Regulování teploty v teráriu

Od: Datum: 01.03.15 13:52 odpovědí: 3 změna: 05.03.15 09:23

Dobrý den, chci se zeptat, protože mi to pořád nějak není jasné, jak se reguluje teplota v teráriu? Když tam bude celý den topit žárovka, tak se terárium přehřeje? A jak se má v noci udržovat teplota kolem 20°C, když budou všechna světla vypnuta? Mám do terária pořídit třeba topný kámen? Nechce se mi investovat tolik peněz do termostatu.

Děkuju za Vaše odpovědi, popřípadě rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 01.03.15 14:46

Teplota a osvětlení by se mělo volit podle toho jaké zvíře chováte. Většina jich potřebuje zdroj uv záření.Takže můžete kombinovat topný kámen + žárovku ale záleží pro jaké zvíře to máte.Předpokládám že vše potřebné k chovu máte nastudováno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.03.15 14:53

Že by žárovka přehřála terárium, se mi nějak nezdá... samozřejmě když tam dáte 150w halogen, tak určitě ano.

Prostě zvolit optimální výkon žárovky dle rozměru terária.

Jinak termostat stojí 80,-Kč a to mi přijde vcelku slušná částka.

Datum: 05.03.15 09:23

Mám terárium 80x40x40, pod žárovkou (60W) je 33 °C a svítí celý den, terárium není přehřáté, teplo odchází horní větrací mřížkou. Večer vypnu a teplota klesne na teplotu v pokoji asi 21°C. Žádná věda, ale je důležité co chováte...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.