Co zakouslo slepici?

Od: Datum: 26.02.15 17:08 odpovědí: 7 změna: 09.03.15 12:38

Dobrý den, mám dva dotazy na myslivce nebo na kohokoli zkušeného, dnes nám něco zabilo mladou slípku. Podle psa který štěkal k ránu tak odhaduji čas okolo 5-6 hodiny ráno. Mrtvolka byla zatažená do rohu za bednu a z jedné poloviny pečlivě obraná až na kost (skrz kosti jsou vidět vnitřnosti). Dá se určit, co to udělalo za potvoru? A druhý dotaz, má cenu použít zbytek slípky jako návnadu do sklopce?
Jinak slepice máme v částečně kryté voliéře(není z vrchu úplně uzvařená) a pozemek je okolo krytý sousedními ploty. Do nejbližšího lesa je to cca 2km přez pole.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 26.02.15 17:13

Kuna. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 26.02.15 17:15

Spíš liška. Kuna většinou jen zakousne a vychlastá krev...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 26.02.15 17:18

Liška by ji odvlekla,krev vychlemtá lasička, myslím, že kuna.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.15 20:04

Liška by slepici asi těžko tahla přes plot. Na to asi nemá. Spíš kuna. Nedavno jsme během 10-ti dnů přišli o 5 slepic a kohouta, našli jsme jen peří okolo kurníku. Asi taky kuna. Sklopec míním vyrobit a tu potvoru chytit. Jinak bych místo roztrhané slípky dala jako návnadu kus uzené makrely. Říká se že se kuna vnadí i na sušené švestky, ale ryba je ryba. Jestli budete mít náladu a čas tak písněte co jste "chytil". Jestli sousedovic kočku nebo kunu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 06:38
avatar

Jedna moje slípka skončila stejně. Jen s tím rozdílem, že za plotem pod keřem rybízu jsme našli jen opeřený konec jednoho křídla a dokonale oholenou prsní kost. Vše ostatní bylo pryč, včetně pařátů. Všude máme vysoké ploty. Určitě to byla kuna. Lasička by slepici neutáhla, liška zase neleze přes ploty /a navíc až do středu obce/.

Přes den máme slepice ve výběhu, na noc je ovšem zavíráme do kurníku dvojitými zašupovacími dvířky. Tak jsou aspoň v noci v bezpečí. Rozhodně je zavřete dobře aspoň na noc, kdy škodná ráda slídí. Vyplatí se to. Jaga.

U Vás bych taky tipovala na kunu. Sklopec je dobré řešení. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milan23*
Datum: 01.03.15 09:35
Jestli nemá hlavu,byl to jestřáb.
Pořiďte si nějaké ostřejší plemeno kohouta, ten zabije i káně, jestřába dokáže zahnat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 09.03.15 12:38

Zkuste tohle. Docela to funguje. Pracovat v rukavicích. Bacha na potřísnění oděvů. Je to dost intenzivní smrad. Nebude se Vám to chtít dát takhle smradlavé do pračky, )

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.