplněno 03.03.15 16:13:

Dobý den, určitě by jste fenečku dříve či později suprově vychovala, jde spíše o jednoduché kroky, které pejsek rychle pochopí a naučí se poslouchat :)..mám teď 2 pejsky - před nimi byli ještě dva, všichni se učili naprosto rozdílně - nejchytřejší voříšek, pak kokršpaňěl a 2 mixovaný labradoři.. (ti mi připadají ze všech nejkamarádštější, ale také malililililnko přitroublí :) )

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bellinka*
Datum: 03.03.15 13:06

ria děkuji. Belluška je dárek k narozeninám. Hrozně moc jsem si přála pejska. Je to větší fenečka,tak dám na Vaši radu a zkusím s ní zajít na cvičák. Bohužel jsem si myslela,že na ten výcvik stačím sama ale jak vidím budu potřebovat velkou pomoc

Datum: 03.03.15 14:18
avatar
Dneska se dělají elektrické obojky které mají nastavitelných 10 stupňů varování ultrazvukem a pak teprve následuje elektrický výboj také v nastavitelné síle ale i ten bych bral jako poslední možnost pro totálně zanedbaného psa. Když píšete že doma poslechne tak jste na dobré cestě a za pár návštěv na cvičáku se všechno srovná.
doplněno 03.03.15 14:22: Co se tahání na obojku týče tak se nejvíc doporučuje obojek Halti stojí sice kolem 300 ale je to chytrá záležitost.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: bellinka*
Datum: 03.03.15 14:28

Moc děkuji za rady. Na ceně mi opravdu nezáleží. Bellušku opravdu miluju a nechci aby jí manžel zatratil a vrátil do útulku :(
Můžu se ještě zeptat jaké je nejlepší jídlo pro štěně? Belluška je psík vetší velikosti. Dáváme jí granule a konzervy,ale zdá se mi,že trošku zhubla. Moje kamarádka mi poradila,že jí mám dávat piškoty s tvarohem nebo mlékem a že jí mám granule přelévat masovým vývarem

Od: hm®
Datum: 03.03.15 15:40
avatar

Jak už tu psali jiní, venku je moc cizího rušení a celkově jiná situace. Na začátku vycházky bych ji nechal trochu vyblbnout, aby se z ní dostalo to nadšení, a pak někde na klidném místě trochu cvičit. Ale jen chvíli. Pak normálně pokračovat v procházce a občas, sem tam, zařadit nějaký ten povel.

Chce to hlavně naprostou důslednost. Když už jednou povel dáš, trvej (ale vlídně) na jeho vykonání (i když třeba na začátku v nějaké "měkčí" formě). A až se to povede, tak móóc pochválit, ale musí z tebe fakt cítit radost. Taky si s ní venku hraj, ne jen nudně chodit a cvičit poslušnost.

A s tím elektrickým obojkem, no já nevím, ale u štěňátka to určitě jde i bez něj. Ale nemysli si, že se naučí všechno hned (nebo za týden), nějaký čas to prostě chce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bellinka*
Datum: 03.03.15 16:07

Děkuji všem za skvělé rady :)

Datum: 03.03.15 16:44
avatar

Belinka je jak stará? Jak dlouho ji máš? Jaká je to rasa? Asi kříženec, ale co s čím? Každý věk, každá rasa má svá specifika. Proto se ptám.

Ještě bych ti chtěla připomenout, že když je štěně, tak je hodně rozlítaná a rozjívená. Venku tě nevnímá, protože je mnoho podnětů, které ji odvádějí pozornost. Jsou psi, kteří už jsou dospělí a mnoho povelů nezvládají. To, že tě Belinka poslouchá, to je úžasné. A to, že si večer lehne k tobě, to je znamení, že si tě vybrala z celé rodiny, že tě nejvíce miluje. ;) Chce to jen laskavou důslednost a trpělivost. Kolik je tobě let?

doplněno 04.03.15 07:13:

Ahááá, tak vaše Belinka je divoký puberťák! Tož to jste, obě holky, velmi šikovné, když už umíte některé cviky poslušnosti, bez rušivých podnětů. Vůbec se netrapte, děláte to moc dobře. Říká se, že po třetím hárání se fenka začne zklidňovat. Ona všecko už umí, jen nemá čas vnímat to, co venku říkáte. Má tolik věcí ke zkoumání a vidění a lítání za tím, co ji zaujalo, že vás slyší, ale nevnímá. ;) Omlouvám se za familierní tón, ale nedalo mi to. Líbíte se mi obě moc! V 7 měsících už víte jak na to. Ne že ne. Vytrvejte a budete mít dobrého psa *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bellinka*
Datum: 03.03.15 18:31

Bellince je 7 měsíců. Mám jí dva měsíce. Je to kříženec,vypadá jako vlčák s něčím. Já už jsem stará ženská. Je mi 33 let. :)

Od: bellinka*
Datum: 04.03.15 08:49

Moc děkuji :) Trpělivosti mám víc než dost :)) Moc jsem si přála pejska a dostala jsem ho. Jen občas nevím jestli dělám něco dobře nebo ne...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.