Můj pes mě neposlouchá a nechce se mazlit

Od: Datum: 22.02.15 19:16 odpovědí: 9 změna: 24.02.15 00:56

Přeji vám příjemný večer.Chtěla bych se zeptat jak si pes vybírá vůdce smečky?Mám takový problém.Můj pes (spíše fenka) mě asi nemá ráda.Je mi to dost líto.Starám se o ní,mazlí se s ní,krmím jí,hraji si s ní..No abych to shrnula tak s ní trávím veškerý volný čas a mám jí moc ráda.Jsem s ní celý den.Ona se se mnou nechce mazlit.Když přijdu domů tak mě ani nevítá.S cizích lidí se může zbláznit.Moje rodiče naprosto miluje i když si jí všimnou jednou za čas.Jsou na ni zlý.Furt na ní jen křičí a kolikrát jí i zbijou.Ona se s nimi mazlí,vítá je a furt za nimi chodí.U mě se ani nezastaví a když k ní jdu,většinou odejde.Cvičím jí a učím nové kousky a povely.Vše co jí naučit tak pak poslouchá moje rodiče nebo moje kamarádky.Mě neposlechne.Jen když mám v ruce párek.Poslechne i mou 6 letou sestru,ale mě ne.Je mi 15 a mám jí od 12 let.Přivezla jsem si jí jako štěně a od mala se jí věnuji a cvičím jí.Chodím i na cvičák,kde mě celkem poslouchá,ale musím mít pamlsky.Ona poslechne i úplně cizí lidi.Když jsem odjela na tři týdny pryč,vůbec si nevšimla že nejsem doma.Když jsem přijela tak se se mnou ani nepřivítala.Mám jí moc ráda a je mi to moc líto.Dá se s tím něco dělat?Má někdo stejný problém?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.15 20:15

Vůdcem smečky být nemůžete, pes velmi dobře vycítí, kdo je doma pánem. Fenka Vás má ráda, ale asi si nedokážete zjednat respekt. Bohužel jste momentálně v hierarchii asi na nejnižší úrovni.

Ohodnoceno: 1x

Od: stene455*
Datum: 23.02.15 07:41

A to mi nejde do hlavy.Mám ještě jednu fenku a ta se ode mě nehne.Z celé rodiny mě poslechne nejvíce a vždy když se chci mazlit tak si lehne na záda,vrtí ocasem a olizuje mi obličej.Ona také za mnou chodí na mazlení.Nosí mi obojek a vodítko když chce jít ven.Když jsem byla pryč tak mě vyhlížela u dveří.A je to kavkazský pastevecký pes.Mám jí od 9 let a už jako devítiletá jsem s ní chodila na procházky sama.Nikdy jsem na cvičák nechodila a cvičím si jí doma.Poslechne na slovo a mám mě moc ráda.Moje rodiče poslechne jen zřídka a kolikrát i vůbec.Já jen zapískám a už u mě leží na zádech.Věnuji se oběma fenkám stejně takže žárlit nemůže.

Od: verunka23
Datum: 23.02.15 04:57

Ahoj, takový problém jsem měla se svým psíkem také.

Bylo to hlavně kvůli tomu, že jsem se mu stále ,,vtírala,, a pořád jsem mu byla za zadkem.

Vypadalo to, jako by se mi vyhýbal, poslech mě tedy i bez pamlsku, ale jinak totální ignorace.

A víš co pomohlo? Ignoruj ji, úplně a zcela, jako by tam prostě nebyla. Pokus se na ni ani nepodívat, nedávej ji pamlsky a zkus si prostě zahrát na uraženou.

Podívej se na to jejím pohledem...

Nevím jak to máš s venčením, jestli ji venčíš jen ty a nebo i někdo jiný, ale pokud s ní chodíš venčit jen ty, nasaď ji obojek bez toho aniž by ses ji dívala do očí a venku na ni nemluv.

Vydržela jsem to takhle cca týden a můj psík si pak ode mne sám vyžadoval pozornost, dokonce se i přišel pomazlit.

Od té doby ho naschvál občas přehlížím a on je mi stále v patách, stal se na mě naopak závislím, což tedy také není moc dobré.. Ale za to je to ten největší mazel a blázínek. :)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.02.15 07:45

Spousta lidí mi radilo ať si jí nevšímám.Zkusila jsem to a vydrželo to přes týden.Ona se urazila a nechtěla se mnou ani ven.Na procházky s ní chodím jenom já.Moji rodiče se o ní nestarají.Na procházce je vždy šťastná a vrtí na mě i ocasem.Nechá se pohladit a olizuje mi obličej.Když nejsou rodiče doma tak mě i poslechne a občas mi i přinese hračku.Když jsem si s ní nedávno nechtěla hrát tak naházela míčky do zahradního jezírka a musela jsem kupovat nové.Je to strašná náfuka..

Datum: 23.02.15 06:19

Myslím, že to přeháníte a pes toho má dost. Respektujte ho trochu, když nechce, tak nechce, však on jednou chtít bude a přijde sám.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.02.15 21:00

Dej si do kapsy piškot a když přijdeš domu tak dělej hluk aby pejsek přišel ke dveřím.Dej ji piškot a když to uděláš párkrát tak za tebou vždy při příchodu přijde.Každy pejsek má jinou povahu :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.15 07:45

Všem moc děkuji za odpovědi.

Datum: 24.02.15 00:51

Můj pes neposlouchá nikoho kromě dospělého syna. Toho poslechne na slovo. Také se málokdy mazlí se mnou. Když přijde na návštěvu syn, pes radostí skáče a vyvádí. Viděl ho kynolog a řekl, že je kříženec jezevčíka a vlčáka. Je sice velmi inteligentní, ten pes, ale někteří jezevčíci jsou údajně tvrdohlaví. Příčinu chování Vaší feny vidím v její povaze a ta se změnit nedá.

Datum: 24.02.15 00:56

za piskoty udela pes cokoli, kdyz to nejde jinak, holt proste se z vas musi stat "ta co ma porad piskoty" :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.